Federasyonun sitesi (ya da işleyişi) sizce nasıl?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında gatila tarafından paylaşıldı.

 1. gatila

  gatila Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  9 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  668
  Beğeniler:
  963
  Şehir:
  çerkezköy
  Seviye:
  www.bisikletfederasyonu.gov.tr
  İlk defa inceliyorum. Tabi ben henüz camianın acemisiyim, değerlendirmelerimi yaparken dikkatli olmam gerekir. Kaldı ki federasyonun varoluş amacını dahi bilmiyorum. Tamamen bisiklet sporlarına mı yöneliktir? Yoksa bisikletle ilgili her konuda beklentimiz olmalı mı? Mesela benim gibi turcular için ne gibi olanakları vardır? Bunları bilmiyorum... Yine de gördüğüm bazı eksiklikleri paylaşmak istedim.

  1) Yarış takviminde sadece geçmiş etkinlikler var. Önümüzü göremiyoruz.

  2) Bisikletin takvimi sadece yarış takviminden mi ibarettir? Yarış dışında etkinlikler yok mudur? Olamaz mı? Bunlar federasyonun kapsamına girmez mi?

  3) Yurtiçi yarış dünyası haberlerine baktığımızda son kayıt 17.05.2007 tarihli.

  4) Yurtdışı haberlere baktığımızda son kayıt 25.07.2006 tarihli. Ondan önceki de 2005 Ekim tarihli.

  5) Bülten için e-posta adresi giriyoruz ama henüz hazır değilmiş. O zaman kaldırın o sekmeyi oradan.

  6) Foto arşivi diye bir bölüm var ama sadece iki dosya var.

  7) Bazı başlıkların altında kayıtlı yazı yok ya da sadece 1 tane falan var.

  8) Yukarda saydıklarım gördüklerimin eksikleri. Bir de hiç göremediklerimiz var. Bütçeden kaynak alan bir kurumun başlıkları bunlardan mı ibaret olmalı?


  Biz dışardan bakıyoruz, herşeyin farkında değiliz. Bilmediğimiz pek çok güçlük içinde olabilirler. Ama ödediğimiz vergilerin hesabını sormaya hakkımız var. Bireyler bile bundan daha güncel siteler hazırlıyorken; vergilerle beslenen, kadrosu bulunan bir federasyondan çok daha iyilerini bekliyoruz haliyle.

  Farklı bir alandan örnek verecek olursak, Tema gibi kuruluşlara neden ihtiyaç duyulur? Devletin (hükümetin demiyorum, yanlış anlaşılmasın) sorumluluğunda olan bir alanda sivil toplum kuruluşları devreye giriyorsa, hatta bu devreye girme eylemi basit bir destek olmanın çok ötesine geçiyor ve tüm ülke çapında geniş bir oranizasyona ulaşıyorsa, devletin o kurumuna giden vergilerde bir problem var demektir. Sırf o iş için kaynak sağlanan bir kurum, sırf o iş için para alan insanlar varken, birşeyler gerektiği gibi olamıyor ki dışardaki duyarlı insanlar aslında başka işleri varken bu işe de zaman ayırmak zorunda hissediyorlar kendilerini.

  Bu satırları yazan şahıs da (yani ben) devletin yeterince ilgilenmediği bir alanda koca boşluklar olmasından çok rahatsız oluyor ve bisiklet konusunda güzel bir veritabanı oluşturmak için kolları sıvıyor. Artık zaman ayırabildiğimiz ölçüde... Sonuçta bu işten para almıyoruz, para kazanmak için başka bir işte geçiyor ömrümüz maalesef.
   
  Bulunmaz bunu beğendi.
 2. Serdar Emre ACAR

  Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  27 Kasım 2008
  Mesajlar:
  763
  Beğeniler:
  384
  Şehir:
  âksaray
  Seviye:
  Ya gerçekten yakışmıyor federasyona.Bu kadar zor mu?Güncellemek
   

İlginizi Çekebilir

1.jpg
Bisiklet sürerken beni son derece rahatsız eden ve bir türlü çaresini bulamadığım hadiselerden biri de sürekli burnumun akması. Mevsim dinlemiyor, yaz-kış bisiklet üzerinde olduğum sürece burnum...
IMG_20160426_172107.jpg
Merhaba arkadaşlar , bugun istanbul tıp fakültesinde halk sağlığı dersime girdim. Dersin bir kısmında su depolamak icin kullanilan plastik kaplarin hangi maddeden yapildigini ve bunu nasil...
1.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...