Duyuruyu Kapat
Strava 2K
Instagram 5K
Facebook 15K
Twitter 4K

FB Gazetesi Haziran 2012 - Fenerbahçe Bisikletler

Konu, Delta Bisiklet kategorisinde ulas tarafından 8 Haziran 2012 tarihinde paylaşıldı.

 1. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.929
  Beğeniler:
  9.615
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  [​IMG]

  [​IMG]

  Fenerbahçe marka bisikletler yollarda
  Türkiye’de ilk kez bir spor kulübü adını taşıyan bisiklet markası oluşturuldu. Yaklaşık 2 yıllık bir çalışma sonucunda Geotech Bisiklet teknolojileri ile üretilen Fener Bahçe markalı bisikletler Fenerbahçe Spor Kulübü farkını bir kez daha ortaya koymuş oldu.
  Delta Bisiklet ve Fenerbahçe Spor Kulübü işbirliği ile yürütülen ortak çalışmalar sonucunda 7 den 70 e her yaş gurubuna hitap eden bu bisikletleri artık Fenerium ve Delta Bisiklet mağazalarında görmek mümkün olacaktır.
  6 Yıl garanti…
  Delta Bisiklet, Geotech markası güvencesi altında yine bir ilki gerçekleştirerek, Fenerbahçe markalı bisikletlere 6 yıl gövde garantisi vermektedir. Geotech markası teknolojisi ile üretilen bisikletler 6 yıl , kadro dışında diğer donanımlar ise 2 yıl Delta Bisiklet garantisi altında olacaktır.Bisikletlerin garantisi online olarak kayıt edilebilecek ve www.deltabisiklet.com sitesinden Bisiklet Garanti Girişi bölümünden takip edilebilecektir.

  Kısaca Model Tanımları;

  Fenerbahçe 1907 Classic
  Dağ ve yol bisikleti karışımından oluşan 1907 Classic modeli ,hibrit bir modeldir ve en önemli özelliği dağ bisikleti komponentleri kullanılarak yol bisikletinin yapılmasıdır. Tur ve gezinti amaçlı yapılan bu model 28 jant ebadındadır ve 14 yaş ve üzeri kullanıcılara hitap etmektedir. Kullanılan donanımlar ise Shımano’dur.
  Fenerbahçe 1907 Classic modeli tanıtım fiyatı, 999,00 TL dir.

  Fenerbahçe Fener Life
  Fener Life modeli, günlük bisiklet kullanımı ihtiyacını karşılayacak donanımlara sahiptir. 28 jant ebadında olması şehir içi ve şehirlerarası yollarda sürüş kolaylığı sağlamakta ve mesafeler kolaylıkla kat edilebilmektedir. Kilitlenebilir ve hidrolik ön süspansiyon sayesinde yokuşlarda ve uzun yollarda büyük bir rahatlık sağlamakta, çamurluk ve arka bagaj sistemlerinin varlığı ile her türlü kullanım avantajını ortaya koymaktadır. Shımano vites ve fren donanımlarına sahip bir bisiklettir. Ayarlanabilir gidon boynu ile değişik açıları kullanarak duruş açısını değiştirme imkanı sağlamakta olan bu model 14 yaş ve üzeri bay/bayan kullanıcılara hitap etmektedir .
  Fenerbahçe Fener Life modeli tanıtım fiyatı 1099,00 TL dir.
  Fenerbahçe Champion
  Fenerbahçe ailesinin en gözde modeli olan Fenerbahçe Champion , her türlü zorlu yol şartlarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Hidrolik ve kilitlenebilir ön süspansiyonu sayesinde uzun yol ve yokuşlarda kullanım rahatlığı ve kolaylığı sağlamaktadır. Kadro açıları müsabaka şartlarına göre hazırlanmış, ön ve arka frenlerinin disk olması sayesinde frenleme mesafesi minimum seviyeye indirilmiştir. Shımano vites fren sisteminin kullandığı bu model upgrade edilerek çok daha üst seviyelere getirilebilir. 14 yaş ve üzeri bay/bayan kullanıcılara hitap etmektedir.
  Fenerbahçe Champion modeli tanıtım fiyatı, 1299 TL

  Fenerbahçe Miss Fener 26
  Bayanlara yönelik yapılan bu model, hem arazi ve patika hem de şehir içi yol kullanımına uygun olarak dizayn edilmiştir. Bayanların vites kullanımı rahatlığı açısından grip shift vites mekanizması kullanılmış,lastik yapısı her türlü yol şartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Diğer bir konfor unsuru ise kullanılan selenin oldukça rahat olmasıdır. Miss Fener modeli 14 yaş ve üzeri bayan kullanıcılara hitap etmektedir. Shımano’nun vites sistemleri kullanılmıştır.
  Fenerbahçe Miss Fener modeli tanıtım fiyatı, 599,00 TL dir.

  Fenerbahçe 1907
  Türkiye’de en yaygın bisiklet modeli olan MTB özelliklerini taşıyan 1907 modelinde engebeli arazilerde sürüş kolaylığı olması açısından ön süspansiyon kullanılmıştır. Diğer Fenerbahçe modellerinde olduğu gibi bu modelde de sele konforu dikkat çekmektedir. Shımano’nun vites sistemleri kullanılmıştır.Kolay vites geçişleri amacıyla grip shift vites sistemi kullanılmış olan bu model 14 yaş ve üzeri bay/bayan kullanıcılara hitap etmektedir.
  Fenerbahçe 1907 modeli tanıtım fiyatı, 599,00 TL dir.
  Fenerbahçe Re-Public 24
  Genç bisikleti olarak da adlandırılan Re-Public modeli 9 – 14 yaş grubu bay/bayan kullanıcılara hitap etmektedir. Kadro yapısının özel olarak tasarlanması hem bay hem de bayan kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Grip shift vites sistemi kullanıldığından dolayı çocukların vites kullanımı oldukça basite indirgenmiştir, ayrıca donanım olarak Shımano’nun vites sistemleri kullanılmıştır.

  Fenerbahçe Re-Public modeli tanıtım fiyatı, 549,00 TL dir


  Fenerbahçe Canary 16
  Fenerbahçe ailesinin en küçük bireyi olan Canary 16 modeli 4-7 yaş grubu bay/bayan kullanıcılara hitap etmektedir. Ön-arka çamurluğu ve gidon baleti sayesinde de oldukça sportif bir görünüme sahip olan bu model destek tekerleri sayesinde öğrenme bisikleti olarak da nitelendirilebilmektedir. Sele ve gidon mesafe ayarlamalarının yapılabilmesi dolayısı ile ileriki yaşlarda mesafe isteğe bağlı uzatılabilmektedir.Ayrıca iç lastikli olması ve döner aksamlarda bilye sisteminin kullanılması çocuklara sürüş rahatlığı sağlamaktadır.
  Fenerbahçe Canary modeli tanıtım fiyatı, 349,00 TL dir
  Fenerbahçe Fener Kids 20
  Çocuk bisikleti gurubunun en gözde bisikleti olan Fener Kids 20 modeli 6-10 yaş grubu bay/bayan kullanıcılara hitap etmektedir. Gövdesinin alüminyum olması bisikletin hafif olmasını sağlamaktadır. Kullanılan vites sistemi Shımano’dur. Ön amortisörü sayesinde çocuklar en kötü yollarda bile sürüş rahatlığı yaşamakta ,vites sisteminin olması yokuşlarda artı kolaylık sağlamaktadır.
  Fenerbahçe Fener Kids modeli tanıtım fiyatı, 799,00 TL dir.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-1-19_12-34-57.png
How much speed can you buy? Cycling Weekly dergisinden Oliver Bridgewood giriş seviyesi bir Btwin'le üst model Canyon TT'yi hız açısından karşılaştırmış. İki bisiklete de ortalama aynı güç...
DSC1865-630x420.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
1.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...