Felt, Focus, Bianchi Tavsiyeleriniz

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
Selamlar dostlar. oncelikle konum insallah dogru yerdedir degilse tasinirsa bi zahmet cok guzel olur.

Coktandir bir adet yol bisikleti edinmek istiyordum. bu ara bakiniyorum ve su 3 model arasinda kaldim. kardesim avusturyadan kendi beraberinde getirecek gelirken. butcem max 950 1000 Euro.

Focus Cayo AL Sora; (link)

Felt f7 (link)

Bianchi; (link)

Bianchi sanirim donanim olarak bir alt kademe fakat agirlik olarak daha hafif gorunuyor. tabi hersey agirlik degil. ben tam detaylari anlayamiyorum birde site almanca olunca chrome ile cevire cevire bi hal oldum. sizin de fikrinizi almak istedim.

Scudo

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
Yanlış görmüyorsam Focus birkaç sıfır önde.

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
2 sora 1 claris set bisikletler. agirlik olarak da en hafifleri 400 gram ile bianchi. fakat clarisli.

birde felt'i nedense feltin kendi sitesinde goremedim. belkide 2015 oldugu icin bilemedim.

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Focus tavsiye ederim
Not: Resimde Felt in gidon boğazı ters takılmış.

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
felt karbon diğerleri alu sanırım focus daha çekici ama kadrodan dolayı felt derim.

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

Özgünn

Aktif Üye
Tepki
222
Bisiklet
Specialized
@Alizee. Merhaba altta sana gönderdiklerimden birini tercih et bence senin seçtiklerinden daha üst grup bisikletler özellikle corratec parana 100€ daha eklersen
Corratec ultegra var

(link)

(link)

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
@Fakir Kemancı felt de alu. hepsinin ortak ozelligi masalarinin carbon olmasi.

@Özgünn merhaba. tesekkurler onerileriniz icin haklisiniz simdi gorunce bende sasirdim. cubeler var 105li. bir de corratecleri pek bilmiyorum. nasil bir marka nereli kaliteleri nasil?

jhon

Üye
Tepki
53
(link) bu 105li

(link) bu bi tık pahalı ama ultegra

ayrıca viyana'ya gelmeyi düşünürseniz bir mağaza var, felt aliminyum (sanırım f75) full 105 1100€ ''bike fit'' dahil.

konuyla alakasız, kardeşiniz gelirken tax free yapabilicek mi?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
@Can E. hocam bu attiklariniz inanilmaz hosuma gitti. fiyatlari da daha uygun. kardesim linz de. aslinda viyanadan oraya tasindi. gelirken tax free yapabilir mi bilemiyorum acikcasi hic dusunmedim bu konuyu. sizin bu konuda bana soyleyebileceginiz bisey var mi?

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso

jhon

Üye
Tepki
53
sanırım kendisinin oturum kartı var. oturum kartı varsa tax free yapamıyor. turist vizesiyle yapılan ziyaretlerde yapılabiliyor.

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
@Can E. evet oturma izni ile ikamet ediyor. peki yapabilseydi ne kadar refund alabilirdi biliyor musunuz? birde Radon ignite ultegra full carbon sanirim dogru mu?

jhon

Üye
Tepki
53
emin değilim ne kadar alıyor (%13 civarı diye sallayayım :) canyon'dan alan arkadaşlar daha iyi bilir). yok sadece maşa carbon, kendisi alu, 56cm kadro 1170g geliyormus.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
@Alizee Felt F7 tam anlamıyla safkan yarış atı açılarından dolayı agresif bir sürüş sunacağını sanıyorum + karbon kadro ;)

@Alizee Felt F7 full karbon fiber kadro ve maşadır bilginize, o fiyat bedava

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Focus diyorum ben de. Mclaren f1 arabalarına benziyor.

(link)

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
@Cyclist999 hocam felt alum. sanirim;

RahmenBauart: Race | Materialtyp: Aluminium | Material: Aluminium | weitere Merkmale: Felt Race Road UHC Performance carbon fiber / MMC w. InsideOut construction / threaded BB / carbon fiber dropouts / replaceable rear derailleur hanger / electronic compatible internal cable routing

Bu arada @Can E. sayesinde tamamen suan (link) dusunmekteyim. gorunus itibari ve karbon olmasi dolayisi ile. f/p olarak en uygunu bu. tabiki gorunus de onemli.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
@Alizee Performance carbon fiber / MMC w. InsideOut construction / threaded BB / carbon fiber dropouts / replaceable rear derailleur hanger / electronic compatible internal cable routing
burada kadro hakkında bilgi veriyor. Ek olarak; (link)
verdiğim linkte "description" yani tanım bölümünü incelerseniz kadronun karbon olduğunu göreceksiniz.
Gösterdiğiniz yerde hata yapmışlar malzeme türü alüminyum diyerek. Olabilir yani hatalar

jhon

Üye
Tepki
53
@Alizee yalnız kadro alu yanlış bilgi olmasın. yukarda belirtmiştim.
(link) bu markanın diğer bisikletleri.