Fluid Home Trainer

Murat GÖNÜL

Aktif Üye
Tepki
72
Cycleops marka fluid 2 trainer almayı düşünüyorum, sessiz olması ve performance olarak torque-speed uyumu iyi olduğu söyleniyor.

Kullanan var mı ? Fluid trainer önerisi olan var mı ?

Özellikle fluid trainer almak istiyorum, sessiz şekilde evde kullanabilmek için. Araştırdığım kadarıyla en sessiz home trainerlar fluid olanlar.

(link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1000 TL üzeri bir bütçeniz varsa şayet, Elite Turbo Muin almanızı tavsiye edebilirim. Kullanmadım ancak arkadaşım vasıtasıyla araştırma fırsatım olmuştu. Hatta bir ara almayı bile düşünüp erteledim. bike24 sitesinde 400 euro fiyatı var.

Ayrıca
(link)

Murat GÖNÜL

Aktif Üye
Tepki
72
Gümrük vergisi hariç 825tl'ye cycleops fluid2 sipariş ettim, yorumlarımı buradan paylaşacağım.
US en çok satan trainermış, bakalım bakalım..

• Beğen
Tepkiler: Çağrı Soylu

Murat GÖNÜL

Aktif Üye
Tepki
72
Toplamda 825TL (ürün bedeli) + 145TL (KDV bedeli) olarak, 970TL'ye ürünü wiggle.com'dan gayet kolay şekilde gümrük işlemleri,kargo vs. tamamlanarak aldım.
Üründe hoşuma gidenler, lastiğe basan şaftın sıkma civatasının basınca göre tık diye atarak her defasında lastiğe aynı baskıyı uygulaması, oldukça düşük sesli olması ve vites değiştirerek direnç seviyesini ayarlayabilmem oldu.
Yan odada annemler otururken diğer odada gayet tempolu kullandım, sürdüğümü bile anlamamışlar. Bende oda içerisinde film izliyordum, sesi rahatsız etmiyor.
İnternetten ürünleri araştırırken, ses konusunda oldukça endişelenmiştim, bu sebeple youtube'ta tanıtım filmlerinde genelde sese dikkat ediyordum.
Diğer ürünleri realworld'te bilmem ama fluid2 beni ses ve torq anlamında gayet tatmin etti, hemde lastiğe uyguladığı basınç hep sabit olduğundan sürekli aynı torq aldığımı da garanti altına alıyor. Diğer ürünlerde incelediğimde lastiğe basıncın, sıkma civatasını 2 tur 3 tur gibi pek kesin olmayan şekilde sıkılarak uygunlandığını görmüştüm. Cycleops'ta böyle değil.
Tavsiye edilir, USA'de en çok satan hometrainermış,bence boşuna değil.

Tepki
0
İsim
Aslı G
Bisiklet
Trek
Murat Bey ben de aynısını düşünüyorum.tavsiyeniz hala geçerli mi?

Murat GÖNÜL

Aktif Üye
Tepki
72
Cycleops 2 bence başarılı bir ürün, uzun süreli kullanmdım, lastiği fazla aşındırmadığını söyleyebilirim. Fakat son zamanlarda dikkatimi çeken başka bir ürün daha var.

Elite Turbo Muin II Fluid Direct Drive Trainer
Cycleops'a kıyasla daha pahalı ama sesi cycleops'tan daha düşük.

Tepki
0
İsim
Aslı G
Bisiklet
Trek
Onu ben de duymustum. Cok tesekkurler

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar Elite Real Turbo Muin B+ veya Elite Real Turbo Muin için bir fırsat yakalayan, daha ucuza mal edeceğimiz bir yer bilen var mı?

B+ ile standardının arasındaki fark nedir? Ses konusunda Elite Real Turbo "B+ olmayan" gıcık komşumu tatmin eder mi?

Teşekkürler.

LeStagier

Üye
Tepki
2
1)Elite Turbo Muin Smart B+ 386€+kdv | kargo ücretli 20€ idi sanırım | Bike24.com

Ya da

2)Elite Turbo Muin II 325€+kdv | kargo bedava | Wiggle.com
Misuro B+ 40 ila 55€ arası | + kargo ücreti | muhtelif siteler

Wiggle a bir arkadaşını üye yaparsan, onun ilk alışverişinde sana %10 voucher veriyor. Senin verdiğin linkten üye olup trainer'ı o alırsa 32.5€ voucher alırsın. O voucherla Misuro B+ ın bi kısmını ödersin. 2. seçenek en ucuz seçenek gibi gözüküyor. Daha ucuzuna henüz rastlamadım.

----------
Düzeltme : Şimdi dikkat ettim de sen Real versiyonu için sormuşsun dediklerim real olmayan modellerin fiyatları.

lercan2000

Üye
Tepki
45
@Murat GÖNÜLMerhaba konu eski ama ant bluetooth var mi zwifte bağlanma sansimiz bulunurmu

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi