Bisikletçilerin favori film tavsiyeleri

Tepki
84
İsim
Nusret güven
Bisiklet
Diğer
@BF Okuru
Aynen ben de sevmiyorum.Doğallığı bozuyor.bir de dublaj çevirisi ile asıl anlatılmak istenen tam uyuşmuyor ona da gıcık kapıyorum. :) Sahneye gelince her sahnenin bende ayrı yeri var.6 kez izleyince seriyi böyle oluyor herhalde. :D

Scudo
Tepki
84
İsim
Nusret güven
Bisiklet
Diğer
Fena sahne ya. :) Bir nitelikli insanın tek başına neler yapabileceğini en gerçekçi şekilde bu sahne özetliyor. :D

Tepki
16
İsim
Emre KARAGÖL
Bisiklet
Salcano
Bu filmi izlemiştim.Mükemmel bir filmdir herkese tavsiye ederim.

Tepki
35
Bisiklet
Orbea
Guzel bir filmdi..Yuksek kadanslı kullanıyordu hatırladığım kadarıyla :)

RexMortum

Üye
Tepki
44
İsim
Ömür
Bisiklet
Merida
Üniversitede yurttayken arkadaşlarımla film izlemek dünyanın en büyük zevkiydi. ama şimdi tek başıma izleyemiyorum nedense. üzülüyorum buna. çünkü anlatamam size nasıl sevdiğimi. adeta o filmlerde yaşıyordum. o zamanlar için sinefil olarak tanımlardım kendimi. aşağıda yazacağım filmlerin her biri için ayrı ayrı 'işte bu en sevdiğim film yaa' desem yeridir. bi babanın her bir çocuğu için en sevdiğim çocuğum bu demesi gibi bişey olur heralde. ama gerçekten benim için apayrı bi mutluluktu sinema.. şimdilik aklıma gelenler:

1) One Flew Over the Cuckoo's Nest, 13 defa
2) Oldboy, 9-10 defa
3) Matrix, 9-10 defa. şahsi kanaatim sinema açısından kusursuz bi film. hiç bi filmde karakterlerin aksanları, ses tonları, konuşmalarındaki vurgular bu böylesine mükemmel olamaz. böyle bi filme de zaten bu yakışır, orası ayrı.
4) Butch Cassidy and The Sundance Kid, 6-7 defa
5) El Laberinto del Fauno, 6-7 defa
6) Ağır Roman, 4-5 defa
7) The Usual Suspects, 6-7 defa. sonradan soğudum ama nedense.
8) El Secreto de Sus Ojos, 4-5 defa
9) The Godfather Part II, 4-5 defa. ilk bölümden daha çok seviyorum nedense. robert de niro'dan olabilir.
10) Raging Bull, 5-6 defa. hayatımdaki yeri farklı olan filmlerden biridir gerçekten.
11) 3-Iron. 1 kez izledim, geç tanıştığım bi film, ama tek kelimeyle harika.
12) Apocalypse Now, 4-5 kez. gelmiş geçmiş en iyi savaş filmidir.
13) Amelie
14) Los Lunes al Sol. en sevdiğim filmlerden biri gerçekten.
15) Le Huitieme Jour. bu da en sevdiklerimden.
16) Mesrine serisi.
17) La Haine
18) Trainspotting
19) The Big Lebowski. beni en çok güldüren filmdi. evet.
20) Intouchables
21) The Assassination of Jesse James by The Coward Robert Ford. phew. mendili olan var mı? filmin adını yazmak terletti resmen. ama sinematografisi gerçekten nefis. size bi rüyada gibi hissettiriyor kendinizi. hem görselliğiyle hem müzikleriyle.
22) Inglourious Basterds
23) Los Abrazos Rotos
24) The Man Who Wasn't There

Tepki
25
İsim
Doruk
Bisiklet
b'Twin
Kingsman:gizli servis , interstellar , snowpiercer , hunger games , need for speed , hizli ve ofkeli , battleship ama favorim interstellar

• Beğen
Tepkiler: taner07

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Avustralya yapımı Christopher Lee nin kaleminden " Gallipoli " dizisi... Müzikler, sahneler, diyaloglar tamamiyle objektif çekilmiş bir 7 bölümlük dizi.. Aşağıda bir video var biraz spoiler içeriyor lakin objektifliği görmeniz açısından bir kanıt olarak paylaşmak istiyorum.

Çanakkale cephesindeki meşhur sözleriyle Mustafa Kemal'de var.

(link)

Tepki
33
İsim
Mavi
Bisiklet
Scott
star wars
fight club
oldboy
arizona dream
the color of paradise
perfume

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Yıldızlararasında, Hızlı ve Korkusuz, Hızlı ve öfkeli serisi, Taşıyıcı, Alacakaranlık serisi,X-men serisi, Wolverine,Edge of Tomorrow, Oblivion Yüzüklerin Efensi ve Hobbit serisi & oyunları, Starwars, Uzay yolu serisi, Superman & Batman serisi, The Avangers, Captain America, Hulk, İron man, Thor, Snowpiercer, Transformers, Jackie Chan'in filmleri, Kemal Sunal'ın filmleri, Recep reis serisi, Dondurmam Kaymak, Düğün dernek.... aklıma şuan bunlar geldi :)

RexMortum

Üye
Tepki
44
İsim
Ömür
Bisiklet
Merida
yukarıdakilere ek olarak, sonradan aklıma geldiği içün, şunları da ekliyorum :
pleasantville
fiddler on the roof (bu filmi, hele hele tevye'yi nasıl seviyorum anlatamam o dostlar. lütfen izleyin, lütfen. aynı zamanda tevye'den oyunculuğun ne olduğunu öğrenin)

• Beğen
Tepkiler: mervan kızıl

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dün chappie izledim, baya iyiydi.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRyiMieeP976GMk_zLPnMiqZWuNFLKs4YHbV-22o7rsK16-ufUZ