İnceleme FormulaX Jel Sonuçlar Cidden Mükkemmel

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Öncelikle herkese merhaba. Bu jeli muadil sıvılarla karşılaştırmayın. Adı üstünde jel. Deliği kapatması için lastiğin dönmesine gerek kalmadığı için çivi vb. bir şey girip çıktığı zaman lastiğin basıncında bir düşüş yaşanmıyor. Ayrıca kendisini lastiğin her tarafına yaydığı ve jel kıvamında olduğu için dipte toplanma olmuyor. Lastikten su sesi falanda gelmiyor.

Scudo

GrandHan

Üye
Tepki
26
İsim
Elif
Bisiklet
Salcano
Ben geçen yıl Ekim ayından beri Formula X kullanıyorum (n11 mağazasından aldım). Ne lastiğim patladı nede havası indi. Müthiş bir ürün, herkese tavsiye ederim.

GrandHan

Üye
Tepki
26
İsim
Elif
Bisiklet
Salcano
Ben lastiğimi kendim delmedim. Patlak var mı bilmem ama 1 yıldır benim lastiğim de taş gibi. Formula X ile kendimi güvende hissediyorum ve herkese Formula X kullanmasını tavsiye ediyorum

• Beğen
Tepkiler: Efsane Kadir

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Geçenlerde bu ürünü kullanan bir kaç kullanıcıya denk geldim. Motorlarında ve arabalarında da kullandıklarını ve çok memnun kaldıklarını söylediler :)

• Beğen

Raad

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Sedona
Bu üründen alıp bisikletime ve de arabamın lastiklerine uygulayacağım, Hafta da bir bisikletimin lastik patlamasından gına geldi.

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
bENİM ALSTİK SÜREKLİ SERTLİĞİN KAYBEDİYOR, BASINÇ DÜŞÜYOR, BU ÇÖZÜM OLURMU ACABA?

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Açık konuşmak gerekirse tek ve en ektili çözüm bu oldu :) ürün kalitesi ciddi anlamda tatmin ediyor :)

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Trek fx 7.0 fitness bisikletim var.
Dikenli yoldan da gittim cam kırıklarından da 75 psi öne 80 psi arkaya basıyorum. 3 mm zırhı varmış internetten edindiğim bilgiye göre. Haftada bir lastik basınçlarını kontrol ediyorum.
3 aydan beri hiç lastiğim patlamadı 540 km yol gittim

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
Ben yol bisikletinde mart ayından buyana kullanıyorum ilk uyguladığım da biraz balans oldu arka lastik tamamiyle geçti ön lastikse 25 km kullandıktan sonra geçti tabi hiç patlama yok şu ana kadar

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@tuna07
Hocam cevap için teşekkür ederim. Ağırlık olarak lastikleri ağırlaştırdı mı? Bir de patladıktan sonra sorun yaratır mı sizce değiştirirken bir bilginiz var mı bu konuda? Son olarak öneriyor musunuz yoksa iç lastik değiştirmek daha mantıklı mı dersiniz?

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@Ahmet Bilge Kaan AKIN ürün 250 gram ve yarı yarıya uygulanıyor elbette ağırlık kattı patlama konusunda ben daha hiç patlama yaşamadım ama ilk olarak arkadaşımın bisikletine uyguladık bir yılda beş kez patladığını söyledi hepsinide ürün kapatmış ama tabi 5 ile 10 psi arası deliği kapatana kadar kaçırıyor bizde patladığını ordan biliyoruz sana tavsiyem uygula rahat edersin ama şu iki hususa dikkat et sibobun sökülebiliyor olması lazım birde ürünü kabı içerisindeyken havayla fazla temas etmeden hızlıca uygulaman çünkü topaklaşmalar oluyor şişe içerisinde ve lastiğe basamıyorsun

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@tuna07
Hocam peki 10 psi düşen lastiğe tekrar hava basabildiniz mi?

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Ürün her hangi bir şekilde sibobu tıkamaz. Tekrar tekrar indirilip hava basılabilir...

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
Evet ben her bisikleti kullandık dan sonra havasını indiriyorum binmeden önce yeniden basıyorum hiç sıkıntı yaşamadım

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlarlar,bende bu jelden kullanıyorum. Gayet işe yarıyor, yalnız bir sorunum var.Ara ara tekere hava takviyesi yapmam gerekiyor ve bazen sibop hemen bozuluyor.Valla hava vurmaya korkar olduk.Sipoplar pahallı bir şey değil ama olmadık zamanda bunu yapınca tüm gezi planı iptal oluyor.Gezi çıkmadan önce,eğer tekerin havası yeterli değilde hava vururum. Daha önceden böyle bir sorun yaşamama rağmen,bu jeli kullandıktan sonra yaşamaya başladım.Sibop hava kaçırmaya başlıyor.Şuana kadar 4 tane sibop bu hale geldi.Bunun bir önlemi var mı ya da önereceğiniz daha kalitelidir, böyle durumlar yapmaz diyeceğiniz sibop var mı?

Cenk Akbulut

Daimi Üye
Tepki
255
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar, tubular jant aldım lastiğin içine bu jelden basmayı düşünüyorum.

Tubular kullanan arkadaşların deneyimlerini alabilir miyim? Bazı yorumlarda söylendiği gibi ilk 5-10 km dengesizlik yapıyor mu? Memnun musunuz?

Dün tubular lastiğime Formula X uygulamaya çalıştım ama sibobu çıkarmama rağmen şişeyi siboba takıp sıktığımda içeriye hiç akış olmuyor.

Lastiğin havasını tamamen indirdim, normalde içeriye akışın olması lazım ama sanki içeride hava varmış ve sıktığım şeyi dışarı itiyormuş gibi oluyor.

Neyi yanlış yapıyorum, başına böyle bir şey gelen var mı?

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Raptor8 lastiğinizin içinde sıvı varsa bu ürün sibopları tıkamaz, muhtemelen siz sibopları aşağıda konumlandırıp hava basıyorsunuz, siboplar üsttarafa yakın olacak bu şekilde hava basın veya lastiklerinizin havasını alın . İç lastiğin içindeki jel akışkan bir madde olduğu için alt tarafa tabana doğru akacaktır. Bu yüzden işlem yaparken siboplar üst tarafa yakın olmalı.

• Beğen
Tepkiler: samurusov