Federasyonla telefon görüşmesi ! ..

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Yasin Kukur tarafından paylaşıldı.

 1. Yasin Kukur

  Yasin Kukur Bisikletkolik

  Kayıt:
  27 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.186
  Beğeniler:
  401
  Şehir:
  Samsun-Manisa
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Merhaba arkadaşlar, daha önce federasyon hakkında şikayeti olan arkadaşlarımız olmuştu sıra bana da gelmiş ve bundan bende nasiplendim.

  2 hafta kadar önce federasyonu aradım ve harcırahlar için verdiğim hesap numaramı değiştirmek istediğimi belirttim. Telefona çıkan bayan "dosyaları inceleyerek bana bir saat sonra döneceğini" söyledi. Dekontlara ulaşmış, harcırah tablolarını incelemiş, bilgilerime ulaşmış beni aradı ve çözüm olarak kendilerine bir dilekçe yazmam gerektiğini bu şekilde yeni ıban numaramı kayıda alabileceğini belirtti. Ardından hem iş hem okul vizeleri derken yoğunluktan dilekçeyi fakslayamadım.

  Gel gelelim asıl konuya; dün tekrardan federasyonu aradım (sıfat yerindeyse) bir beyfendi telefonu açtı. Sıkıntımı yine düzgün bir üslupla dile getirdim ancak kendisi "dosyanın kapandığını, düzeltmem için dosyayı açması gerektiğini ve bunu yapamayacağını" söyledi. Ardından daha önceki telefon görüşmemde bahsi geçen dilekçeyi gönderme talebinde bulundum, memur: "arkadaşım anlamıyorsun herhalde, dosyayı açamam, değişmez. Sen istersen dilekçeyi gönder" dedi.

  2 farklı memur ve tamamen farklı iki davranış. Şimdi ne yapmalı? Dilekçeyi yazsak da işe yaramayacak gibi.

  Amacım sitemkar davranmak değil ama ülkemizde ferdi sporcular zaten yeterince sıkıntı yaşıyorken 4-5 ay harcırah beklemek niye? Ya da böyle ufak meseleleri gözümüzde büyütmek niye?


  ysnkkr
   
  Mehmet Ser bunu beğendi.
 2. Halil EROĞLU

  Halil EROĞLU Sanat'ın babası...

  Kayıt:
  13 Haziran 2012
  Mesajlar:
  1.766
  Beğeniler:
  1.138
  Şehir:
  İzmir/Ankara
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Uygun bir zamanda doğrudan git federasyona ve görüşebildiğin en yetkili kişiye durumu bize anlattığın gibi anlat. Bakalım 2 dakikada değişiyor mu o IBAN değişmiyor mu...
   
 3. Aykut Subaşı

  Aykut Subaşı Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.015
  Beğeniler:
  498
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  4-5 ay yine iyi harcırahı almak için.7-8 ay beklediğimizi bilirim.Bizim federasyon harcırahı öyle yarıştan 1 hafta sonra yatırmaz.
   
 4. muratcolakoglu

  muratcolakoglu Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Haziran 2012
  Mesajlar:
  2.868
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Colnago
  Seviye:
  Yazın dilekçenizi fakslayın. 2 hafta sonra arayıp sonucunu öğrenin. Kişisel bilgiler değiştirilemez değil. Değiştirmeme gibi bir ihtimal olamaz.
   
 5. #5
  Yasin Kukur

  Yasin Kukur Bisikletkolik

  Kayıt:
  27 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.186
  Beğeniler:
  401
  Şehir:
  Samsun-Manisa
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Kişisel bilgiler tabiki değiştirilebilir ve harcırahı daha alamadık da. Basit bir işlem için Ankaraya gideceksek halimiz duman demektir. Türkiyenin her ilinde gittikçe bisiklet kültürü gerekse spor olarak gerekse de dernekler vb. olarak gelişiyor ama herşeye rağmen hala resmiyette sıkıntılar var. Bu sıkıntılar olmasa kim bilir bu gelişim ne kadar hızlanacak. Boşuna dememişler "balık baştan kokar" diye ..
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-4-22_9-48-45.png
Bazen aklımızdan geçen "bu şekilde uygulansa faydası olur muydu?" türünden soruları bilim insanları zaten test ediyorlarmış. Dün Cycling Performance Tips Blog sitesinde bu konuyu görünce ilgimi...
upload_2017-2-6_15-26-49.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
upload_2016-10-25_19-42-19.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...