Feneryolu Sabit Pazarı'nda Darp

Tepki
46
İsim
Gökçe Şavkay Taşkın
Bisiklet
Diğer
Bugün saat 17:00 civarında, Feneryolu Sabit Pazarı mevkisinde bisiklet kullanıcısı yakın bir arkadaşım, 2005 model siyah bir BMW sürücüsü tarafından burnu kırılmak sureti ile darp edilmiştir. (16 JNP 55) Konu polis teşkilatına intikal ettirilmiş olup, görenlerin duyanların ülkenin en metropol kenti İSTANBUL'da kendine mukayyet olması dileğiyle. Kask takmadan çıkabilirsiniz ama levyenizi unutmayın(!)

Scudo

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun . İnşallah o yaratık bulunur . Gün geçmiyor ki yeni bir bisikletli vakasıyla karşılaşmayalım. Caydırıcı cezalar verilmedikçe de bu şekilde devam edeceğe benziyor.

Tepki
46
İsim
Gökçe Şavkay Taşkın
Bisiklet
Diğer
@ismail_32 Şahsen burnu henüz kırılmış birinin plaka ve eşkal alabilmiş olmasını takdirle karşılıyorum.
Yakalanacağı konusunda şüphem yok.

master of sprockets

Daimi Üye
Tepki
287
İsim
Kaan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Geçmiş olsun. İnşallah o yaratıklar bulunur ve cezalandırılır.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Cok gecmis olsun. Konu eger bisikletle ilgiliyse ki oyle oldugunu saniyorum, bence Bisikletli Ulasim Platformu ve Bisikletliler Dernegi'ni de bilgilendirin. Is adli boyuta tasinacaksa, onlar da mudahil olmak isteyebilirler.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Olayın neyden kaynaklandığını bilmiyorum ama umarım bu yaptığı şey yanına kalmaz güzel bir burnundan getirirler onun böyle magandaların arasında dolaşıyoruz bir gün bizimde başımıza gelebilir.Tekrar geçmiş olsun.

Tepki
46
İsim
Gökçe Şavkay Taşkın
Bisiklet
Diğer
@Mert E. Teşekkürler. Twitter'dan konuyu paylaştım, ilgilenmek isterler umarım. :)

@Ertan M. Ufak bir tartışma yaşanmış, sanıyorum yol önceliğiyle ilgili. Zaten arkadaşım uzun yıllardır o mevkide oturduğu için ne kadar hatalı bir yol izleyebilir bilmiyorum. Burun kırmak ileri bir cevap şekli olmuş.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Çok üzüldüm, tartışma sebebini bilmiyorum ama hemen hemen her turumuzda araçlarla ve bisiklet yolunu işgal edenlerle bir şekilde çatışma yaşama olasılığıyla bisiklet sürüyoruz. Dikkat etmek gerekiyor, etrafımızda kaybedecek bir şeyi olmayan çok sayıda vizyonsuz insan var. Tekrardan geçmiş olsun.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@bekotechno bundan bir arkadaşta şakasına bana da yapmıştı ancak çok fena çarpıyor :)Ama bunu kullanırsak haklı durumda olsak bile haksız duruma düşeriz.En iyisi hiç münakaşaya girmemeye çalışmak.

Strelok

Aktif Üye
Tepki
258
İsim
Tuncay
Bisiklet
Bianchi
Çok geçmiş olsun Hocam.
Açıkçası bisiklet kullanıcıları olarak yapılan her saygısızlığa karşılık verseydik, yüksek ihtimal bizler kadar tartışma veya kavgaya karışan başka topluluk olmazdı.
En azından kendi açımdan durum bu.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşınıza büyük geçmiş olsun. Aracında darp edici ve yaralayıcı eşyalar taşıyan çok insan var. Daha kötü bir şey olabilirdi. Burnunun kırılmış olmasını bırakın, en ufak bir müdahale bile can sıkar, sinir bozar. Kötü bir şey yaşamış ve ona destek olmak gerekiyor.

İstanbul trafiğinde üzerimize direksiyon kıran çok mahlukat var. Bunları ıslah etmek ne yazık ki pek mümkün değil. Yetkili ve üniformalı diğer insanlar da, ne yazık ki bu mahlukatları pek umursamıyor ve gereken cezaları vermiyorlar. Bu olayı gerçekleştireni de ne yazık ki yakalasalar bile serbest bırakıp gönderecekler diye düşünüyorum.

Plaka belli ise, imza kampanyası veya sosyal medya üzerinden bir şeyler yapılabilir.

Tepki
46
İsim
Gökçe Şavkay Taşkın
Bisiklet
Diğer
@Strelok motor kullanıcıları bu konuda oldukça beraber hareket ediyorlar takip edebildiğim kadarıyla :)

@Erdal YILMAZ plaka, eşgal hepsi karakola verildi. Sanıyorum olayın hukuki bir boyutu olacak zaten. Burada paylaşmak istememin sebebi diğer arkadaşlarımızı da dikkatli olmaya davet etmek aslında.

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
@Ertan M.

Kardeşim iyi akşamlar bu tip benzer olayı hiç yaşamadım yaşamakta istemem ki kimsede istemez , ama 1 haftadır forum içinde bisikletçilere yapılan kötü saldırıları darpları ,bıçaklama, kafaya silah dayama konularını okudum ve bende bu alet ten bir tane aldım maksat bulunsun ne olur olmaz karşımdaki kaba adam benim kafama levye ile sopa ile girecekse hazır olayım dedim, bileğine güvenen kalmamış memlektte, herkese hayırlı ve dikkatli sürüşler dilerim, araç sürücülerinin canını sıkacak hareketlerden uzak kalma dileklerimle..

• Beğen
Tepkiler: gokcesavkay

İki Teker Bir Adam

Daimi Üye
Tepki
1.483
İsim
Yusuf Akkuş
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar hala neyin temennisindesiniz lütfen! Ülke zorbalar ülkesi! Ve kendinizi korumalısınız... Biber gazı, çakı, ufak demir çubuk... Korkmayın! Nasıl bu zorba (SANSÜRSANSÜRSANSÜR) çocuğuna bir şey olmuyorsa size de olmaz...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@gokcesavkay Geçmiş olsun umarım kısa zamanda iyileşir ve o iki ayaklı insandışı mahlukat da yakalanır...Ben bu yüzden yanımda sürekli biber gazı taşıyorum tur esnasında...

Tepki
46
İsim
Gökçe Şavkay Taşkın
Bisiklet
Diğer
@BF Okuru teşekkür ederiz. Adalet sistemimiz biraz hızlanırsa sonuçtan bende ümitliyim :)