Fazla kilo yarışmaya engel mi ?

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
Merhaba abiler,ben 13 yaşında 1.58 boyunda 63 kilo bisiklete gönül vermiş bir insanım.Fiziksel özelliklerimde de gördüğünüz üzre 8-10 kg bir fazlam var.Normalde yarışmayı çok istiyorum ama gel gelelim fazla kilolarımın beni yenik düşürmesinden korkuyorum.Aslında kondisyonum ve bacak kaslarım yaşıtlarıma göre oldukça gelişmiş halde.Örneğin bu senenin Bursa U15 birincisi 9 kmlik parkuru 1 küsür saatte tamamlarken ben 9 kmlik inişli çıkışlı asfalt parkurda 23 ortalama tutturuyorum.Yani kısaca fazla kiloların yarışa bir eksisi olup yada olmadığını öğrenmek istiyorum.

Scudo
Tepki
24
İsim
Bülent Ç.
Bisiklet
Kron
@Efe Cycler Bence hiç bir şeyin seni engellemesine izin verme, yarışlarda zorlanıp zorlanmadığını deneyerek öğrenmeni tavsiye ederim.

Tepki
3
İsim
Gökay Tuğrul
Bisiklet
Mosso
şuan için sorun olmaz antremanlarını düzenli yaptıktan sonra zaten sen fark etmeden uççup gider o kilolar
:D

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
@BF Okuru Amacım zevkine yarışmaktan ziyade kürsüyü fethetmek.Sosyal yaşantımda da böyle hırslı biriyim zaten.
@Bülent Çakmak1 Allah izin verirse önümüzdeki sezon yarışlardayım inşallah.
@Gökay Tuğrul Günlük 2 saat antreman programım var zaten ama bu hafta bayağı bir aksattım.Malum sınav haftası