Fethi Paşa Korusu

typhoon

Üye
Tepki
2
Belki biraz küçük bir alan ama Fethi Paşa Korusu'nda çok hoş parkurlar var. Özellikle pek kimsenin olmadığı sabahın erken saatlerinde, kırmızı topraklı parkurun iniş-çıkış ve keskin virajlarında hızlı turlar atmak çok zevkli. Bu parkur yaklaşık 800m. Belki çok kısa ama üstüste birkaç tur atarak zorlayıcı bir antrenman yapılabilinir. Bir de yüksek sekilerden oluşan dik bir toprak iniş var.
Tavsiye ederim, Üsküdar'a yolunuz düşerse mutlaka bir uğrayın. ;)
Hatta gelmek isteyenler varsa birlikte buluşup gidebiliriz.

Scudo

ExtremeBiker

Aktif Üye
Tepki
26
Benim 2. antrenman parkurum orasıdır.Gerçekten hoş bir yer fakat bazen koşmak isteyenler,yürüyüş yapanlar problem olabiliyor.Sakin vakitlerinde gitmek lazım.Güzel boğaz manzaralarıda var ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gerçekten güzel yerdir Fethi Paşa korusu. Bisikletle hiç uğramadım ama iyi hatırlattın...

typhoon

Üye
Tepki
2

Üsküdar'da iskeleden boğaz yönüne doğru, yaklaşık 300 m. kadar gittiğinde sağ tarafta kalıyor. Orada pek çok diziye dekor olmuş, çok güzel eski evleri olan Kuzguncuk semti bulunur. Buradan Fethi Paşa Korusuna çıkan oldukça dik, arnavut kaldırımlı bir yokuş var. Yokuşçulara duyurulur! :lick3:

BF Okuru

Üye
Tepki
2

Teşekkür ettim, varsa bi yokuş, çıkmak görevimiz (boyumuzun ölçüsünü almak ya da)

serbes

Üye
Tepki
5
12 sene Sultantepe de oturdum...
Fırsat bulabildiğim her gün sabah erkenden Fethipaşa korusunda sözü geçen parkurda yürürdüm...
Çok keyifli bir yerdir....
Özledim doğrusu oraları... :(

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
yaw ben komple istanbul'u özlemişim zaten..
bunları da okudukça şimdi..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
benim cocuklugum o koruda gecti diyebiliriz. gercekten cok gusel biyer performans arttirmak icin iyi birsuru gusel yokus var