Fikralarla bisiklet

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Acılarıyla tatlılarıyla bisiklet fıkraları da var arkadaşlar sizleri de etkileyen fıkralar olursa okumaktan zevk alırım:D
Babası ders yılı başında oğluna:
Dönem sonunda zayıfsız bir karne getirirsen sana bir bisiklet alacağım der.
Birinci dönem bitmiş karneler verilmiş.
baba karneyi görünce kızar.
Yazıklar olsun sana!Bak kaç tane zayıf var!Peki sen ne öğrendin 4 aydan beri?!
Çocuk boynunu bükerek: Alacağın bisiklete binmeyi öğrendim der :agla:

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@Mehmet Yusuf Koçak

Daha oğlunun bisiklet kullanıp kullanamadığını bilmeyen babaya,sesini kesip o bisikleti almaktan başka çare bırakmayan trajkomik bir fıkra :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bir tane de ben anlatayım ama biliyorsanız karışmam, zaten bilmediğimiz fıkra mı kaldı...gerçi fıkra anlatmayı da hiç beceremem.

Eskiden, antik çağlarda Trabzon ile Rize arasında sınır ve gümrük varmış. Temelius hergün bisikletiyle Rize deki işine gidiyormuş, sınır bekçisi Dursunyanus şüpheleniyormuş O nun birşeyler kaçırdığından; durdurmuş, arama yapmış, arka selede kum torbası, kontrol etmiş, birşey yok. Geç bakalım...Hergün böyle, arıyor ama bulamıyor birşey gümrükten kaçıracağı. Gel zaman git zaman, aradaki sınırlar kalkmış, iki şehir valisi anlaşmış, ailecek tatile falan gitmişler...Neyse uzatmıyayım, Dursunyanus kahvede Temellusa demiş ki "sayın Temellus, zat-ı alinizin sınırdan kaçak malzeme geçirdiğinizi düşünerek pek bir günahınızı almış bulunmaktayım, beni bağışlayınız; lakin çok bir merak ettim ne kaçırdığınızı, istirham buyurursanız duymak isterim"
-Pisiklet..
Efendim? Tam işitemedim, mazur görünüz..
-Pisiklet deyrum, pisüklet hani..
Haa, bisiklet..Ah ah, ilahi Temelyus, bisiklete gümrük yoktu ki zaten, boşuna zahmet buyurmuşsun. 75 Akçeyi geçmeyen, üstünüze afiyet, dandik bisikletlerden vergi de alınmıyordu.

Demiştim, beceremem diye..:(

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Temel Almanya da polis memuruymuş. Birgün bisiklete binen bir papaz kırmızı ışıkta geçmiş
Temel papaza
- Kırmızı ışıkta geçtiniz size ceza keseceğim
demiş.
Papaz
- Sen ne diyorsun benim sağ kolumda İsa sol kolumda Meryem var demiş.
Temel
- Ya demek bisiklete üç kişi binmişsiniz ha size daha fazla ceza kesmek zorundayım
demiş.

• Beğen
Tepkiler: T. Yıldırım