Feneryolu-Pendik bisiklet yolundaki asfalt farklı mı ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Alp Kuterdem tarafından paylaşıldı.

1. Alp Kuterdem

Alp Kuterdem Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar konuyu buraya açtım :)
    malum pendik-feneryolu sahilyolunda bisiklet için rengi bordo renkte olan bisiklet yolu var(trafik yolunun kenarındaki kaldırımda olan değil tam sahilde yer alan).Yıllardır bu yolda sürüyorum ama ilginç bişey var. Sanki bu bordo yoldan gidince bisiklet daha zor hızlanıyor.Ama yayaların yürüdüğü taraftan sürünce kaymak gibi hiç zorlanmadan çabucak hizlaniyorum.Benimki psikolojik bişey midir?:) Yoksa gerçekten yaya tafafındaki yol biraz daha düz olduğu için daha mı hızlı gidiyorum :).Benimle aynı fikirde olan arkadaşlardan yorum bekliyorum

2. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet farklı.Bisiklet yolunda kullanılan asfalta zift in yanında bordo renkli olması için renklendirici katılıyor.Yaya yolundaki asfaltta ise sadece zift var renk maddesi yok :D
    Feneryolu-Pendik hattı genelinde yaya yolu bisiklet yoluna göre daha düzgün.Bende senle aynı hissediyorum hatta yol boşsa yaya yolundan gitmeyi tercih ediyorum.

Ama Fenerbahçe-Pendik hattında en sevdiğim yol trafik yolunun kenarındaki kaldırım.Yüzeyi inanılmaz derecede düzgün ve son derece kaliteli bir beton türü.Ayrıca asfaltta sürerken çıkan sese nazaran daha hoş bir ses çıkıyor sürerken :D

serdar pehlivan ve Alp Kuterdem bunu beğendi.
  3. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende bu yüzden boş oldukça yaya yolunda sürüyorum.Bunun sebebi noormal yaya yolunun üzerine renkli asfalt dökmeleri ve bu asfaltın yeterince düz olmaması.Ufakta olsa yolda girinti-çıkıntılar va.Buda hızı ve konforu engelliyor.

Alp Kuterdem bunu beğendi.
    Alp Kuterdem

Alp Kuterdem Forum Demirbaşı

Seviye:
    saolun ama işte yolun kenarındaki bisiklet yolunda çok fazla cam kırığı var Güvenemiyorum o yola yoksa gerçekten daha performanslı sürülüyor :)

5. serdar pehlivan

serdar pehlivan Aktif Üye

Seviye:
    Dostum sana bu konuda sonuna kadar katılıyorum hakikaten kaldırımlar kaba tabirle kaymak gibi :D orda bisiklet sürmekten bende çok zevk alıyorum.

Alp Kuterdem bunu beğendi.