Formula 1 Pisti ve bazı sorular

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar ben bisiklet sporuna yeni merak sardım. Kendime yeni parkurlar arıyorum. Bazı sorularım var:

1- Formula 1 pistinde bisiklete binmeye müsaade ediyorlar mı?
2- Otobanda bisiklete biniliyor mu?
3- İstanbul yakınlarında ormanda bisiklete binebileceğim parkurlar var mı? (Belgrad ormanı hariç)
4- Ağva bisiklete binmek için nasıl?

Scudo

emochy

Üye
Tepki
7
Otobanda bisiklete binmek yasaktır.
gerisini bilmiyorum.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Deneyenini duymadım ancak F1 pistinde bisiklete binmek sanırım rüzgar yüzünden pek de keyifli olmasa gerek. Ancak orada koşulacak bir yarış izlenesi olurdu :)
Otobana motorsuz araçların girmesi kanunlarca yasaktır. E5'te ve benzeri çevreyolu tabir edilen ana yollarda kullanabilirsiniz. Ayrıca reflektör, arka ve ön flaşör, kask gibi güvenlik önlemlerinizi almayı unutmayın. Özellikle sürücülerimizin sizi göremeyen, ancak çarpabilen ve "görmediği halde" sıkıştırmaktan zevk duyduğu bir varlık olarak göreceğini de unutmayın.
Aydos'ta da araziye girebilirsiniz. Aynı zamanda Yıldız Koru'su da arazi antrenmanları için uygun bir yer.
Ağva bisiklet için keyifli bir yer. Bisiklet kiralayan yerler mevcut. Arazi için bir deneyimim yok ancak bir tandem kiralayıp romantik turlar atabilirsinz. :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Motor sporları federasyonunda hakem olarak görevliyim. Bir arkadaşımız, "ismi bizde saklı", bu pistte bisiklet sürmüştü. Yoksa ben miydim ? İnanılmaz bir duyguymuş. Demişti bize. Asfalt çok özel bir kıvamda olduğu için, çok garip hissediyormuşsunuz ! Zaten yarışlar öncesi, çeşitli testler ( yol sıcaklığı, eğim, açılar falan ) yapan takım görevlileri, küçük scoterlar veya bisiklet kullanıyorlar. O arkadaşta onlardan birinin bisikletini almışmış. M. Schumaher bile ilk olarak scoterla geziyor.
Tabiki dışardan bisikletle girmek mümkün değil. Güvenliği yarışlar sırasında Jandarma sağlıyor, piste yaklaşamazsınız bile. Bu yıl başarabilirsem, WRC
( dünya ralli şampiyonası ) nin yapıldığı Antalya ya götüreceğim bisikletimi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Antreman amaçlı bisiklete binebileceğimiz yayası ve arabası olmayan yer var mı?

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Gözun nereyı kestırıyorsa..

Nerde uygun buluyorsan orda bın derım...

Bız genelde istanbulda Kadıkoy,bostancı sahılı- bakırkoy-sırkecı sahılı bınerız her zaman uygun gelmıştır bıze..

saygılar.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Abartılan haberlere göre , kültür başkenti olacakmış ya İstanbul. Eee bu kadar kültürlü bir şehirde yakında her yerde , bisiklet yolları açılır. :) :) :) Önce her yıl gelen 300 000 kişiye yer bulsunlar. Temel gereksinimler, eğitim , sağlık, adalet, güvenlik, konut konuları biraz yola girsin. Yapılacak bisiklet yolları tabiki. :)
O zamana kadar, bulabildiğin her yerde bineceksin bisiklete, mal gibi bakanlara inat. Hala bisikletli görüp şaşırıyorlar yahu. Birbirlerine gösteriyorlar, bak bak bisiklete biniyorlar diye. Uzaylı geçiyor sanki. !!!