Flanders Turu

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Aybars Öge Sürücü tarafından paylaşıldı.

1. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaslar,

Klasiklerden en sevdigim yarislardan biri olan Flanders Turu bugundu; 3,5 saat TV karsisinda kilitlendim.

Yarisi son metrelerdeki 5-6 pedallik sprintle Alessandro Ballan / Lampre-Fondital aldi. Makinesi bu linkte http://www.cyclingnews.com/tech/2007/probikes/?id=ballan_wilier07

Bu bizim gordugumuz kisim; dun ise hanimlar yarisi vardi.

Tanidik isimler ve sonuclari;

13 Gunn-Rita Dahle Flesja (Nor) Safi - Pasta Zara Manhattan
    29 Sabine Spitz (Ger) Team Getränke-Hoffmann

Evet dag bisikleti dunyasindan da yarisan hanimlar vardi ve siralamalari dusuk te olsa 1. ile farklari 58 saniye.

Erkekler yarisinda ise gecmis yillarin cekismesi pek yoktu; maalesef parkur degisikligi yapilmis ve grup neredeyse 200km. hic kopmadi desem yeridir.

Dusup yaris disi kalanlar hep duz asfaltta dustuler; oysa gecmis yillarda islak parke tas kisimlarda bile bu kadar kaza olmamisti.

Haftaya "kuzeyin cehennemi" Paris-Roubaix yarisi var.Bakalim o nasil gececek.

Selamlar.

2. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Ben de Eurosport'dan takip ettim son 1 saatini. Tempoluydu ana grup, öndekileri iyi yakaladılar.

3. mkurt

mkurt Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bende son 50 km yi izleyebildim, son 2 yılın şampiyonu Tom Boonen yokuşta takıldı ve orda atak yapıp öne geçen Ballan yarışı kazandı. 2004 ve 2006'nın 2. si Leif Hoste (Bel) yine 2. oldu onun adına üzüldüm.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-20_14-33-11.png
VO2max, ciğerlerimize aldığımız oksijenin ne kadarının yakıt üretiminde kullanıldığını gösteren bir üst sınır. Esasen aerobik kondüsyonla ilgili bir konu. Aerobik kondüsyon ise, birkaç dakikadan...
Untitled.png
Herkese Merhabalar, Beylikdüzü yokuşunu merak edenlere, "Bu nasıl bir yokuştur?" diyenlere ithaf ettiğim videyomu paylaşmak istedim. :harika: Videyo Beylikdüzü Florya dönüşü çekilmiştir....
20160925_130322_HDR.jpg
Herkese Merhaba. Ben Necmettin Ünlü. izmirde yasiyorum universite Ogrencisiyim. 21 yasindayim. Hersey 19 yasinda 133 kiloya kadar cikmam ile basladi.Boyum 1.9m idi ama yinede kilo oldukca belli...