Fethiye gezisi..

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
Forum sever arkadaşlar merhaba.
Geçtiğimiz hafta özel araçla, iş sebebi ile 4 günlük fethiyeye gitmemiz gerekti. bisikletimi getirip getirmeme konusunda tereddütlüydüm, gezi yapmaya fırsat bulamam diye, ama fırsat bulupta bisiklet olmaması sebebi ile fethiyede gezemezsem bin pişman olmamak için bisikletimi getirmeye karar veriyorum, ve iyikide getirmişim yarım günde olsa gezme fırsatı buldum işte resimler...

istanbuldan bisikletmi araca yüklüyorum.
(link)

tarih 9 aralık 2010 fethiyede turuma başlıyorum
(link)

sabah saatleri hava parcalı bulutlu bir güneşli ara ara yağmur bile var ama hiç yağmura yakalanmadım :) ilk gitmek istediğim yer ölüdeniz fethiyeden çıkıyorum müthiş bir rampa sizi karşılıyor
(link)

rampanın sonundayım geri bakıp bir oh çekiyorum..
(link)

rampa sonrası tatlı bir eğimle babadağı size hosgeldiniz der gibi tüm heybeti ile karşınızda duruyor. burası aynı zamanda dünyanın tercih edilen yamaç paraşütü noktalarından biri.
(link)

ölüdenize son 3km civarında yol var gidenler bilir çok dik inişe sahip bir yer burda firen papuçlarından hafifduman ve koku geldi...
(link)

ve karşınızda ege ile akdenizin buluştuğu nokta diyebileceğimiz bir konumda bulunan ölüdeniz. aslında ben bu ölüdeniz adınada karşıyım Allahın kanlı canlı denizine hiç dalga olmaması ve sakinliği sebebi ile konulan bu ölüdeniz ismi nedense hoşuma gitmiyor...
(link)

yılın bu mevsimi aralık ayında burda milli parkta kimse olmaz diyordum ama milli park girişinde görevli sizi karşılıyor ve sadece yaya ücreti olan 4 lirayı tahsil ediyor...
(link)

manzara harika..
(link)

çok popüler olan bu kumsalda yazın havlu serip güneşlenecek yer bulmak nerdeyse imkansız ama şimdi tüm kumsal bana ait :D
(link)

gelmişken denize girmemek olmaz :D deniz umduğumdan daha sıcakmış..
(link)

sadece denize giren ben değilim:D milli parkın daimi müdavimleri ailecek deniz sefasında :D
(link)

fotograf makinamı kapıp denize giriyorum denizdende ördeklerin resmini çekiyorum :)
(link)

yazın araba park edecek yer bulmak imkansızken ölüdenizin otoparkında tek bir arac yok :D
(link)

milli parktan çıkıp alış veriş merkezlerinin lokantalar ve eğlence merkezlerinin olduğu yerleri geziyorum ama kimsecikler yok terkedilmiş kasaba görünümünde...
(link)

5 dakikada inip firen papuçlarını yaktığım rampayı 35 dakikada geri çıkıyorum ve şimdiki rotam kayaköy...
(link)

kayaköye giderken yol hisarönünden geçiyor burasıda terkedilmiş kasaba görünümünde bir yer..
(link)

benden evvel kayaköye giden yağmur bulutlarının ıslattığı toprak kokulu yollardan geçip şirin bir orman aştıktan sonra kayaköydeyim..
(link)

kayaköyün tarihcesi..
(link)

zamanın arnavut kaldırımlı dar sokaklarında ilerliyorum :D
(link)

açık hava müzesi konumundaki kayaköy evleri..
(link)

"fani dünya" bu evleri binbir hevesle yapan insanlar evlerini terketmek zorunda kalmaktan ziyade şimdi hiç biri hayatta değil..
(link)

kayaköy çıkışında sol tarafa tabele gemiciler koyu ve af kule istikametini gösteriyor daha evvel her iki yerede gittim, gemiciler koyu gidiş açısından ideal bir yer hep iniş ama dönüşü hesap edince ordan vaz geçiyorum af kule yoluda yakın ama bisiklet için oldukca bozuk bir yol acaba yaptılarmı diye bakmak istiyorum..
(link)

ama ne mümkün yol kaya kütleleri ile kaplı ufak bir patika yol mevcut vaz geçiyorum..
(link)

ege ve akdeniz kıyılarında sıcak iklimi seven bu kaktüs oldukca büyüyebilen ağaç büyüklüğüne erişen bir bitki türü bunun çok lezzetli meyvasıda oluyor ama oldukca dikenlidir
(link)

yolda gezmeye çıkmiş sosyete köpeklere raslıyorum:D bir müddet bisikletimin önünde ilerleyip gözden kayboluyorlar birazda sinirliler nedense:D
(link)

fethiye aynı zamanda tarih öncesi likya yolunun başlangıcı sayılan bir noktada bulunuyor. dünyanın çeşitli yerlerinde her sene yapılan "ultra maraton" bu sene 509 km. parkura sahip "likya yolunda" yapıldı fethiyen başlıyan ve antalyada son bulan likya maratonu yaya olarak yanılmıyorsam 1 haftalık yarış süresinde katedildi..
(link)

ve artık yemek zamanı :D
(link)

Dört deniz dört kapı gezen Ahmet beye raslarım diye etrafa bakınıyorum ama sanırım yine etler bana kaldı :D
(link)

ve tekrar fethiyedeyim...
(link)

fethiye yat limanı..
(link)

yat limanı oldukca kalabalık herkes limanda demirlemiş
(link)

limandan son bir resim daha..
(link)

fethiye eski yat limanındayım, balık ağı ayıklayan balıkcılardan rızkını koparan sevimli bir kedi opjektifime takılıyor..
(link)

buda balık pazarını mesken tutmuş başka bir kedi :D
(link)

fethiye balık pazarı fethiyeye her geldiğimde gezdiğim güzel görülmeye değer bir mekan buraya yolunuz düştüğünden balık pazarını ve salı günü kurulan köylü pazarı denk gelirseniz mutlaka görün derim...
(link)

fethiyede ayrıca saklıkente gitmek niyetindeydim ama vakit olmadığından orayı başka bir sefere bırakıyorum umarım tekrar bu eşsiz güzellikteki fethiyeye geliş nasip olur diyorum..
kısada olsa fethiyede bisikletle gezmek güzeldi ama vakit istanbula dönme vakti

Scudo

İsmail ŞEN

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Corratec
Süper bir gezi olmuş.Tebrik ederim.Bir fırsatı çok güzel bir şekilde değerlendirmişsiniz. Bende bunca yıldır Feyhiye'ye giderim ama sizin bir günde gezdiğiniz yer kadar gemişliğim yoktur. :) Sadece gezilerim yarımada turundan ibarettir. :( ( Çünkü yazın gittiğimiz için o sıcakta bisiklet kullanmak çok sıkıcı bir hal alıyor... ) Ölüdeniz rampası süper bir kaçkere gitmişliğim var, inerken 70 - 80 km/hız yapan bisiklet çıkarken nedense 8 - 10 km/hız yapıyor :D Fethiye gerçekten bisiklet kullanmak için çok ideal bir yer. ;) Saklıkent turlarınızıda bekleriz. :in:

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@Kadir AYINTAP

:D :D :D "Ölü denizde kimse olmaz şimdi, nerden geliyor bu koku..." derken, meğer Kadir bey tura çıkmış oralarda.... Ne diyeyim, çok güzel bir tur... Doğa, tarih, deniz, yalnızlık... Teşekkürler beni de kattığınız için turunuza. Yolunuz açık olsun...

• Beğen
Tepkiler: sedat seçkiner

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
Abi yine süper bir tur gerçekleştirmişsin.Maşallah pedalına sağlık. resimler bir harika İnan ki yanında olmayı çok isterdim ama kısmet işte . Bu arada Etler kıvamlı olmuş:) , afiyet olsun. Bir daha ki turlarda beraber olmak dileği ile.

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
@TurgutRiis

Teşekkürler turgut
seninle maltepede görüşmüştükya abinin evinde o akşam aniden yola çıktık benim için süpriz oldu bisikleti getirmek son anda aklıma geldi iyikide getirmişim daha evvel gezip gördüğüm yerleri bisikletle tekrar gezdim inşallah seninlede ege akdeniz turu yaparız nasip kısmet bakalım :) hele mevsim ilkbahar yaz olsun bakalım

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
kısmet tabiki... Dur dur çılgın plan turlarım var.. dediğin gibi ilkbahar yaz olsun bi :)

• Beğen
Tepkiler: Kadir AYINTAP

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
@Ahmet Salih Özenir

Teşekkürler Ahmet bey
bu mevsimde gözüme başka güzel göründü oralar her mevsimin farklı güzelliği var elbette, ama dört mevsim mangal olayımız mevcut :D
Ahmet bey yolunuz acık olsun kazası sürüşler diliyorum kendinize iyi bakın bir gün karşılaşmak dileği ile

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Kadir Abi çok müthiş bir tur olmuş. İyi ki bisikletini götürmüşsün. Böyle mevsimlerde bayılıyorum bu coğrafyaya. Geçen sene Ağustos sonunda aynı bölgedeydim ve hakikaten yılın her ayında farklı renge, ışığa ve güzelliğe sahip yerler. Fotoğraflar şahane, mis gibi denizde yüzmen de şahane, etler daha bir şahane!

http://www.ressim.net/6/upload/58c80af1.jpg

Bu resmi de özellikle çok beğendim. Bir parça güneşi fotoğraflardan görmek bile içimi ısıttı. Ben şu sıralar eğitim amaçlı Belçika'da ikâmet etmekteyim, ve maalesef ki güneş 2 haftada bir kez açıyor.

O yüzden keyfini çıkarmakla iyi yapmışsın. İyi turlar. Selamlar.

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
@tuğba durmuş

Çok teşekkürler Tuğba bu tur benim içinde süpriz oldu bende kendime yetişemiyorum desem yalan olmaz :D pilansız olmasına rağmen keyifli bir gezi yaptım darısı senin başına

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
@Barış Kılınç

Barış çok teşekkür ediyorum
memleketimiz cennet gibi bir günde 4 mevsim yaşama şansına sahibiz ama bunun pek kıymetini bilmiyoruz senin gibi avrupada çeşitli sebeblerden ötürü ikamet edenler buranın kıymetini daha iyi anlıyorlar dediğin gibi oralarda pek güneş yüzünü göstermiyor.

fotograflar seninle beraber denizotobüsünde baktığımız o fotograf makinasına ait :) bisiklet gezisi için biraz ağır bir makina ama resimleri çok hoşuma gidiyor taşıdığıma deyiyor o resim benimde çok hoşuma gitti zaten o resimden sonra hava hep bulutluydu dikkat ettiysen sonraki resimler biraz daha kapalı o resim gibi hoş görünmüyorlar.

Barış kendine iyi bak görüşmek dileği ile yanında bisiklet varsa orda yaptığın belçika turlarından resimler bekliyorum

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@Kadir AYINTAP

Ben de teşekkür ederim.

Fotoğraflar konusunda hiç mütevazilik yapmayın bence. O makina ancak senin becerine kalite katar Kadir Abi :) . Ayrıca kısacık turda bile o makinayı taşıman bile takdir edilesi...

Burada bisikletim var. Havalar el verdikçe turlamaya çalışıyorum. Muhtemelen baharda başlar uzun turlar.

Hoşçakal.

• Beğen
Tepki
0
Sırf sana yorum yapabilmek için üye oldum kadir abim yine mükemmel bi gezi ve fotoğraflama olmuş gezin muhteşem sanatın muhteşem sen nasıl bi insansın anlamadım :D çokda kıskanmıyor değilim bizde motor olduğu halde gezemiyoruz ayrıca deniz girmen hiç şaşırtmadı beni daha resimlere bakar bakmaz kesin denize girmiştir dedimki bi baktım resmi gördüm. Güzel gezilerinin ve resimlerinin olması dileğiyle.

yolcu...

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Trek
harika foroğraflar, harika bir anlatım, harika bir paylaşım..
ayaklarına , yüreğine sağlik kardeşim.

• Beğen

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
@Ali Akduruk

way ali nbr nasılsın? çok teşekkür diyorum :D seni bisiklet forumda görmek ne güzel :D aslında senin yerin motor forum :D ama sen pek gezmeyi seven bir kişi değilsin evde oturup homini gırtlak yapmak daha kolay :D :D :D bu bisiklet forum adama bir bisiklet aldırır emin ol senide turlarda aramızda görmek isteriz öpüyorum seni kendine iyi bak hoscakal

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
çok güzel bir gezi olmuş teşekkürler.

euners

Aktif Üye
Tepki
122
Kadir Abi, pedalların dert görmesin. Çok güzel bir gezi yapmışsın. Bizi de Fethiye'ye götürdün yani teşekkür ederiz. Çok güzel paylaşım. Turlarının devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

• Beğen