Feneryolu-Pendik bisiklet yolundaki asfalt farklı mı ?

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
arkadaşlar konuyu buraya açtım :)
malum pendik-feneryolu sahilyolunda bisiklet için rengi bordo renkte olan bisiklet yolu var(trafik yolunun kenarındaki kaldırımda olan değil tam sahilde yer alan).Yıllardır bu yolda sürüyorum ama ilginç bişey var. Sanki bu bordo yoldan gidince bisiklet daha zor hızlanıyor.Ama yayaların yürüdüğü taraftan sürünce kaymak gibi hiç zorlanmadan çabucak hizlaniyorum.Benimki psikolojik bişey midir?:) Yoksa gerçekten yaya tafafındaki yol biraz daha düz olduğu için daha mı hızlı gidiyorum :).Benimle aynı fikirde olan arkadaşlardan yorum bekliyorum

Scudo

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Evet farklı.Bisiklet yolunda kullanılan asfalta zift in yanında bordo renkli olması için renklendirici katılıyor.Yaya yolundaki asfaltta ise sadece zift var renk maddesi yok :D
Feneryolu-Pendik hattı genelinde yaya yolu bisiklet yoluna göre daha düzgün.Bende senle aynı hissediyorum hatta yol boşsa yaya yolundan gitmeyi tercih ediyorum.

Ama Fenerbahçe-Pendik hattında en sevdiğim yol trafik yolunun kenarındaki kaldırım.Yüzeyi inanılmaz derecede düzgün ve son derece kaliteli bir beton türü.Ayrıca asfaltta sürerken çıkan sese nazaran daha hoş bir ses çıkıyor sürerken :D

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
@ALP KUTERDEM

Bende bu yüzden boş oldukça yaya yolunda sürüyorum.Bunun sebebi noormal yaya yolunun üzerine renkli asfalt dökmeleri ve bu asfaltın yeterince düz olmaması.Ufakta olsa yolda girinti-çıkıntılar va.Buda hızı ve konforu engelliyor.

• Beğen
Tepkiler: Alp Kuterdem

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
saolun ama işte yolun kenarındaki bisiklet yolunda çok fazla cam kırığı var Güvenemiyorum o yola yoksa gerçekten daha performanslı sürülüyor :)

Serdar Pehlivan

Aktif Üye
Tepki
42
@FREEKARTAL

Dostum sana bu konuda sonuna kadar katılıyorum hakikaten kaldırımlar kaba tabirle kaymak gibi :D orda bisiklet sürmekten bende çok zevk alıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Alp Kuterdem