Fiyat/Performans açısından hangisini seçmeliyim?

Metin G.

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba. Buralarda yeniyim gerçekten harika bir forum burası. Son zamanlarda inanılmaz bir bisiklet merakı içerisindeyim. Başlangıç için bisiklet arayışlarına girdim. Yaptığım uzun araştırmalar sonrasında aklımda birkaç model belirledim. Sizce başlangıç için f/p açısından hangısı en uygundur. Boy:190 Kilo: 105
Salcano City Fun 60
(link)

Carraro Sportıve 224
(link)

Btwin Triban 3
(link)

Kron Tx 250
(link)

Sedona 300 Sport
(link)

Birde bu bisikleti çok övüyorlar dağ bisikleti olmasına rağmen şehir içi kullanımda çok uygun sanırım
Salcano Ng 650
(link)

Ve aynı Şekilde bu:
Kron XC 250
(link)

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle bütün linkler kırık ancak bisikletleri bildiğim kadarıyla bunların hepsi ayrı kategori.
Dağ bisikleti, şehir bisikleti ve yol bisikleti var listenizde önce süreceğiniz yol şartlarından bahsetmeniz lazım.

Metin G.

Üye
Tepki
0
Berke bey linkleri düzenledim teşekkür ederim. Süreceğim yol Ankara şehir içi olacak. Ankara'da yokuş/bayır çok bulunuyor. Aslında bende bu şehirin şartlarına göre hangisini alacağıma karar veremedim. Sizce hangisi en uygun olur?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İstatistiklere göre Ankara da üç kişiden ikisinde Canyon var. İşiniz zor.
Triban 3 alın. Her yola gelir.

S.Paker

Aktif Üye
Tepki
100
Ufff çok zor soru. O KADAR farklı ki bu bisikletler... Şimdi sana Triban 3 ile Sedona 300 sport'u bir de Kron XC serisi ile nasıl kıyaslasın buradaki arkadaşlar?

Bence Sedona'yı al bir süre bin sonra neye ihtiyacın olduğuna karar verip daha iyi seçim yapabilirsin.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Metin G.

Triban 3 alın derim şehir içi sürecekseniz sorun yaratmayacaktır....
Peynir ekmek gibi satan bir bisiklet. :)

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Dağ bisikleti alma sakın şehir içi 225 de olabilir

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
bende yeni başladım. hergün kızılay-abidinpaşa arası git gel yapıyorum. Yokuşlarda yorulmamak için hafif birşey almanı tavsiye ederim. Ben hem donanımı hemde hafifliği için mosso 771 dmv aldım. Yokuşta hafiflik gerçekten önemli oluyor.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
bütçe olarak net birşey belirlemen yada donanımlar hakkında bilgi sahibi olman seçim yapmanı kolaylaştırır.

salcanodan önerdiğin model en altdonanıma sahip, carraro ve sedona daha iyi donanıma sahip. ancak bütçen 900 civarlarındaysa salcanonun o fiyatlardaki modellerine bak derim.

aceleci davranma. karşında aceleci davranıp bisiklet alıp sonra hemen satıp başka bisiklet almış birisi var :)

Demir C.

Aktif Üye
Tepki
18
Bence şehir bisikleti al. Baktın tarzın yol veya dağ bisikletine kayıyor. Seç birini geç. Ha turar şehir bisikletini seversin devam.

Metin G.

Üye
Tepki
0
Öneriler için teker teker hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Ürün yelpazesini biraz daha küçültmüş bulunmaktayım. Carraro 224 - Triban 3 - Sedona 300 arasında seçim yapmayı planlıyorum. Bugün Ankara decathlon'a gittim. Maalesef triban serisi bulunmuyordu. Oradaki arkadaş, Ankara'da yol bisikletlerine pek rağbet olmadığı için bu modelleri getirmediklerini söyledi. Fakat hafta içi bir gün gidersem bana yardımcı olabileceğini söyledi. Bu üç model arasında hangisini almalıyım sizce? Bana Triban 3 gibi geldi fakat ben bu konularda çok çok amatör birisi olduğum için yorumları siz değerli arkadaşlarıma bırakıyorum

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
mosso 771 i bir görün derim.

bence almak istediğiniz bütün modelleri yakından görün hatta bir tur atın mağaza önünde

Metin G.

Üye
Tepki
0
@Hamit E.

O biraz bütçemi aşıyor. Şu an max. 850 - 900 tl civarlarında bir bütçem var. Bugün triban denemeye gittim ne yazık ki nasip olmadı. Peki sizin bu 3 modelden önerebileceğiniz hangisidir?

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
mossoları pazarlık ile 900-950 diliminde alabilirsiniz. yokuşlardan bahsetmiştiniz önceki mesajlarda, bunun için size tavsiyem ağırlık yaratacak parçaları elemeniz. düz maşa ve V fren tercih ederseniz yaklaşık olarak 1-1,5kg hafif bir bisiklete sahip olabilirsiniz. bence sedonayı direkt olarak eleyin. shimanonun en alt donanımı olan tourney var ve 21 vites. üzerindeki bagaj ve çamurluklara aldanmayın. zaten bir zaman sonra ağırlık olmasın diye sökeceksiniz.
sportive 225 ile 224 arasındaki tek fark disk fren. hafiflik açısından V fren derim.

mosso için okadar bütçem yok demişsiniz ancak sportive 225 1035tl mosso 771 DMV kadrosu arkaya ve öne (ön maşada delikler var) bagaj takmaya imkan veriyor. ayrıca kadroda upgrade edilebilmesi için disk fren için deliklerde mevcut. 771 DMV 11,5 kg ağırlığında bir bisiklet (üzerinde aliminyum pedalları ile)
mosso full shimano donanımlı ve 27 vites. (yokuşlarda hiç yorulmadan çıkabilirsiniz. ben 21vites tourney sistemden buna geçince farkı bariz gördüm.) ön ce arka aktarıcı aynı grupset "acera" (forumda kalite yada segment sıralaması mevcut.) mossonun doğrudan yabancı bir marka oluşu burada sadece montaj oluşu diğer bisikletlerden öne çıkan özellikleri.

not: biraz uzun oldu kusura bakmayın, marka fanboyluğuda yapmıyorum, forumda açmış olduğum inceleme konusu var okuyabilirsiniz. birde fikir olarak, isterseniz konu içinde 771 dmv yi kullanan beyfendi ile buluşup daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@Berke Kazankaya
triban 3 lerde lastikler 26 galiba decatlon mağazasında bana öyle söylemişlerdi şaşırmıştım 26 yol bisikleti olurmu diye başka bir model yol bisikleti de yok

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Şehir içi sürecekseniz aşırı engebeli yola girmeyecekseniz tur bisikleti almanın gereği yok,yol bisikleti alın keyfini sürün :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fırat Y.

Öyle bir durum var evet bende okumuştum internette ama problem yaratmıyor arkadaşımda var ben de sürdüm onu akıcı bir bisiklet sonuçta yol bisikleti.

Metin G.

Üye
Tepki
0
@Hamit E.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Mosso'yu ciddi bir şekilde düşünmeye başladım. Bugün akşama doğru bir bisikletçide Mosso 771 ve Cararo 'yu deneyeceğim ona göre karar vereceğim