Formula 1 severler buraya :)

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Önceleri bende hastasıydım bu sporun .. NTV de az zaman gecirmemistim haftasonlarıı .. Belki bu bilgi verilmiştir ama dun duydugumm icin haberlerdee burayada biz yazmak istedim

İstanbul da yapılan İstanbul park projesinde belediye Bu parkı Bernie ecclestone a satılmıss .. 3 mlyon dolar zararına hemdee .. Haberde ise aynen su sekilde olay telaffuz edildi .. Yabancılar gibi başladık Türk gibi bitirdik .. Her ne kadar bu söylenis bicimi hoşuma gitmesedee işi yüzümüze gözümüze bulaştırdıgımız bi gercek . FIA ya her sene verilen parayı elde edilen gelirlerden saglayamadıgı için bu çözüme gitmis istanbul belediye si .. İlginc tabi burayıda kaptırdık yabancılara ..

Ama ümid ediyorum ecclestone daha iyi daha üst düzey bir hale getirir ...

Scudo

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
http://www.ntvspor.net/Images/12662.jpg

Formula1'de 2007 sezonunun üçüncü yarışı Bahreyn Grand Prix'sini Ferrari’nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa kazandı.

Massa, ilk sırada başladığı yarışı baştan sona önde götürerek bu sezonun ilk, kariyerinin ise 3. zaferine imza attı. Brezilyalı pilot, Shakir Pist’nde 57 tur üzerinden yapılan yarışı 1 saat 33 dakika 27 saniyelik derecesiyle bitirdi.

İkinci sırayı Formula 1 kariyerine hızlı bir giriş yapan McLaren’in İngiliz pilotu Lewis Hamilton elde ederken diğer bir Ferrari pilotu Kimi Raikkonen 3. oldu. Malezya GP’sinden zaferle ayrılan son iki yılın şampiyonu Fernando Alonso ise 4. oldu.

ZİRVEDE 3 İSİM
Formula 1 Bahreyn Grand Prix'sinin ardından genel klasmanda 3 pilot birinciliği paylaştı.

McLaren pilotları Alonso ve Hamilton, Ferrari'den de Raikkonen 22 puana yükselerek pilotlar şampiyonasında zirvede yer aldılar. Bahreyn'den zaferle ayrılan Massa ise 17 puanla bu pilotları takip ediyor.

HAMİLTON TARİHE GEÇTİ
Bahreyn Grand Prix'sini Felipe Massa'nın arkasında ikinci sırada tamamlayan McLaren'in genç pilotu Lewis Hamilton, Formula 1'de ismini unutulmazlar arasına yazdırmayı şimiden başardı.

Formula 1'e bu sezon adım atan ve sezonun ilk 2 yarışında üçüncü ve ikinci olan İngiliz sürücü, Bahreyn'de de ikincilik kürsüsüne çıkarak Formula 1 tarihinde ilk 3 yarışında podyuma çıkan ilk isim oldu.

Genç pilot ayrıca ilk yarışın ardından 22 puanla zirvedeki isimler arasında yer alarak da büyük bir başarıya imza attı

mkurt

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
@sinto

Alonso 5. oldu, 4. BMW Sauber den Nick Heidfeld, tıpkı önceki 2 yarışta olduğu gibi, BMW' ninde istikrarlı oluşu sevindirici, diğer pilotları Robert Kubica da 6. oldu, yarışlardaki heyecan katsayısı artıyor.

• Beğen
Tepkiler: t-genc

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
f1 de 4 haftalık bir ara bahreyn gp si 15 nisanda yapıldı bundan sonraki yarış olan ispanya gp si ise 13 mayısta yapılacak :)

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
evet arkadaşlar uzun bir aradan sonra ispanya gp si yaklaşıyor 13 mayısta gerçekleşek olan bu yarışa 3 pilot aynı puanda gidiyor
1.fernando alonso
2.kımı raikikonen
3.lewıs hamılton
bu üç pilotda 22 puanda :)
puanların detaylı bilgisi için tıklayın
(link)

• Beğen
Tepkiler: t-genc

mUtii53

Üye
Tepki
0
evet millet bende bu yarışın hastasıyım hiç bir yarışı kaçırmam .. :):):)favori takımımda mercedes ve ferarri :) ikisini arasında kaldım

iso.54

Daimi Üye
Tepki
63
İsim
ismail
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bi türlü ısınamadım bu yarışlara.
Ama ilk turlarla son turları kaçırmam.Çok heyecanlı oluyor

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
İspanya gp sinden sonra monaco gp side sonuçlandı.
ayrıntılı bilgi için (link)
1.Fernando alonso
2.Lewıs hamilton
3.F. massa

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.516
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Son mesajdan bu yana 14 sene geçmiş 😳

Böyle bir başlık dururken yeni konu açmak istemedim açıkçası. F1 yarış sporuna ilgisi olan, takip eden, yarış sonrası tartışmak isteyenler için konuya buradan devam edebiliriz.

2007 kadrosu oldukça değişti, o yüzden listeyi 2021 sezon puan sıralamasına(Haziran 2021) göre yeniden düzenliyorum;

1 | Redbull Racing (Honda motorlu)
Max Verstappen
Sergio Perez

2 | Mercedes
Valteri Bottas
Lewis Hamilton (Eskilerden)

3 | Ferrari
Charles Leclerc
Carlos Sainz

4 | McLaren (Mercedes Motorlu)
Daniel Ricciardo (Eskilerden sayılır)
Lando Norris

5 | AlphaTauri (Redbull kardeş takımı-Honda Motorlu)
Yuki Tsunoda
Pierre Gasly

6 | Aston Martin (Mercedes Motorlu)
Sebastian Vettel (Eskilerden)
Lance Stroll

7 | Alpine (Eski Renault takımı-Renault Motorlu)
Fernando Alonso (Eskilerden)
Estaban Ocon

8 | Alfa Romeo Racing (Ferrari Motorlu)
Kimi Raikkonen (Yaşlı Kurt)
Antonio Giovinazzi

9 | Haas F1 Team (Ferrari Motorlu)
Nikita Mazepin
Mick Schumacher (Meşhur Michael Schumacher'ın oğlu)

10 | WILLIAMS (Mercedes Motorlu)
Nicholas Latifi
George Russell​

Son düzenleme:
Tepki
191
İsim
Emre
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@chizer.adam böyle bir başlığın varlığından bizi haberdar ettiğin için teşekkür ederim :D

Ben de 20 yıla yakındır F1’i çok yakından takip ediyorum ve aslında nispeten kısa sayılabilecek bir bisiklet kariyerimde (7 ay) çok fazla benzerlik olduğunu düşünüyorum.

Hava koridoru kullanımı, viraz giriş çıkış çizgileri :)

Bu sene oldukça güzel bir sezon geçiyor, gönlüm yeşil Aston Martin’lerden yana olsa da, sanırım Red Bull ve Max için bu sene o sene diyeceğiz.

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.516
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@chizer.adam böyle bir başlığın varlığından bizi haberdar ettiğin için teşekkür ederim :D

Ben de 20 yıla yakındır F1’i çok yakından takip ediyorum ve aslında nispeten kısa sayılabilecek bir bisiklet kariyerimde (7 ay) çok fazla benzerlik olduğunu düşünüyorum.

Hava koridoru kullanımı, viraz giriş çıkış çizgileri :)

Bu sene oldukça güzel bir sezon geçiyor, gönlüm yeşil Aston Martin’lerden yana olsa da, sanırım Red Bull ve Max için bu sene o sene diyeceğiz.
Kesinlikle hava koridoru F1'in ve bisikletçilerin olmazsa olmazıdır! 😅 Benim de favorim Leclerc ama dediğiniz gibi Max böyle giderse, sanırım şampiyonluğu göğüsleyecek...

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Tepki
167
İsim
Agah Sert
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hamiton
Hem tecrübesi hemde yetenekleri ile bu sene de Şampiyonluk olur
Bence Max yetenekli ama daha zamana ihtiyacı var.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ülkecek hep underdog'u destekleriz. Forumda da Max'ın desteklenmesi şaşırtmadı :D. Umarım bu sene şampiyonluğu göğüsler. Altında bunu başarabileceği bir aracı ve yarışta kendisine ayak uydurabilen bir takım arkadaşı var.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ırz düşmanı max'i desteklemiyorum :D

raceover

Üye
Tepki
9
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sırf Honda motorunun sesi için bile Redbull desteklenir. Max verstapen ise ayrı klasmanda sürüyor. Tabiri caizse aracın suyunu çıkarıyor. Umarım şampiyon olur da Hamilton emekli olur .

mkfygt

Üye
Tepki
88
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
20 yıldan beridir takip ederim.

Şu sezona gelinceye kadar, yıllardır rekabete hasret kalmışız.
Hatta Lec de Ham vs Ver yarışının içinde olsa çok ilginç bi sezon olurdu.

Tsunoda özellikle takip ettiğim pilotlardan birisi. JP Montoya stiline çok benziyor. İlerleyen yıllarda iyi yerlerde görmek isterim.

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.335
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yıllardır süren Mercedes dominasyonunda desteklediğim Verstappen'i bu sene en iyi araçla izliyor olmak.. Tarifsiz. Hele baküde DNF olan Max'ın peşine frenleri kitleyip sonuncu olan Hamilton tatlılığı 😍