Formalardaki çamur lekeleri

Göker Gülay

Daimi Üye
Tepki
83
Selamlar,

Formamın arkasında sürüş esnasında oluşan damla şeklinde çamur lekeleri var. Bir kaç defa yıkamama rağmen çıkmadı. Soluk bir şekilde izler duruyor. Ne yapabilirim?

Teşekkürler.

Scudo

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Formamın birinde benimde başıma gelmişti , ısrarla çıkmıyordu lekeler 4-5 yıkamadan sonra kaybolmuştu.

• Beğen
Tepkiler: Göker Gülay

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çamurluk oldugu halde nasil sirtim boydan boya yagmurdan dolayi camur damlaciklari oluyor anlamis degilim?

sedat3133

Üye
Tepki
61
İsim
sedat
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beyaz formamda çamur lekeleri var. Bu izleri nasil giderebiliriz??
Güncel

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.909
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2010'dan beri kimse bir şey diyememiş lekelerin çıkarılabilmesi konusunda. Demek, herkes alışmış lekeli formalarına.

• Beğen
Tepkiler: C.YILMAZ

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Lekelerin cikarilabilmesinden ziyade camurluk varken nasi leke oluyor sirtim komple?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@serchester
Tam boy çamurluk değilse olabilir. Çamurluğun modeli - tipi de önemli bu konuda.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@specific

Belli kumaş tiplerinde oluyor bu durum. Benim hiçbir formamdan çıkmamazlık etmiyor yurdumun çamurları.
Lekeyi çıkaramayıp formanın üreticisiyle bile iletişime geçip sonuç alamayan arkadaşlar var. Kuru temizlemeyi işaret edildi hep netice olarak :)
Kuru temizlemeci çıkarabilecek mi o da garanti değil ama. Eğer çıkarabiliyorlarsa yöntemlerini bir şekilde onlardan öğrenmek ya da her seferinde çamurlu formanızı kuru temizlemeye götürmek durumundasınız. Zeki arkadaşların önerisi bu yöndeydi.

Ya da yol bisikletinize çamurluk takmalı :bsmagryr:

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@serchester
Tam bir koruma için çamurluk teker göbeklerine kadar kapatmalı. Yoksa bir şekilde su sıçrıyor illaki.

188549

(Bu arada çamurluk modeli SKS Raceblade Long - (link))

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nasil bir hassasiyettir geecekten anlamaya calisiyorum. Insaat ulkesinde yasayip (peri bacalarina otel yapacak kadar) yolda benzin disinda bilimum yakit kullanip bunlari akitan araclarin arasinda bisiklet surup, bunlardan olusan lekelerin tamamen sentetik bir kumastan cikmamasini beklemeyi ben anlayamiyorum. Belki ben yetersizim bu konuda. Sora da bu nedenle bireysel satisi kesmis midir diye dusunuyorum. Tertemiz bisiklet kiyafetleriyle hangi ozel davetlere katildiginizi da merak ediyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Aslında mantık çok absürd ama yine de cevaplamış olayım.

Öncelikle lütfen marka ismi karıştırarak marka değerlerini tehlikeye atmayalım. Soradır diğeridir bunlar hep ülkemizin katma değerleri, çamur lekesi bulaşmamalı.

İnşaat ülkesi falan o yaklaşım biraz talihsiz cevap vermeye gerek yok.

Kişisel olarak çamur lekeli forma giymeye razı olabilirsiniz bu sizin tercihinizdir ama olması gereken formanın temiz olmasıdır. Temiz giyinmenizi tavsiye ederim, bisikletle davetlere gitmiyor olsanız da.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Doğal çamurda zaten leke kaldığı olmadı hiç bende. Arazide, mtb parkurunda vs sorun yaşamadım. Ama asfaltta yerdeki mazot, yağ, inşaat kirleri, çimento vs gibi bir ton etmen karışıyor çamurun içine. Çıkmayan, leke bırakan çamur değil esasen, şehrin pisliği...

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zift olabilir o çıkmayan lekeler. Spreyler var leke çıkarıcı, onları dene. Olmadı ön yıkamalı bir programda yıka.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BerkEvren
Tam boy çamurluğunuza rağmen formalarınız yine de çamurlanıyor mu?

Yeni bir başlık açmalı belki de. Çıkmayan inşaat şehri çamuru:)

Derdimiz çıkmayan çamurlar olsun. Kazasız belasız sürüşler.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@volkan ismail
Hayır çamurlukla öyle bir sorun olmuyor tabiki. O sebeple bu konuda bahsi geçti zaten :harika:

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Mesela velocio firması lekeler sürüşün hikayesini anlatır diyor. Kullanıcılarına beyaz formalar vermiş ve işte boş kanvaslarınız demiş.
Her sürüş, her macera farklı bir hikaye olmuş.... (link)

188551
188552
188552188554188553

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@volkan ismail hangi ulkede yasiyorsunuz bilmiyorum ama Turkiye'nin Istanbul sehrini gorseniz ne demek istedigimi daha iyi anlarsiniz. Hergun sabah aksam 30-40 km arasi gidip gelerek is ve ev arasi ulasim sagliyorum. Yolda gectigim insaat alanlari, harfiyat kamyonlari gercekten azimsanmayacak sayida. Yasadigim sokakta en az 5 tane insaat var en basitinden. Bitmek tukenmek bilmeyen bir donusumumuz var. Gercekten talihsiz evet. Kamyonlardan dokulen zifti, yagi pisligi her hafatsonu bisikleti yikayarak gidermeye calisiyorum. Artik neler yapisiyorsa mazot bile zar zor temizliyor. Bazen kazimak zorunda kaliyorum. O nedenle formadaki camur lekesi gercekten basit kaliyor.

• Beğen
Tepkiler: krank ve BerkEvren