Focus Cayo AL 105 hakkında

Tepki
9
İsim
Eren
Bisiklet
Lapierre
Turlara yeni başlayan biri olarak öncelikle herkese Selamün Aleyküm. Focus cayo AL 105 için teredütteyim sizce nasıldır fikrinizi almak istiyorum Hayırlı günler.

(link)

Scudo
Tepki
9
İsim
Eren
Bisiklet
Lapierre
@Deniz Duman yok sanırım fotoğrafta gördüğüm kadarıyla. Fuji touring Btwin Triban 500 vb. bisikletler de var diye biliyorum

Tepki
9
İsim
Eren
Bisiklet
Lapierre
O kadar uzun yollar yapmasamda sele altı çantasıyla ve yüksek hacimli sırt çantasıyla olabiliceğini düşünüyorum.

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
@ErenKaymakcı gunluk tur icin kullanabilirsin bence. Sirtinda canta kolay is degil. Sele zaten rahatsiz. Yerinde olsam bu tip düşünmezdim.

Tepki
9
İsim
Eren
Bisiklet
Lapierre
Siz ne önerirsiniz ? Drop barlı Tour bisikletleri yol/Yarış a göre ağır bu yüzden v fren zor olucağını düşündüğümden ve yol/Yarış bisikleti istediğimden bunu düşündüm.

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
@ErenKaymakcı Benim önerim düz maşalı yani amortisörsüz bir bisiklet. Tabi arka port bagaj ve çamurluk yeri hazır olmalı. Erdoganlar bisikleti inceliyodum. Sehir tur bisikleti bolumunu incele. 11 kg civarı sehir bisikletleri var. Masa karbon veya aliminyum olabilir. Masa nasil olmali sorusunu tur yapan arkadaslar daha iyi cevaplar. Cok kilon yoksa triban 520 tipi bisiklet benim onerim. Görsel olarak tabi. Butcen bunun cok uzerinde. Donanimi sen sevicen butceye gore. Bence sehir bisikleti isini gorecek gibi. Hatta kadroda port bagaj delikleri olan triban 520 tipi. Bundada duz gidon yada yol tipi gidon seceneklerin mevcut. Yerinde olsam ilk bisiklete bi dunya para odemezdim.

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
4000e degmez bence.Jantlari cok telli ve adi gibi duruyor,uzerindeki 105 disinda pek bir halta benzemiyor..

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Zen.eren Jantların çok telli olması uzun turlar için avantaj benim bisikletim de önler 28 arkalar 32 tel . Bisiklete yük koydukça tellerin sayısı da önem kazanıyor.

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@trainspotting35 ama akicilik azaliyor buda uzun turlarda cok yorulmaniza sebep olur.Az-kalin tellerde yukler icin yeterli bence.Tabii sizin seciminiz jantlar hakkinda benimde pek bir bilgim yok..Bildiklerime gore konustum sadece :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Uzun turlari sirt cantasiyla yapamazsiniz, hatta sirt cantasiyla +30km den sonra kufur etmeye baslarsiniz :D bende sele borusu baglantili bagaj var 10 15 kilo yuklenebiliyor gayet hafif, oyle bi sey dusunebilirsiniz 1 2 gunluk tur.icin yeterli olur

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sırf jantlar için bile alınmaz. Jantlar önemli jantlar önemli.

Tepki
9
İsim
Eren
Bisiklet
Lapierre
Benim gönlüm Yol/Yarış dan yana drop bar hafif hızlı ilk başta alışmak zorda olsa gönlüm bundan yana @Auron Sanchez sizin dediğiniz sele borusu bağlantılı bagaj mantıklı teşekkür ederim.

@Zen.eren siz ne önerirsiniz? Benim Merida veya Scott hoşuma gitmişti ve setleride iyiydi.

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@ErenKaymakcı Ben Ultra700 kullanıyorum çok memnunum full 105 set 8.9kg tavsiye ederim yada butceniz varsa Canyon tercih edin forumdada Canyona karşı ne kadar saygı-sevgi olduğunu görürsünüz zaten :D :D Lapierre Sensium 100 de güzel bir seçenek