fixed gear bisiklet toplamak istiyorum

Tepki
7
uygun taşıma ücretli, renkli parçalar bulabileceğim bir site var mı bildiğiniz, kullandığınız?

Scudo

Mehmaddict

Üye
Tepki
23
Önce biraz bisikletleri incelersen daha iyi olur diye düşünüyorum.. Her bisikletten umduğun sonucu alamayabilirsin. Kadrolar geometriler açılar ölçüler biraz işin içine gir renkli parçalar en son iş.

ahmet can sahin

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Cube
disk uyumlu göbek,tekli krank,tek dişli ,zincir hepsi bu ve birçok bisikletçide mevcut.Arkadaşında dediği gibi bi müddet zaman geçirmeni ve doğukan aksu.burçak erbili takip etmeni öneririm sadece tasarım detayından ziyade teknik anlamda bir çok paylaşımları var.

Tepki
7
fazla bir beklentim yok, keyif amaçlı kısa mesafe kullanacağım. o yüzden o kadar detaya inmeme gerek yok. hazır olsa alacağım fakat istedigim renklerde bulamıyorum.

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
(link)

bende şu aralar Fixed bakmaya başladım, katlanır düşünüyordum ama pek bana uymayacağını anladım :)

Tepki
1
yahu bu site iyimiş hocam gayet de ucuz. bir yanlışlık olmasın ? :D satın alan birileri var mı acaba

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Maalesef Türkiye'ye gönderimleri yokmuş. Fixie'ye yeni başlayacak biri için 200 dolara bir tane almak çok güzel bir şey olurdu. Kısfmet...

Tepki
7
bu kadrolar nasıldır? biliyorum oldukça ucuz ve muhtemelen en alt kalitede. fakat gümrüğe takılmaması açısından fiyatıyla, yegane kadrolar bunlar.

(link)

(link)

Mehmaddict

Üye
Tepki
23
Mesele uzun yada kısa mesafe olması değilki, uygun dişli oranları chainlne vs gibi detayları göze almazsan bisikleti haraket ettirmezsin. Biz destek olmaya ve paranı sokağa atmamana çalışıyoruz :) parçaları ve uyumlarını çok iyi araştır incele, geri kalanı almak kolay iş para ve zaman.

kudretozbay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.149
klasik bir pejo kadro alip guzel gobekler ile yaparsan hem goze hos gelir hem o uyduruk kadrolardan daha saglam olur hemde kargo gumruk derdine pek fazla girmezsin

kudretozbay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.149
pejo ue10 vardi komple satilik 300 tlydi ustundeki parcalarida kullanabilirsun bir arka fixir gibrk tak gobeklerin bakimini yap flat bir gidon misgibi fixie alsana sahibinden deydi bir bakarsaniz sahibindene daha iyi olur umarim satilmamistir

kudretozbay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.149
(link) bisiklet budur eger naktiniz varsa bence kacirmayin

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@kudretozbay

Bu bisiklet maşasından darbe almış bir bisiklet olmasının yanısıra şehir bisikleti oluşu ile de fixed gear olarak kullanıma tavsiye etmem.
Her ne kadar track-endli bir kadro ile fixed gear'ı önersem de, imkanların doğrultusunda yine böyle bir projeye standart droplu bir *yarış bisikleti kadrosu ile başlamanı öneririm. Yarış bisikletinden kastımı biraz daha açacak olursam da, eskinin yol ya da Kudret'in paylaştığı melez şehir bisikleti dışında kalan, yarış bisikleti normlarına göre üretilmiş açılara ve standartlara sahip kadrolardır, ki bu kadrolar geometrik olarak daha derli toplu, pompa, dinamo, çamurluk ve rack denen bagaj bağlantı aparatlarına sahip olmayan kadrolardır.
İlk sayfadan Mehmaddict'in de dediği gibi renk uyumlarından ziyade öncelikle bu bisikletlerin teknik olarak yürürüne odaklanman daha iyi olacaktır, aksi halde topladıktan sonra da bu bisikletlere adapte süreci sancılı ve sıkıntılı olabileceği gibi kullanamadan soğutabileceği gibi kaza yapmana, yara almana da sebebiyet verebilir.

Recep DOLGUNSÖZ

Aktif Üye
Tepki
63
Bisiklet
Sedona
@Erhan Tanrıkulu

Sevgili Erhan.. İnternet denen bir canavar varken yüzlerce site bulursun :) Hele ki iste

Sana kolay gelsin kardeşim ;) En güzeli emek vererek bulduklarındır.

Tepki
7
teşekkür ediyorum. hazır alabileceğim bir yer biliyor musunuz?
yurt dışında lolipop gibi satan siteler var. caddebostana orbea açıldı, bi orada gördüm fixed gear ama 1400 TL civarlarındaydı.

@Dogukanaksu