Focus culebro sl 4.0 2015 mi? Cube peloton triple 2014 mü?

Focus culebro? Cube peloton triple? Scott speedster s40 2015

• Focus culebro sl 4.0 2015

• Cube peloton triple 2014

• Scott speedster s40 2015

• Toplam katılım
    14

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Tepki
121
Bisiklet
Scott

Arkadaslar ikiside full sora setli.
focusu daha cok begenmeme ragmen cube un fiyati ve bedava kargosu kafami kurcaliyor cok.

Boyum 1.77
bacak boyu 82

Focusta 54 M kadro alacagim
ama cubeta 53 kadro var sadece bana uyarmi bilmiyorum. Yardimlarinizi bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: Hasan Tunalı
Scudo

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence ikisini de alma :)
Sora set için çok pahalı değiller mi?

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı bisikletleri gözden geçirdim hatta gidip Scott ve Focus'u inceledim yakından sonra Lapierre aldım.Sora için bu para zaten mantıklı değil şimdi ne yapıyormuşum diyorum.Ayrıca bu markalar iyi olabilir ama kalite olarak bana kalırsa hiçbiri hiçbirinden üstün değil.Sonuçta Colnago ile Scott ya da Pinarello ile Focus kıyaslanmıyor.Kaçkar bisiklet nakit alımda 2650 Tl gibi bir şey dedi bana Scott Speedster 30 için.Arayıp görüşmenizi öneririm.En azından Tiagra setli.

• Beğen
Tepkiler: Burak Salgın

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Tepki
121
Bisiklet
Scott
Aralarinda tasarim olarak focus cok ilgimi cekiyor ama kafam cok karisik. Bi yandan ayni fiyata 105 setli mosso var. Dediginize bakayim

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Salgın Focus'u yakından görün müthiş :D ama Scott'a bakın bence de

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hali hazırda Cube Peloton Pro kullanıcısıyım ve bir önceki bisikletim bakmış olduğunuz Cube Peloton Triple idi. Müthiş bir bisiklet,Sora sete hiç aldırmayın, yarışa katılmayacaksanız ve hobi kullanıcısıysanız her türlü işinizi görüyor. Tüm artılarına rağmen tek dikkat etmeniz gereken olay kadro boyu. Size uygun kadro boyunun bir büyüğünü almanız gerekiyor Cube için. Eğer rahat ve konforlu bir sürüş peşindeyseniz mutlaka, size kağıt üstünde uygun olan boyun bir büyüğünü alın. (Cube marka yol bisikleti için geçerli bu dediğim.)

• Beğen
Tepkiler: Hasan Tunalı

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Salgın
Doğru.Ama ben Audacio 400 aldım tasarım olarak en çok beğenerek.Ayrica ne kadar alacaksınız bilmiyorum ama bisiklet cumhuriyeti culebro 3.0 için 3000 civarı demişti nakitte

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Tepki
121
Bisiklet
Scott
@Uptown Cyclist bisiklet cumhuriyeti n11.comda 2600 gibi bi fiyat vermiş. arayıp sordum n11.comdan alabilirsiniz o fiyata dedi.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Salgın
Yalnız şunu bilin eğer l kadro alacaksınız size açıkta durani yollayacaklar.Yani depoda açılmamış sadece XS var.Ben bu yüzden scott bakmıştım.Benim mağazada gördüğüm l kadro olanı satiyorlar sadece ellerinde olmadığı için.
Benim şahsi fikrim ben kutudan çıkmazsa almıyorum.Bu bisiklet temizdi ama zaten.Acikta durmasi izin için sorun değilse alabilirsiniz.Magazada 2600 tl nakit için demişlerdi bana.Fiyat iyi yani

• Beğen

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Cube'ün kadroları diğer firmalara göre farklı ölçülendiriliyor bu sebeble 53 kadro sizin boyunuza göre oldukça küçük gelecektir.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Salgın
M ellerinde yok.N11 Dr görüp aradığım zaman da yok dediler mağazada da yok dediler.Merak ettim nasıl gelecek.Hayirlisi olsun o zaman [emoji4]

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Salgın
Ben konuşalı 2 hafta oldu.Bana L oldu diye sevindim hatta çünkü M olur sanıyordum ve yoktu.Magazada Sadece L ve XS vardı ve L açıktı XS olan depodaydı.Sonra n 11 de gördüm aradım.Magazada 3000 deyip sonra nakit 2600u indirim gibi gösterip internette taksitle bile 2600 e satmak mantıklı mi gibi bi muhabbet geçti.Sonra sordum internet fiyatına mağazadan alsam olur mu dedim kartla Hayır dendi.L kadro sıfır olarak getirmeniz mümkün mü dedim yok dedi teslimatlar bir yıl önce başlıyor falan dedi.Sonuc olarak bana M olmadığı söylendi ama o zaman sonra ne oldu bilemiyorum ben şimdi kotuluyorum gibi olmasın.Bence sen ara bir sor M var mı ellerinde.2 hafta önce gibi bana yok denmisti ve bi daha gelmez denmisti hem mağazada hem de telefonda.

Edit: Normalde bana da M olurken Focus ve Scott da L oldu.Boyum 178.

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Cube
@Burak Salgın Ben Cube kullanıyorum boyum 1.78 56 kadro aldım. Size tablosunda 55-58 kadro uygun gözüküyordu. Ama yinede 58 kadro daha rahat olur. Diğer markalara göre kadro boyları biraz daha küçük.

• Beğen

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Sora'lı bir bisiklete 3.000 liraya yakın paralar vermenin ardındaki yaklaşımı anladığımda ermiş olacağım sanırım. Sora'yı geçtim, Tiagra için bile yüksek rakamlar. Sonuçta söz konusu modellerin kadroları giriş seviyesi kadrolar. Ayrıca Tiagra'nın yeni serisi duyuruldu. 105'e yakın özelliklerde ve görsellikte bir seri çıkarmak üzereler. Daha önce yazdıklarımı yinelemiş olacağım ama bu rakama Canyon almak fayda/maliyet oranı ve bisikletten alınacak keyif açısından çok daha mantıklı. 11'li 105 set, şaft borusu dahil karbon maşa (burada ismi geçen modellerde şaft borusu alüminyum), karbon sele borusu, Aksium jant seti, rakiplerinden ortalama 1 kg. hafif olması vs. vs. Gayet de yakışıklı bir bisiklet ayrıca. Bu kadar bariz avantaja rağmen vasat bir modele bu ücretleri ödemeyi göze almanızın sebebi görünüm müdür? Yanlış anlamayın, merak ettiğimden sohbet olsun diye soruyorum.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berk Karaca
Konuya dahil değilim ama fikrimi belirtmek istiyorum.Ben aynen sizi gibi düşündüğüm icin son anda vazgeçtim böyle yapmaktan.ben de 3000 tl verecektim sora donanımlı bisiklete.Son anda tiagra'lı Lapierre buldum.3000 bence tiagra için uygun gayet.Turkiyede distributorler kar edeceğiz diye milleti soyuyorlar.Mesela yurtdışında sora focus ile sora specialized aynı fiyata gelirken bizde arada 1000 tl fark oluyor en az.Onun için bu bisikletler böyle.Yoksa kimse demesin sora olmasına rağmen 3000 tl çünkü müthiş kaliteli bisiklet.Kisacasi katılıyorum size genel olarak.

Tepki
104
İsim
Özgür
Bisiklet
Cube
Ben Cube peleton'u 3 gün kullanmıştım fiyatı size uygun gelirse kesinlikle almanızı öneririm.Arkadaşların da dediği gibi kadro boyunu düzgün seçmeniz gerek kesinlikle bisikleti de bir deneme sürüşü yaptıktan sonra alın internetten seçmek hiç mantıklı değil

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@Uptown Cyclist Yazdıklarımın ana fikri buna yakın aslında. Çoğu modele değerinin üzerinde rakamlar isteniyor. Bu sisteme mümkün olduğunca karşı koymak lazım. Türkiye pazarındaki fiyat piramidine bakıldığında Tiagra'lı bisiklet fiyatları mantıklı gibi görünse de, yaklaşık rakamlara çok daha iyi donanımlı bir alternatif varsa (ki var: Canyon) 3.000 tl'ye Tiagra'lı bisiklet "benim için" uygun bir seçenek değildir. Hem bu modellerin arasındaki fark sadece grup set değil. Diğer bileşenlerde de kalite olarak ciddi farklar var. Ayrıca dediğim gibi Tiagra yenilendi. Şu anda eski seri Tiagra'lı bir model almak yanlış olur bence.