Fedarasyonu Kınıyorum

Sadık Dedeoğlu

Aktif Üye
Tepki
172
Ankara da yapılacak yarışın adı bir önceki takvimde Çağatay Avşar olarak yayınlanmıştı. Görüyorum ki adı değişmiş. Arkadaşımızın cenazesinde, federasyon başkanı dahil olmak üzere,böyle bir yarışa adını vereceklerine dair beyanda bulunmuşlardı. Görüyorum ki insanlar gibi sözler de unutuluyor.Meğersem,bu yolda canını vermiş bir insan için ne kadar çok şey istemişiz. ARTIK BU BENİM FEDERASYONUM DEĞİL VE KINIYORUM

Scudo

Eren Celik

Daimi Üye
Tepki
20
Bencede şimdi bisiklet federsayonu çok ayıp etmiş ve bu yıl için (2011) yarışın ismi çok önceden uci ye bildirildiği için yarışın isminde değişiklik yapamıyacaklarını ama 2012 için bu değişikliği yapabileceklerini söylemişlerdi.....
Nerde kaldı bu sözler !!!!

F.Ekin

Üye
Tepki
67
Bunu ben de fark ettim. Bisiklet Federasyonu'nun bu şekilde kararını değiştirmesini ben de üzülerek kınıyorum. Çağatay Avşar bu spora çok gönül verdiği için hayatını kaybetti. Son yıllarda fedarasyon özerk hale geldi zaten. Böyle bir hata yapacaklarını hiç düşünmezdim.

Bütün bunlar bir yana Bisiklet Federasyonu sanırım kendi başına bir şey yapamaz hale geldi. Reklam olarak sakın algılanmasın direk söylemek istiyorum tamamen Salcano firmasının federasyonu olmuş durumda. Her yarışın adı Salcano oldu. Sponsorluk ayrı bir şeydir yarışlara isim vermek ayrı bir şeydir. Devlet kurumunun adı ve yaptıkları özel bir isim alıyorsa özerk hale gelmiştir anlamına geliyor.

Ayrı bir konu daha UCI takviminde yine aynı firma adını taşıyan yarış ismi koyulmuştur. Yuh derim ben buna. Kimse kusura bakmasın ben bunun altında bir şey ararım.

takvime bakarsanız şaşırmayın 1 ocakda yarış var. Kim gidecek bu yarışa. Yada neden o tarih. Ocak 15 yarış.

15.09. yarışın adı salcano neler oluyor böyle

Muşta Bitlis'te yarış varmış. İyi güzel de siz oraları bilir misiniz? de oralarda yarış yapıyorsunuz.

http://www.mtbtr.com/uploads/2553H3.JPG

sonuç tablosu mtbtr alıntıdır.

Artık bu federasyon BENİM FEDERASYONUM DA DEĞİL.

F.Ekin

Üye
Tepki
67
@Eren Celik

Demek ki söz verilirken dökülen göz yaşları sahte göz yaşlarıymış.

Yöneticilerden ricamız lütfen bu konuyu KAPATMAYIN....

Konu açılmışken içimizdekileri dökelim.

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
@Sadık Dedeoğlu
canlı yayın esnasında spikerlerin bu kararı verdiklerini duymuştum.
ICUya bildirilen listede adı böyle olsa iyi olurdu
en azından federasyona (link)
artık ICU listesi değişmez
Ancak
yarış günü
Çağatay"ın adını hatırlatacak düzenlemeler yapılabilir

bisiklet.gov.tr/tr/iletisim.asp

@Sadık Dedeoğlu

buna katılamacağım
pireye kızıp yorgan yakılmaz
eminimki bu haklı çığlığınızı duyacak birileri vardır

bu haklı itirazı burada dile getirdiğimiz gibi başka platformlarda da belirtelim

Salcanoya haksızlık yapmayalım
onların istediği bir değişiklik olduğunu sanmıyorum
onlar bizim dostumuzdur
düşmanımız değil

Ayrıca
Muş ve Bitlis"i küçümseyen ifadelere acaba ne demeli
oradakiler insan değil mi
oradakiler spora kazandırılamaz mı

İş sadece İstanbula mı has olmalı,
Ankaraya
Nevşehir"e

Ocak ayı yatma ayı mı olsun
o ayda en güzel spor yapılacak yer
Antalya"dır

spora gönül verenler gider
31 aralık"ı TV başında geçirmek isteyenler de otururlar

haklı itirazı bu şekilde seslendirerek ancak haksız duruma düşülür

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
federasyona gönderdiğim mail

Ankara yarışının adı Çağatay Avşar olacaktı.
yayınlanan listede bunu göremiyorum.
lütfen inceler misiniz.
saygılar

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@Sadık Dedeoğlu

Yazıklar olsun diyorum!...Çok kızdım ancak çok şaşırmadım.Bugüne kadar rahmetli Çağatay kardeşimizin kazasının araştırması ile ilgili ne yaptılar ki?
Döneklik moda olmuş!.Yetkililerde biraz insanlık kaldıysa,bu hatalarını düzeltirler veya bir şekilde, en kısa zamanda telafi ederler.

F.Ekin

Üye
Tepki
67
Mustafa Bey,

Bitlis Muş ve Anadolunun diğer şehirleri benim için hiç bir farkı yoktur. Tabiki orada da yarışlar olacak. Demek istediğimi yanlış anlamışsınız. Alakasız tarihlerde ve alakasız yerler olunca benim aklıma bu geliyor. UCI puanı almak. O yarışlara gidenler puan alacaklar ve her zaman 1 adım önde olacaklar. Federasyonun bilerek yaptığı bir hareket olduğu bariz ortada. Yoksa Muşu Bitlisi oradaki insanları çok seviyorum. Benim ifadelerim Federasyonla.

31 aralık günü tabiki oturup TV izleyeceğim yada arkadaşlarımla eğleneceğim. 1 Ocak günü yarış olmasını kınamamanız ilginç geldi bana.

F.Ekin

Üye
Tepki
67
@demirkan

Evet doğru bisiklet üstünde zaman geçirmeden bisiklet adına kararlar vermek belki de sadece Türkiye'de vardır. Türkiye'de bir çok ilgili kurum ve kuruluşların malesef sahipleri başkanları bisikletle alakasız insanlar.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletgazetesi

Gürkan Şentürk

Forum Bağımlısı
Tepki
682
Bisiklet
Cannondale
Eminim Federasyon bu hatasını biran önce düzeltir. 1 Ocak konusuna gelince bu tarihte yarış yapılıyorsa keyfi yapılıyordur. Diyecek bir şey yok. Yarışlara özel isimler verilmesi hakkında yorum yapmayacağım. Olmaması gerekiyor. Federasyonu bilmem ama ben Çağatay Avşar ismini hep yaşatacağım.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletgazetesi

Eray KÖSE

Üye
Tepki
2
Çağatay Bey'le tanışma fırsatım olmadı, fakat yakın arkadaşları ve bisiklet camiasında O'nun isminin büyük saygıyla zikredildiğini hep hisstetim.
Yaşamı boyunca bu spora kattıkları nedeniyle böyle bir jestin fazla görülmemesi gerektiğine inanıyorum. Söz verilip de yapılmamış olası ise ayrı bir kabahat...
Umarım en kısa sürede konu ile ilgili düzenleme yapılır.

Tepki
7
Hangi sözcüklerle ifade edeceğimi bilmiyorum.Çünkü hiçbirini
haketmediği kanaatindeyim.Çok ayıp etmişler ama anlamıyacakları için boşa nefes tüketmek yarine harekete geçelim.Biz kendimiz özel yarış düzenleyelim Çağtay Abi adına ,Ankara yarışı oldugu tarihte kendi yarışımızı koşalım federasyonun yarışına girmeyelim.Başka fikri olan var mı bilmiyorum ?

Sadık Dedeoğlu

Aktif Üye
Tepki
172
@semra yetiş

Semra başarılı ve gelirinin bir kısmını bisiklet spordan karşılayan birinden duymak beni mutlu etti. Birçok erkek senin bu cesaretini gösteremez. Bu durum düzelmezse federasyonun düzenleyecegi hiçbir yarışa katılmayacağım. Fikrini sonuna kadar destekliyorum.Bu cesareti gösterebilecek erkek sporcuları da açıkçası merak ediyorum.

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
@Sadık Dedeoğlu

Sadık arkadaşımın yukarıda yazdığı yazıya katılıyorum.

2012 takviminde belki de en güzel olan şey, vefat eden arkadaşımın ismine bir yarış organize edilmesiydi... Fakat, son gelişmeler olay gerçekten çok üzücü..:boese157:

Hayatının bir parçası bisiklet olan, Çağatay arkadaşımızın ismini vermek bu kadar zor mu? diye sormak istiyorum, federasyon yetkililerine..

Umarım mantıklı bir açıklama gelir..

Bizim gibi bisiklet sporuna gönül vermiş arkadaşlar olduğu sürece Çağatay AVŞAR ismi her zaman anılacak ve yaşatılacaktır..

Saygılarımla

Bora TİRKİ

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Mustafa hocam, içimden geçenleri yazmış ve düşündüğüm davranış şekli ile hareket emişsin, katılıyorum. Dilerim mail anında karşılığını bulur ve bu konuda kırgınlıklar olmaz

Özgür Yalçın

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Cannondale
@Sadık Dedeoğlu

bu ülkenin kurumları "evladını" ne zaman sevecek mi?

bizler birbirimiz seviyor, takip ediyor ve özlüyoruz...

çağatay'ı da özlüyoruz...
motivasyonumuz çağatay'ın ölümüyle azalmaktaydı. şimdiyse bunların tavırsızlığıyla karşı karşıyayız.

kesinlikle kendi organizasyonumuzla dağ ve yol yarışlarını düzenlemeliyiz. medyayı, bisiklet dükkanlarını bisikletçileri organize edebiliriz. ve arkadaşlık, insanlık nasıl olur gösterebiliriz...

...ve bu federasyondaki abdurrahman çelebiler de birbirlerini ağırlarlar...

sevgiler
özgür

• Beğen
Tepkiler: SRT