Focus Planet 5.0 bisiklete Dropbar'a çevirme konusunda YARDIM!

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Selamlar, bugün focus satan bir bisikletçiyle telefonda görüştüm.
- Shimano sora 2104 model 9 vites kol set'i önerdi. Fiyat olarak da 385tl fiyat verdi.
- Gidon konusunda öğrendiğim; 2 tip gidon kalınlığı olduğu ve bisikletim için kalın gidon almam gerektiği. bunun dışında gidon kalınlığının kaç mm olduğunun farketmediği söylendi.

Sonuç olarak Shimano sora 2104 model 9 vites kol set ve kalın drop bar gidon tercih etmem sonucunda bisikletimi istediğim formata dönüştürebileceğim sonucuna vardım.

Yanıldığım bir nokta var mı buraya kadar?

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Hidrolik diskleri mekanik disk ile değiştirmeniz, gidon boğazına uygun dropbar almanız ve vites sayınıza uygun Shimano kol almanız gerekiyor.
Yapmanız gerekenler bunlar.

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@Osman Uygun
Sonuç şu; bisikleti dropbara çevirmem için neredeyse kadro dışında her şeyi değiştirmem gerekiyor. (jant seti değişmeyebilir) mekanik fren setleri için olumlu şeyler okumuyorum dolayısıyla güvenemiyorum. Bir çok arkadaşım ve konuştuğum bisikletçiler de, bisikletinin orjinalliğini bozma ve harcayacağın paraya değmez diyor. Bu dönüştürme sonunda "attan inip eşeğe değil de katıra binersin" diyen bile var :) Bu bisikleti bir kaç sene daha kullanıp cyclocross'a geçmeye karar verdim.