Finlandiya

Revontuli

Aktif Üye
Tepki
125
finlandiya dan selamlar ben eray , Finlandiya da Espoo şehrinde yaşıyorum, Merida Scultura 903 road bike bisiklet kullanıyorum. ( daha önce merida redwood croswayy kullanıcısıydım) spor/hobby amaçlı kullanıyorum. sayfayı takıp edersenız yasadıgım ulkede yaptığım sürüşlerimi paylaşacağım. herkese ıyı forumlar.

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayirli olsun makina çok yakisikli masallah :)

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Kazasız belasız pedallamalar.

Alias

Üye
Tepki
48
Selam @eray.hayta

Bisikletin çok güzelmiş. Allah kaza bela vermesin. Güle güle kullan.

Finlandiya, İstanbul gibi yokuşu bol olan bir yer mi?

Finlandiya'da bisiklet kültürü nasıl?

Revontuli

Aktif Üye
Tepki
125
@Alias tesekkurler sizede yokuş fazla yok genelde duz yollar heryer göl ve dumduz yollar var agaçların ve göllerın ustune kurulmus bı ulkedır. dağ tepe yok yanı turkıye gıbı :) avrupada bısıklet kültürü çok gelısmıs ve bısıklet yolları park yerlerı oldukca rahattır. ulke heryerde her yastan bısıklet kullananları gorebılırsınız. işe e dahil bısıklet ile gidip geliyorum yollar bombos oluyor , araclar cok saygılı ama nufus da cok az ondan 5 mılyon luk ulkeyiz :) ufak ama rahat ulasım cok basıt tren ıcıne bısıklet serbest ve ucretsız özel vagonu var. otobus e koyamıyosun ama.. cok rahat heryere gıdebılıyorum bısıkletle bende.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maalesef ülkemizde kontrolsüz nüfus artışı(doğu-batı doğum oranı dengesizliği) ve bunun getirisi taşradan kentlere göç(sosyo-ekonomik, siyasi, eğitim, sağlık vs)gibi nedenlerden ötürü şehirler kanserli dokular gibi düzensiz bir şekilde büyüyor.
Avrupalı bunu yıllar önce görmüş olmalıki 1000 yıllık şehirlerde çok değişiklikler olmadan hala yaşıyor...
Türkiye de yaşayan biri olarak kıskanmamak mümkün değil...

Alias

Üye
Tepki
48
@eray.hayta Finlandiya'da mı doğup büyüdün, yoksa bir iş dolayısıyla sonradan mı Finlandiya'ya gittin?

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Bu ismi bir yerden hatirliyorum ama tam cikaramadim. Bir onceki konuda yazilari mavi renkle yazip Norvec milliyetciligi yapmis kisi mi? Sehir ayni ama ismi cikaramadim. Karsit goruslu cogu kisiyi engellemisti. Tur bisikleti kullaniyordu. Kar lastigi takiyordu.

Revontuli

Aktif Üye
Tepki
125
@Rip turkıye den uzak bi ülke çağ farkı olan ve cografı olarak cok farklı ulkeler. turkıye nın konusu bıle gecmıyor. ha kıskanıyolar dıyen bırı var tr de allah akıl fıkır versın ona. ınsanlarımızı hep kandırıyolar allah ve dın ıle sonra soyuyolar ama tr dekı halk alınan haksız yere vergilere karşı bır olamıyor. benzın 10 lira olsada alıyor tıpış tıpış. artık M.İNCE veya bı baskası C.B. olmalı

@kadir karakaya norveç de yaşamıyorum ben. tur bısıkletım de hıc olmadı. crosway kullanıyordum kış ayları ama onu satım road bike a geçtım merida marka..

@QWEZXC tesekkurler :harika:

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@kadir karakaya

Evet taniya bilirsiniz, 1 ay oldu herhalde bilmiyorum ama burada finlandiya bayragini avatar fotosu olarak yüklemisti ve 2012 demi ne oraya gitmis, burada da finlandiyayi met etmeye baslayip türkiyeyi gömerek olayi devam etirmisti ki en sonunda da tepki görünce forumdaki üyelere HAKARET etmeye baslamisti ve önüne geleni engelliyordu ki yönetim kendisini sonunda forumdan uzaklastirdi.

Simdi ise yeniden üyelik acarak kendini burada sevdiremeye calisan birisi.

Revontuli

Aktif Üye
Tepki
125
@Murat Cömez tanımıyorum ! demek kı adama bısıklet ile alakasız seyler demıssınız ki konu oralara gelmıs.. hala gelıp yazıyorsunuz buraya sizde hatayı kendınızde arayın.. burası bısıklet forumu ne sıyası forum ne baska bısey.. neyse bisiklet ile alakası olmayan konulardan bahsetmeyınız benım başlığımda..

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@eray.hayta
Tüh pardon ya ben siyaset forumu sanmistim, iyiki bisiklet forum oldugunu hatirlatdiniz. Peki su konu icinde siz bisiklet hakkinda neler yazdiniz buraya?

Ve yukaridaki yazdiklarim ile alakali 15. yoruma bakin orada ayni sekilde baslangiv´c gelmeye baslamis.

Tanimiyorum demenizde gercekten komik olmus. Insan kenidini nasil tanimaz ya.:koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum:

Revontuli

Aktif Üye
Tepki
125
@Murat Cömez bısıklet hakkında neler mı yazdım ?? okuman yazman görmen yok heralde sen benım baslıklarıma yazma ortalığı da bulandırma !! provakatörluk yapma burda sımdı hiç !! utanmadan bıde hala saçmalıyosun :tskler: sızınle bu mesajınızdan sonra muhattap almıcam kusura bakmayın. :bsmagryr: benım baslıklarımda ve bu forum da bısıklet dısında ki hıcbırseye cevap yazılmıcaktır kusura bakmayın arkadaslar bu tıp ınsanlarla muhattap olmak ıstemıyorum harcıcak zamanım yok okuyanlarında zamanını calmayalım.