Fethiye Kış Günlüğü-2.Bölüm

ceyhunozcelik

Aktif Üye
Tepki
184
5.Gün :Çalış Plajı
Herzamanki gibi yine sabah Kemer'den yola çıktım ve pedalımı Fethiye kordon boyu ve Çalış plajına çevirdim.Bu arada bulutlar yine beni takibe başlamıştı.

(link)

Neyse ki es geçtiler.Yolda 50 yaşlarında bir amca ve bu benden yaşlı dediği yarış bisikletini görünce hemen bir kare aldım.

(link)

Çalış'a ulaştığımda buranın gerçekten çok şirin bir tatil kasabası olduğu her halinden belli oluyordu.

(link)

(link)

(link)

Kordon boyu ilerlerken gözüme yörük müzesi çarptı.Hemen bir göz attım ama çoğu eserin korumak için üzerini örtmüşlerdi.

(link)

(link)

(link)

(link)

6.Gün :Yakapark Tlos Antik Kenti
Fethiye turumun son günü olan 6. günde burada gidilebilecek en güzel yerlerden biri olan Yakapark Tlos antik kenti yolculuğuna sabah saatlerinde başlamıştım.Tırmanışseverler için harika bir yol.Eğimin yüksek ve hiç düzleşmediği 4 km. çıkıştan sonra Tlos antik kentine ulaştım.

(link)

(link)

Kış dönemi olması nedeniyle bir giriş zorluğu yoktu.Tarihin ve doğanın içiçe olduğu harika bir antik şehir Tlos.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

O kader güzel görünüyordu ki hızımı alamayıp bir Sadettin Teksoy pozu vereyim dedim:rolleyes:

(link)

(link)

(link)

Şehirdeki turumu bitirince biraz ilerdeki amfi tiyatroya doğru yol aldım.

(link)

(link)

(link)

Tiyatrodan sonra tırmanışa devam ettim ve yaklaşık 2 km sonra tepede Yakapark Tlos restoranta geldiğimde görülmeye değer bir yer olduğunu anladım.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Yolculuğum burda sona erdi.Yorucu ama bir o kadar da zevkli 6 günün sonunda dönüş yolculuğuna hazırlanmaya başladım.

Scudo

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Güzel insan,seyrin ikinci bölümü ilkini tamamlamış.Yüreğine sağlık.Ülkemizde de böylesi turlarımızın her geçen gün yüksele bir çıta ile büyümesi inanılmaz güzel.Eminim seyrin bitiminin ardından hüzünlenmişsindir.Düşlerimizi her daim taze tutalım ki gelecek seyirlerin heyecanı bizleri sıcak ve dolu tutsun.

'''Sihirli kelime:Sevmek sevmek sevmek ve yine sevmek.'''

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
gez dur fazla yorma kendini bayramda kuzeye gidecez inşallah yeni kıyafet de olmuş ha ceyhun bey

ceyhunozcelik

Aktif Üye
Tepki
184
@candede

Çok teşekkürler Candede.Bu senin ve senin gibi bize örnek olanların da sayesinde olan bir gelişim.Öylesine güzel bir ülkede yaşıyoruz ki bu toprakların değerini gezip görünce daha içten hissedip yaşıyoruz sanıyorum.

ceyhunozcelik

Aktif Üye
Tepki
184
@felis911

Sağol ortak kıyafeti deneme fırsatım oldu gerçekten..Süper diyebilirim..Bayramı da 4 gözle bekliyorum.Hep güneye gittik biraz da kuzey tabii...

• Beğen
Tepkiler: felis911

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
ben ilk bölüme baktım çok hoşuma gitmişti ki birde 2. bölümü gördüm birbirinden güzel çok sağolun :)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
çok keyif aldım inanın çoookk...
belgesel gibiydi :) tarih ve doğa....hislerime tercüman olacak sözcükleri bulmakta zorlanıyorum..

elinize ayağınıza emeğinize sağlık...

• Beğen
Tepkiler: ceyhunozcelik

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Mukemmel bır gezı olmus,konuyu ızlerken ıcım ıcıme sıgmadı! ınsallah bırgun banada oraları gormek nasıp olur:) Paylasımınız ıcın cok tesekkurler

Kemal Tecimen

Daimi Üye
Tepki
305
ceyhun bey kardeşim ayaklarınıza sağlık bizler hakikaten çok güzel bir ülkede yaşıyoruz ama yeterince kıymetini bilemiyoruz sizler gibi arkadaşların gezmeleri sayesinde türkiyenin dört bir tarafını tanıyoruz bizede bir gün nasip olur diyorum görüntüler ve zahmetlerin için çok teşekkürler

KEMAL TECİMEN

• Beğen

mehmet_svm

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bisiklet
Sedona
Pedalına kuvvet,bizlerle bu harika resimleri paylaştığın için teşekkur ederim...

• Beğen

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
İkinci bölümde çok güzel fotoğraflarda çok güzel. Yeni gezilerinide bize aktar. Bilhassa tarihi yerleri görüntülemen çok çok güzel. Sevgiler..

A.Bülent Yamaner

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Scott
Tarihi turistik ve tabiat güzellikleriyle ilgilenmen çok güzel.
Bisiklet severler olarak ülkemizin bu güzelliklerini halkımıza yansıtmak
toplum kültürümüze katkı sağlayacaktır.
Resimler ve paylaşımın için çok teşekkürler.
A.Bülent Yamaner

• Beğen
Tepki
1
Sarayyaninda mola vermeden geçmiş olmana gücenmeme rağmen Fethiyenin güzelliklerini bizlere sunduğun için kendini affettirdin.Fethiye dönüşü bekliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: felis911

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
tek kelimeyle harika.fethiyeyi de dolaştık sayenizde.ee artık gitmemize gerek kalmadı.

şaka bir yana gerçekten seyretmekten büyük bir keyif aldım.elinize ve ayağınıza sağlık.

• Beğen

rose_48

Üye
Tepki
0
@ceyhunozcelik

abisi gerçekten çok güzel bir tur oldu keşke bende seninle gidebilseydim malum iş.. artık bir dahaki gelişine

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
üstat, bir dahaki fethiye turunda baba dağı tırmanışı oradan bisiletle beraber ölüdeniz sahiline atlayış olması lazım.nasıl?