Fitness Bisikletleri - (Anket) Hangi fitness bisikletini kullanıyorsunuz

Hangisi var sizde?

• Toplam katılım
    460

obezkirpi

Forum Demirbaşı
Tepki
425
İsim
Oytun
Bisiklet
Merida
Fitness bisikletler düz rijit maşalı bisikletlerdir, yani amortisörü yoktur. Aslında görünüş olarak yol bisikletine benzer ama kıvrık gidon değil düz gidona sahiptir. Çok kişide yok diye düşünüyorum, insanlar ya şehirde ya da turlarında kullanmak için ön amortisörlü şehir/trekking bisikleti tercih ediyorlar ya da doğrudan yol bisikleti alıyorlar. Profesyonel kullanımı da yok diye biliyorum, yani bir dağ ya da bir yol bisikletine binlerce lira verilir ama fitness bisikletine veren olmaz, makul bir model seçilir, düz yollarda kasmadan rahat rahat sürülür, keyif falan yapılır. Bu modelden kullanan arkadaşların hangi modeli tercih ettiğini merak ettim, üşenmezseniz tikleyiverin. Marka model adını yanlış yazdıysam kusura bakmayın, teşekkürler.

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
15.503
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aralarında cubeü görünce nede isabetli bir tercih yaptığımı anladım.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.496
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Aslında listede bulunan Scott Metrix, tıpkı B'Twin Triban FB gibi düz gidonlu yol bisikleti sınıfında.
Fitness bisiklet ile düz gidonlu yol bisikleti arasındaki fark nedir denecek olursa fitness modellerin tıpkı cyclocross sınıfı gibi daha geniş tekerlere müsaade eden maşa yapısında olduğu söylenebilir.
Bunlardan başka birde utility bike sınıfı mevcut, Sub Speed de bu gruba ait. Genellikle tur bisikleti haline getirilmeye müsait, kaslı kadro yapısına ve daha rahat açılara sahip düz maşa modeller de bu sınıfta.

obezkirpi

Forum Demirbaşı
Tepki
425
İsim
Oytun
Bisiklet
Merida
@Sadettin Z.
abi utility bike dediğin şey esnaf bisikleti gibi olan değil mi, CARRARO BİSİKLET hani arkasında bagaj bölümü, açı ayarlı gidon boğazı vb. özellikleri olan, tur için çok uygun olan bisiklet. subspeedlerin resimlerine baktım, buna göre çok sportif geldiği için fitness bike bu dedim. scott metrixi de scottun sitesinde bulamadım, üretimde değil mi yoksa.

akşam işten dönünce internetten bolca resim ekleyeceğim marka marka.

BF Okuru

Üye
Tepki
3
Bu durumda Btwin Fit5'te düz gidonlu yol bisikleti oluyor. Benim de kafam karışmıştı; fit5 yol mu fitness mı diye @Sadettin Z. konuya açıklık getirmiş.

BF Okuru

Üye
Tepki
3
fitness işine merida t3d ile girmiştim.
şehir içinde önce katlanır kullandım,uzun mesafelerde bel ağrısı yaptı.
dağ bisikletine geçtim,gereksiz üstünde ağırlık olduğuna kanaat getirdim.(amortisör 3 yaprak aynakol kalın lastik vs)

Sonra bjk bikeandoutdoor'da merida t3d'yi gördüm ah dedim aradım bu.
ne yol bisikleti ne dağ.
çokta memnun kaldım.
1500 km yakın yol yaptım.

iyide para harcadım :)

Askere giderken elden çıkardım.
Geldim gene fitness :)
Bu sefer Focus Planet 4.0
Ondanda çok memnunum

Dosyalar

Enver T.

Üye
Tepki
104
Bisiklet
Merida
Merida Speeder kullanıyorum.Forumda da en çok tercih edilen modellerden biri olarak gözüküyor. Yeni bisiklet alacak arkadaşlar için referans olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Korkmazgil

obezkirpi

Forum Demirbaşı
Tepki
425
İsim
Oytun
Bisiklet
Merida
@cyclopath
fit3 ve 5 bisikletlerin kadrosu triban yol bisikletleriyle aynıymış. decathlonun ingiltere sitesinde türü düz gidonlu yol bisikleti diye geçiyor. ama üretim maksadı millet fitness yapsın diye olacak ki adını bile fit5 koymuşlar, bütün bunlar btwin fitness bisiklet için yeni kadro dizayn falan tasarlamak için üşendiklerinden olabilir:)

"Fiziksel kondisyonunu arttırmak isteyen ve kısa mesafede egzersiz yapan kullanıcılar için tasarlanmıştır. " diyor. triban 520 nin maşaları da 32liğe kadarki lastikleri destekliyormuş bu arada.

BF Okuru

Üye
Tepki
3
@obezkirpi aynen eldeki triban5 kadrosuna flatbar takıp fitness bisikleti demişler. Fakat fiyatina göre iyi donanımlı, akıcı bir bisiklet. Ben seviyorum.

savaszengi

Üye
Tepki
69
http://imgim.com/10308048_10153304741141855_2324977152490416950_n.jpg

sedona istanbul ama değiştirilmiş biraz 11 kg. 54 cm lik bullhorn ile kullanımı çok rahatladı.

• Beğen
Tepkiler: hüseyingürgah

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
742
Bisiklet
Cube
Btwin Triban değil de Fit serisi fitness bisikleti olarak geçiyor diye biliyorum.Fit 3, Fit 5, Fit 7, Fit 300, Fit 500, Fit 700 vs.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet SARI

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
15.503
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Harika bir fitnes resitali olmuş. Biriside artık şu fitnes kullananlar kulübüne işlerlik kazandırsın. Forumda bayağı bir ağırlığımız var. Fitneslar üzerine bir deneme yazmakta farz oldu.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.392
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu çok güzel ve yararlı olacağa benziyor.. takipteyim..

papa

Aktif Üye
Tepki
192
İsim
hasret kanmaz
Bisiklet
b'Twin
bak bunu bilmiyordum, benim bisiklette sanırım fitness grubuna giriyor :) seneye düz gidon yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum ama bütçe meselesi önemli tabi... bilgilenmek adına tam aradığım konu, isabet olmuş.
IMG_7284.jpg

obezkirpi

Forum Demirbaşı
Tepki
425
İsim
Oytun
Bisiklet
Merida
fitness bisiklet ile düz gidonlu yol bisikletlerinin şöyle kadrosal farkları oluyor diye anladım. şu örnekler markaların düz gidon yol ve fitness bisikletleri, kıyaslama için beraber ekliyorum. Düz gidonluların kadrolarını yol, endurence vb. modellerin kıvrık gidonlu modellerinde görmek mümkün.

Fuji Declaration - Fuji Silhouette
2015_FUJI_DECLARATION-1_side.jpg 2015_FUJI_SILHOUETTE_1.1D_side.jpg

Cannondale CAAD8 - Cannondale Quick
caad8.jpg cquick4.jpg

Focus Arriba - Focus Planet
focus_light_gross_fo15_arriba_1-0_30c760c955_3787df698d.jpg focus_light_gross_fo15_planet_1-0_96d627de89_d1745390b5.jpg

Yukarı Alt