Fiyat/Performans'ta en iyiler...

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar merhaba. MTB bisikletime bir çift yol lastiği almak istiyorum. Kullanım alanım her ne kadar dağ-taş olsada uzun turlar yollarda yapılıyor. Size sorum ise Fiyat/Performasa bakıldığında en iyi lastikler hangileri?
Ufak çaplı bir araştırma yaptım. Kimisi detonator öneriyor kimisi maraton.. Fakat maalesef bütçem oralara kadar çıkacak kadar iyi değil. Overdrive önerenler de varki bu lastiği bi ihtimal 2 taksit alabilirim :D Kafamı bi yandan karıştıran ise CST traveller. Bildiğiniz gibi diğerleri ile kıyaslandığında alt seviye bir lastik. Fakat şöyle bir durum varki çok güzel yorumlar okudum bu lastik için. Patlama durumu nasıldır bu lastiğin? Bir Marathon Plus kadar olmasada ne kadar dayanıklıdır?
Bütçe ön planda olduğu için Fiyat/performans lastiği arıyorum. Kendimi biraz daha zorlayabilirsem Overdrive alacağım. Fakat Overdrive vereceğim farkı karşılamıyorsa CST alacağım. Farklı önerilerede açığım tabiki :)
Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekküler.. İyi forumlar.. :)

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ
Scudo

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,
İstanbul daysanız decathlon mağazasına bakarmısınız.Fiyatları uygun lastikler var.

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
@Sabri Atalay

Decathlon'a gittim evet :D 25 liraya slick lastik var. Gözüme kötü görünmedi fakat ne biliyim markası pek bilinmedik olduğu için cesaret edemedim :(

levent çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
60
Maxxis Overdrive tavsiye ederim yol tutuşu iyi patlamaya karşı dayanıklı ıslak zemide de gayet başarılı hafif arazi şartlarında idareci fiyatına göre iyi bir lastik hakkını veriyor

• Beğen
Tepkiler: Furkan Yaldızkaya

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Furkan Yaldızkaya

Abi cst traveller yorumlarda okuduğun kadar hoş ve rahat bir lastik.Rahat edersin benden söylemesi :)
Bende kullandım gayet memnun kaldım :)

• Beğen

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
@M.Burak KARADAĞ

Acaba CST'nin patlamalara karşı dayanıklılığı nasıl? Kullandığınıza göre biliyorsunuzdur. :)

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
@Furkan Yaldızkaya

Şahsen cevap vereyim. Alalı 2 yıl oldu neredeyse ve şu ana kadar bir kere bile patlamadı, ben çok memnunum. Bu arada arazide de kullandım, fakat sorun yok. nazar değmesin.. :)

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Cst kullanıcıları iyi diyebilir ama bir defa maxsis veya marathon kullanan biri asla cst tavsiye etmez.Ben geçen sene mecburiyetten detanatörleri satıp 15 gün cst kullandım farkı bir kez daha yaşadım.kesinlikle cst lerin ıslakta yol tutuşu rezildir.hiç dişi olmayan detanatör bile cst lerden kat kat fazla yol tutuşuna sahip.O yüzden alabiliyorsan maxsis overdrive kevları 2 taksit al derim alamıyorsanda acele etmez isen forumda çok az kullanılmış ikinci el detanatör veya marathon alabilirsin cst lerin sıfırına vereceğin para ile aynı paraya.

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
cst kullandım lakin hiç memnun kalmadım virajlarda azıcık yatırmaya kalkışsan bisiklet altından uçup gidiyor fren mesafesinden de memnun kalmadım arka teker hemen kızaklamaya baslıyo simdi continental sport contack kullanıyorum değmeyin keyfime hutcisson city slick de kullandım fiyat performans olarak memnun kaldım da diyebilirim yumuşak hamurlu bir lastik patlamaya oldukça dirençli hutcisson da tercih edebilirsin hesaplı bir model açıkçası kolay gelsin

• Beğen

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
O zaman Overdrive alacağım sanırım. Anladığım kadarıyla detonator ile arasında pek bir fark yok. Hani bir laf vardır ucuz alacak kadar zengin değilim diye :) En iyisi biraz bekleyeyim güzel bişey alıyım sonradan pişman olmayayım...
Yardımcı olan herkese teşekkürler. :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
İlk mesajımda da söylediğim gibi sıfır Cst almaktansa ikinci el kaliteli bir lastik her zaman benim tercihimdir.çünkü yol tutuşunu diş yüksekliğinden ziyade hamurunun kalitesi belirliyor hayatımda 2 defa arka lastiğimi sele ile aynı seviyede yanımda gördüm ikisinde de altımda Cst vardı ve yol sadece ıslaktı.Aynı yoldan yani inişten her sabah iniyorum mesaiye giderken geçen sene denediğim tüm lastikleri başka bir başlıkta yazmıştım yaklaşık 7 lastik denedim her marka. bunların içinde fiyat performans ve ağırık olarak en başarılısı Maxsis overdrive kevlar olan.

• Beğen

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
CST kullanırken haftada garanti iki yama yapmam gerekirdi sonra maraton aldım en son baktığımda 1900 kmdir patlamamıştıki çok cam ezdi üstünden geçtim dikenli araziye girdim yani :)

• Beğen

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
@Barış Birlik

Marathon alamam :D Ama Overdrive şu an alabileceğim en iyi lastik. Dayanıklılığı da kötü değil diye biliyorum okuduğum yorumlara göre :) Zira Marathon tanesi 70 lira Overdrive 2 tanesi 90 lira :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Furkan Yaldızkaya

Kevlar olanını tercih etmelisin iki çeşidi var bir tanesi telli olduğu için daha ağır diğeri kevlar cok daha hafif(kevlar 450-470 gram telli olan 700 gram civarı)

• Beğen

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
@ferhat köse

Overdrive diye yola çıktık Detonator aldık geldik :D Bisikletime ise 2 hafta sonra takıp gezebileceğim :( Malum vize dönemi..

Yardım eden herkese teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Detanatörüde 3 ay kullanmıştım :) dehşet akıcı bir lastiktir.O inceliğe rağmen çok güzelde yol tutar hayırlı uğurlu olsun tek kötü yanı çok ince durduğu için mtb de biraz garip gösteriyor.O da iki tip az da olsa telli ağır olanı mevcut umarım katlanabilir olanı almışsındır aralarında ağırlık farkı cok fazla.toprak yolda da çok korkma gayet verimlidir.Hava basmaktanda korkma özellikle asfaltta uzun yol yapacaksan 80 limiti var ben denemedim ama 75 hava ile dehşet yol yapılıyor :)

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Lastikler katlanabilirmi bilmiyorum açık vaziyette aldım sanırım değiller. Fakat bana nedense çok ağır gelmedi katlamayı denesem katlanır herhalde :D
Öte yandan lastikleri baya iyi fiyata aldım. Neredeyse 2. ellerinin satış fiyatı diyebilirim :) O yüzden katlanıp katlanmadığını pek düşünmedim. Neticede fiyat uygun lastik kaliteli :)