Focus Cayo Hakkında

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
selamlar

yaklaşık 2 aydır MTB'den yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum ve 2 aydır modelleri araştırıyorum. Markaya kalite açısından çok önem veriyorum ve Focus markasında karar kıldım.

Focus Cayo 2.0 Ultegra 2011 modelini bir sıkıntı olmazsa ya Mart ayında yada Eylül ayında almayı düşünüyorum. Bisikletin fiyatı 3500TL. Ve bisikleti yurtdışından getirtmeyi düşünüyorum çünkü bildigim kadarıyla Focus'un Türkiye'de satış noktası yok.

Bütçem yaklaşık olarak 3500-4000TL arası ve eğer bu fiyata önerilebilecek daha iyi bir bisiklet varsa bir bakmak isterim önerilerinizi bekliyorum. Komponent olarak Ultegra'nın altında vede ikinci el olmasını istemiyorum

Top Features of the Focus Cayo 2.0 Ultegra Compact 2011

* Frame: Cayo carbon frame, BB30
* Forks: Focus carbon
* Front Derailleur: Shimano Ultegra
* Rear Derailleur: Shimano Ultegra
* Brake levers/STi's: Shimano Ultegra
* Chainset: FSA Gossamer (50/34 - BB30)
* Cassette: Shimano 11-28
* Handlebars: FSA Vero
* Stem: FSA OS-190
* Saddle: Prologo Nago
* Seatpost: FSA SL-280
* Brake Calipers: FSA Energy
* Wheelset: DT Swiss R1900
* Tyres: Continental Ultrasport, foldable

(link)

Scudo

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Cok guzelmis bisiklet, fiat olarak emin misiniz 3,500.00 YTL olduguna? Karbon kadro, Ultegra set, DT Swiss R serisi jant setinden olusan guzel kombinasyonu yaklasik $ 2,300'a alabilmek super.

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
evet baktıgım sitelerde hep 1500£ civarında fiyat verilmiş bu da 3600TL gibi bir fiyata denk geliyor. ama henüz Focus'un web sitesinde bir fiyat ibaresi göremedim onu da belirteyim :)

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
Bence salcanonun yeni çıkardığı yol bisikletlerini bekleyin gerçekten bakın bir pişman olmazsınız.

• Beğen
Tepkiler: Aziz Özkan

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
Merhaba Aziz. Ben de yaza doğru yol alacağım. Bu model de tecrübeli arkadaşların önerdiği bir modeldi. Yurtdışı sebeplerinden dolayı vazgeçtim. Cannondale supersix de karar kıldım. Bir bak istersen sen de.

• Beğen

Selim Esener

Forum Bağımlısı
Tepki
392
bence bu fiyat saglıklı degil benım tavsiyem her ne alıcaksanız alın bire bir görün öle alın site işi biraz sakat türkiyeden baska marka alın bence..scott trek cannondale...

• Beğen

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Yurtdışından bisiklet alabilmek mümkün ama dikkatli olun. Gümrük kanunlarına dikkat edin. 1500 euro üzerinde faturası olan hiçbir ürünü gümrükten ticaret kapsamı dışında geçiremezsiniz. 1500 euro ya kadar ise şahsi kargoları %18 gümrük vergisi vererek geçirebilirsiniz.

Kısaca, fiyatı yani fatura değeri burda belirttiğiniz gibi 1500 sterlin ise bu bisikleti gümrükten geçiremezsiniz.

Bisikleti biri seyahat sırasında yanında elden veya siz kendiniz elden getirecekseniz bir sorun yok tabi onbinlerce euroluk bisiklet bile güle oynaya gelir ;)

Bu arada bu bisikletin "Focus Cayo 2.0 Ultegra 2011" Almanya fiyatı vergisi hariç 1330 Euro, yani kargo hariç 1670 euro ya satın almak mümkün.

• Beğen

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
@Serdar Emre ACAR

bisikleti satın alacagım tarihe kadar Salcano'nun 2011 modelleride açıklanmış olur dediğiniz gibi göz atarım ;). bildigim kadarıyla henuz açıklanmadı modeller ve detayları .

@Onur Berberci

Selam Onur görüşemedik İznik'ten beri :)
Canondale Supersix'e şimdi baktım baya güzel bisiklet . Zaten Canondale markası yeterince güven veriyor. Supersix in çeşitli modellerini yapmışlar değişik komponentler dizili.Bir fiyat aralıgı da bulamadım. Senin bilgin var mı fiyat konusunda ?

@SeLiM ESENER

Selim Bey haklısınız. İnternetten alış veriş her zaman riskli. biraz rastgele durumu da var yani bazen kargoda gelen ürün fotograftakinin aynısı olamayabiliyor. Şu an zaten arama aşamasındayım Focus aklımda ama şimdi Onurun söylemesiyle Canondale'i de araştırmaya başlayacagım ;)

@Aytaç Biber

Aytaç Bey gümrük konusu tamamen aklımdan çıkmış. Şu an unutkanlıgıma şaşırmış durumdayım. Malesef yurt dışına çıkacak bir tanıdıgım aracılıgıyla değil de kargo ile teslim almayı düşünüyordum. Gümrük vergisi belki kararımı etkileyebilir çünkü 4000TL gibi bir fiyata geliyor vergi ile.

kargo ortalama ne kadar tutar bir bilginiz var mı ? ürün şu an stoklarda olmadıgı için bir kargo fiyatı alamıyorum da.

yorumlar için teşekkürler ;)

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Kargosu, satıcının kargo hizmetine bağlı olarak 60 ila 150 euro arası tutabilir.

Alacağınız sitede fiyatı 1500 sterlin ise, şahıs olarak dediğim gibi zaten gümrükten çekemezsiniz. Gümrükte kalır paketiniz. Ya da bir gümrük müşaviri tutarak %18 vergiyle beraber diğer tüm ticari vergilerini de ödeyerek geçirebilirsiniz ki buda çok masraflı olur.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@Aytaç Biber
Sevgili Aytaç, gümrük için bahsettiğin yurtdışından getirilecek tüm ürünler için mi geçerli yoksa bu koşul mala, getirilen birim sayısına ya da toplamda (tek ya da tamanının tutarı) mal olacağı rakama bağlı. Şunun için soruyorum, eastbay.com sitesinden 5 adet nike air jordan getirtmiştim ama İzmir Bayraklı gümrükten alamadım bn de geri gönderdim, bu dediğim bir kaç yıl önceydi, ithalat mevzuatında bir değşiklik var mı bilmiyorum. Duyduğuma göre 1 adeti ve toplamda 100 doları geçmeyecek şekilde spora ayakkabu getirebiliyormuşuz, ancak bu sözkonusu ürün vb ne ait bir koşul mudur, yoksa bisiklet için belirlenen farklı bir adet sayısı ve tutar var mıdır. Biraz uzun oldu ama konu hakkında bilgin varsa ve paylaşırsan sevinirim. Saygılar

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
Cannondale çeşit konusunu iyi yapmış. Herkes kendine göre kompenant bulabilir. Benim alacağım model supersix 5 yani 105 setli model. Ama kadro rengi ilk çıkan değil team replica olacak. Gerçekten süper bir kadro. İsminin hakkını veriyor sanırım. Yalnız fiyat gözükmüyor sitede o da Türkiye'den giriş yaptığımız için kaynaklanıyor. Amerika'dan kuzenim giriyor aynı sayfaya o görebiliyor fiyatını. Benim alacağım model 2150 $. Gelirken getireceği için gümrük mümrük olmayacak. Başka model düşünürsen fiyatını sorabilirim.

• Beğen

Selim Esener

Forum Bağımlısı
Tepki
392
@Aziz Özkan

Aziz bey bende 2010 cannondale caad9 ultegra var bu markadan memnunum ve mtb bisikletim satıp ikinci yolu alıcam karar kıldıgım bisiklet 2011 cannondale süpersix ultegra rengide güzel fiyatıda 2858 euro yaklaşık 5700 tl tekabul ediyor indirimide katarsan daha asagı olur fiyat hem bire bir görmüş olursun...resmide ekleyeyim gör bak::)

• Beğen

Selim Esener

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Buda bisikletin ta kendisi:))
(link)
Aziz bey bence bu makine güzel benim acizane görüşüm:))

• Beğen

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Yusuf Z. Şipal

Fatura limiti dediğim gibi 1500 euro. Bu limite kadar ithalatı yasaklanmamış olan her malı %18 vergi ile alırsın. Ancak, siz bir paketin içine aynı üründen tutupta 3 tane, 5 tane, 10 tane, koyarsanız onu, isterse faturası 20 euro olsun yine gümrükten çekemezsiniz. Gümrük memuru der ki; "1 tane neyine yetmiyor? Aynısından 3 tane, 5 tane, 10 tane, aldığına göre sen bu ürün üzerinden ticaret yapıyorsun!"; Ve alır paketini ticari bazda değerlendirir ve tüm ithalat gümrük mevzuatına tâbi olursun. Yani geçmişte denediğiniz gibi 5 tane air jordan ı gümrükte kimse size paşa paşa teslim etmez:) Faturasında isterse bunlar eşantiyondur yazsın yinede vermezler;)

• Beğen

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
şimdi alış veriş yaptıgım sitelerden bir başkasında da bu bisikleti buldum. Şubat ayında satışa sunacaklarmış. ben uzun zamandır müşterisi oldugum için 100$ indirim de veriyor. Ayrıca fiyatı daha uygun vermiş yani 2300$ değil de 2000$ a satıyor.

uzun lafın kısası ürün satışa çıkınca fiyatta oynama yapmazlarsa (muhtemelen yaparlar diye tahmin ediyorum) 1900$ üzerinden satın alma şansı buldum şu an.

1900$ üzerine 111$ kargo ve %18KDV vergisi ekleniyor 3700TL oluyor. Başka vergi ekleniyor mu bilmiyorum ama muhtemelen eklenir onu da yarın bir tanıdıgım vasıtasıyla arastıracagım. ;)

umarım bu şansım bisikleti alacagım zamanda olur

(link)

@Onur Berberci

Onur 105 i söyledin zaten bir de kuzeninden Ultegra'nın fiyatını ogrenebilirsen çok iyi olur. Bakalım henüz bir şey belli değil Canondale Supersix de alabilirim duruma göre. Çünkü yukarıda söylediğim indirim durumunun Mart ayında da olacagı kesin değil. baya beğendim Supersix i :)

@SeLiM ESENER

Selim Bey Canondale Supersix de çok saglam bisikletmiş araştırdım üst sınıf. şu an Focus Cayo ile beraber o var aklımda. bakalım Mart yaklaşsın da o zaman bu üstte belirttiğim Focus konusundaki avantajımın durumuna göre ikisinden birini tercih edecegim. ilgilendiginiz için teşekkurler ;)

• Beğen
Tepkiler: Selim Esener