federasyonun amaçları ,misyonu,hedefleri

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
merhaba Federasyonun sayfasında ben yeni okudum ,okuyanlar vardır,okumayanlar için buyrun değerlendirin:(ALINTI):AMACIMIZ ise,

Türk Triatlonumuzu zirveye taşımaktır.Başarılarla donatmaktır.

HEDEFLERİMİZ;

Altyapıya önem vererek Triatlon sporunu geniş kitlelere yaymak ve sevdirmek,

Her yıl “Atatürk Uluslararası Triatlon Yarışması” organize ederek, bunu geleneksel hale getirmek,

Sporcu sayısını artırıcı tedbirler almak,

Kulüp, sporcu, antrenör, hakem kısacası ülkemizde bu sporun var olmasını sağlayan herkesle işbirliği içerisinde hareket etmek,

Üniversiteler ile işbirliği yapılarak üniversite kulüplerinin sayısını artırmak,

Uluslar arası başarıları artırmak için tüm sporcu ve kulüplere gerekli her türlü desteği sağlamak,

Antrenör, sporcu, hakem çalışmalarına hız vermek, Spor Eğitim ve Gelişim Kurulu oluşturulacak, bu kurulun sporcular, antrenörler ve hakemler için eğitim programları hazırlamasını ve yürütmesini sağlamak,

Daha fazla bölgede Duatlon Müsabakaları düzenlemek.

2012 Londra Olimpiyatlarına, oluşturulacak aday sporcularla özel çalışma programı düzenlenerek mutlak katılım sağlamak.

PROJELERİMİZ

Federasyonumuza daimi sözleşmeli yerli ve yabancı antrenörler alınarak, bu hocalar eşliğinde tüm ülkede ilkokul seviyesinden başlayarak taramalar yapılacak ve yetenekli gençlerden oluşan ekiple uzun vadeli planlar eşliğinde “YILDIZLAR PROJESİNE” start verilecektir.

ELİT SPORCULARIMIZIN ve antrenörlerimizin eğitimi için uluslar arası bilgiye sahip yabancı antrenörlerin eşliğinde değişik illerde ve zamanlarda uzun süreli kamplar yapılacaktır.

OKULLARDA ;

Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversiteler ile işbirliği içerisinde tüm okullarda diğer branşlar gibi triatlon branşının da yapılması için gerekli protokoller imzalanarak hayata geçirilecektir.

Toplumun her katmanına hizmet götürmek ve triatlona her kesimin ilgisini çekmek amacıyla engelli vatandaşlarımıza yönelik “Triatlon Engel Tanımaz” projesini başlatarak engelli vatandaşlarımızın katılımı sağlanacaktır.

Ödül Talimatı çerçevesinde kulüp ve sporcularımıza maddi ödül verilmeye başlanacaktır.

Bugüne kadar sporcu, antrenör, hakem, idareci tüm Triatlon camiasının yarışmalarda konaklamaları sağlanmış olup, bundan sonrada pek çok Federasyonda olmayan bu uygulamaya devam edilecek olup, verilen harcırah tutarları da artırılacaktır.

Bir yılda 4 Uluslar arası yarışmaya yüz akı ile ev sahipliği yapmak ve yaklaşık 70-80 ülkenin ülkemize gelmesini sağlamak her babayiğidin harcı değildir. ETU Asbaşkanı da olan Sayın Halil Kılıçoğlu’nun bu başarılı çalışmaları yine onunla ve onun desteği ile devam edecektir.

Triatlonun Dünyada yeni gelişen branşları olan Aquathlon, Cross Triathlon ve Kış Triathlonu Müsabakalarını düzenlemek.

Tescil, lisans ve vize işlemleri çıkarılacak talimat ile Federasyonca yapılacaktır.Sporcu bilgi bankası oluşturulacaktır.

Bilgi Bankası ve Bilgi Edinme Birimi oluşturulacak. Tüm Camianın isteklerine anında cevap verilecektir.

Triatlon Şurası yapılarak Triatlonun ülkemizde gelişimi ve yayılması konusunda master planlar hazırlanarak uygulamaya konulacaktır.

Belli aralıklarla Triatlon ile ilgili dergi ya da bülten çıkartılarak, tüm Triatlon Camiasına ve okullara,üniversitelere ve kütüphanelere ulaştırılacaktır.

ETU ve ITU kurullarında Ülkemizden daha çok kişinin yer alması sağlanacaktır.

Ulusal ve Uluslar arası gelişim kampları ve eğitim faaliyetleri yapılacaktır.

İllerdeki mevcut kulüplerin triatlon branşı oluşturması sağlanacaktır.

Türkiye Şampiyonasında başarılı olan, Balkan, Avrupa, Dünya Kupa ve Şampiyonalarında ilk üçe giren sporcu ve kulüplerimize Federasyon Yönetim Kurulu kararınca belirlenen tutarlarda maddi ödül verilecektir.

İl Temsilciliği sayısı artırılacak ve daha aktif hale getirilecektir.

Balkan, Avrupa, Dünya Şampiyonalarına daha çok sporcu ile katılım sağlanacaktır.

Bugüne kadar büyük bir başarı ve özveri ile yürütülen ve federasyon faaliyetlerine ayni-nakdi büyük katkı sağlayan yerel yönetimlerle işbirliği geliştirilecek ve devam edilecektir.

GSGM, Spor Toto, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü gibi kurumlarda sağlanan kaynak dışında sponsorluk anlamında çok ciddi çalışmalarımız vardır.

Kulüpler Birliği mutlaka kurulacak ve kulüplerin yönetime katılmaları sağlanacaktır.

1000 ‘ler projesi

1000 Adet bone, bisiklet kaskı, eşofman ve spor ayakkabısı kulüplerimize dağıtılacaktır.

500 ‘ler projesi

500 Adet bisiklet alınarak kulüplerimize dağıtılacaktır. Bu malzeme yardımı ile ilgili gerekli sponsorlarımız hazırdır.

Bir işadamı ve uzun yıllardır ticaretin de içinde bulunmamın verdiği sosyal çevre, ikili ilişkilerim nedeniyle Federasyonumuza her yıl yerel yönetimlerin verdiği 400-500 bin TL.lik desteğin yanı sıra sponsor desteği de sağlanacaktır.

Sevgili Triatlon Ailesi,

Genel kurul geride kalmıştır.Paydası, Türk Triatlon sporunu geliştirmek ve başarısı olan herkese düşen görev vardır.Sporda kırgınlık ve küslüğe yer yoktur.

Tüm Triatlon Camiası olarak el ele, gönül gönüle daha büyük hedeflere hızla yol alacağımıza olan inancım tamdır.

Kimse ile çatışmadan,mazeretlerin arkasına sığınmadan,sadece çalışacak icraatlarımızla anılacağız.

Tabiî ki şimdiye kadar olduğu gibi sizlerin ilgisi, güveni ve desteği ile başaracağız.

Sonuçta kazanan spor,dostluk ve triatlon olsun.

Saygılarımla….

Hamdi GÜNEŞ

Triatlon Federasyonu Başkanı

• Beğen
Tepkiler: Murat YILMAZER
Scudo