Fitness bisiklet için kask önerisi

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
3 yıldan beri kullanmakta olduğum kask bugün kendi hatam yüzümden arka kısmından çatladı hala kullanabilirim ama içime sinmiyor.Bugün şöyle birkaç yere uğradım moon,sedona ve adını hatırlayamadığım birkaç model baktım 100 liradan başlıyor. Aliexpress ten çok daha uygun fiyatla alabilirim.Sahibinden temiz 2.el baktım.Ne tavsiye edersiniz ?
(Giant Escape Air 2016 mavi )
Kafa çapım 57 alırken 54-58 mi 57-63 mü 58-62 mi ölçüsünde olmalı?

Dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mazot
Scudo

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güvenliğinizi ilgilendiren konularda Çin mallarına güven olmaz. Ucuz olsun diyorsanız çok kaliteli olmasa da Decathlon un sattığı kasklarda içiniz daha rahat olur. Roadr 500 modeli de yurtdışına göre fiyat olarak avantajlı.

• Beğen
Tepkiler: historiyst

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@ogokcek Zaten orda aratırken de özellikle CE belgeli olanları işaretledim ...

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk olarak fitnes denilen ve esas amacının kentiçi yollarda hızlı ulaşımı sağlamak olan bisikletin nasıl bir giyim şekli vaaz edebileceği üzerine bir zihin cimnastiği yapalım. Fitnes günlük kullanım (iş, alışveriş, kentiçi spor) için tasarlanmış bir bisiklet ise o bisiklete bizim astronot kıyafeti benzeri özel bisiklet esvabı ile binmemiz caiz olmaz diye düşünmekteyim. Peki ne yapmak lazım. Fitnesı günlük kıyafetlerle kullanmak. Bu durumda kask ta bildik biçimleriyle çok kask görünümlü olmamalıdır. Bir zamanlar bu mecrada fitnes bisiklet için bir manifesto denemesi yazan ben taa o yıllardan düşünerek fitnes bisiklete en yakışan kask olarak kendime abusun hyban urban helmet modelini seçmiştim. İyiki seçmişim şu ana kadar olabildiğince resmi az miktarda sportif giyimle kent içi yolculuklarımda kullanmış olduğum abus urban helmet güncelliğinden en ufak bir ödün vermedi. Yalnız burada kötü haberim bu kask ın satışının artık yapılmaması.

Milieu_Hyban_Core_3.jpg

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ogokcek Zaten orda aratırken de özellikle CE belgeli olanları işaretledim ...
Ahkam kesecek kadar araştırmadım ama CE sertifikasının kasklarda yeterli olduğunu sanmıyorum. AliExpress den bir çok ürün alınabilir ama ben olsam arka ışık dahil güvenlik ile ilgili olanlarda daha marka ürünlere yönelirdim.

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@mehmetsunu Fitness tarzı derken ş.arası turlarda da kullanıyorum ben sadece bisikletimin modeli belli olsun anlamında söyledim ;)
@ogokcek Estağfurullah siz şahsi fikrinizi belirttiniz sağolun yoksa ahkam kestiğinizi düşünmedim ... :harika:

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Bugün aldım Prowell R tam kafama göre ve gayet kaliteli duruyor ... :harika: