Flatland mı Street mi ?

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Hayırlı günler güzel kardeşlerim.Benim bir kaç sorum olacak inşallah yararlı bilgiler alırım :) Şimdi ben 19 yaşındayım okulu bitirince bir profosyonel bmx almayı planlıyorum.Daha önce hiç bmx deneyimim olmadı bu ilk olacak. Kafamda profosyonel markakalar var ( sunday , gt ) gibi ama benim sormak istediğim sizce flatland mı yapayım yoksa street mi ? sunday watermelon alırsam street yapabilirim ama yarın bir gün mutlaka hoplayıp zıplarken bir aksamı arıza çıkartıcak buna eminim.Her ne kadar profosyonel bir bmx olsada kul yapısı sonuçta ve pro olduğu için teknik arızasını gidermek oldukça masraflı oluyor ve benim parça parasını karşılamaya gücüm yetmez ben sadece amatörken profosyonel bir bmx alıp başlıcam. Parça parasını karşılamaya gücüm yetmez.Bu yüzden bu sebepler beni flatland'a itiyor.Flatland çok teknik arıza çıkartıcak bir spora benzemiyor.Görselliği ilede insanı cezvediyor. Yaş 19 boy 1.81 kg 81 sizce ne yapmalıyım ? street mi flatland mı ?

Herkese teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Baran Akgün
Scudo

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
Bu sana kalmış bir konu bence kendine hangisine uygun göruyorsan o dalı seçmelisin derim.Fakat bana kalırsa bmx street daha aksiyonu bol bir dal , çünki daha sert ve agresif sürüşlere sahiptir.Bu yüzden bmx street dalı bir daha zor oluyor,ayırca bmx street bisikletler daha ağır bununla birlikte sağlam yapıya sahip oldukları için bütçe konusunda size oldukça avantaj sağlayacaktır...

• Beğen
Tepkiler: Baran Akgün

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@atakibrahim

hmm anladım güzel kardeşim peki bu yüksek model bisikletlerde garanti olayı nasıl oluyor ? Ergin Arabacıoğlu diye birisi var bu tür pro bisikletleri satıyor ama galiba kendisi yurt dışında ve kargoyla türkiyeye yolluyor. Misal street bir bmx aldığım zaman bunun garantisi nasıl oluyor bir bilgin var mı ?

Tepki
0
her zaman bu tarz arada kalan kişilere tavsiyem Türkiye de kullanım için en uygunu Flatland dir.. yer sıkıntınız olmaz .. ama street işi biraz tr için zor bir kulvardır.. o videolarda izlediğimiz güzel rail i olan merdivenler , pipe gibi olan yokuşlar , çakıl taşından yoksun zeminler , trafik ve benzeri bir çok problem teşil etmeyen yerler malesef ülkemizde yok denecek kadar azdır.. ama flatland için düz bir zemin yeterlidir..

Tepki
18
tamaiyle sana kalmis bir secim bence street ile flantlanti arastirr .hangi tar senin hosuna gidiyorsa ve hangi tarzda surmek istiyorsan ona karar vermelisin yoksa diger turlu herseyi dusunursen biraz zor karar verirsinn