Fatbike hakkında

bora kaya

Aktif Üye
Tepki
57
merhaba arkadaşlar size bir sorum var fat Bike ile uzun yol yapılabilirmi? ve ona uygun bagaj var mıdır?

Scudo

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
Bazı modellere bagaj takılabilir fakat uzun yolda akıllıca olacağını sanmıyorum.

Tepki
29
İsim
Mustafa Yağız
Bisiklet
Salcano
Uzun yol :'( Fatbike ile zulüm olur MTB ile bile ölüm oluyorken

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Fat bike ile bagajlı uzun turlar yapan insanlar var, internetten bakabilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
uygun bir tempo ile her bisikletle her yol gidilir
ama tur bisikleti ile 5 saatte gideceğiniz yolu fatbike ile 6 yada 7 saatte gidersiniz ama hız yapmadığınız sürece hiçbiri sizi yormaz sadece zaman farkı olur

bu arada uzun yol derken günlük 100 - 150 km arası bir mesafeden bahsettiğinizi var sayıyorum

günde 300 km gidicem derseniz yol bisikleti şart
eğer karda ve kumda gezmiyecekseniz mtb fazla bile gelir

• Beğen
Tepkiler: MakRo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şunuda düşünebilirsiniz 29 mtb alıp uzun yola çıkarken tur lastiği takabilirsiniz yanlış bilmiyorsam onların jantlarıda 28 inç olması lazım
hem dağda hem asfaltta kullanma açısından uygun bir çözüm olabilir

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Çağrı Öztürk aynen o olmaz bu olmaz diye bir şey yok sadece süre vs. gibi faktörler değişir. Hatta Amerikayı fat bike ile dolaşan biri vardı. 10km sürüp yoruldum diyeceksen hiç çıkma.8A3A3128.jpg 8A3A4196.jpg
forumun birinde denk gelmiştim +45 yaş amcalar gidiyordu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
o olmaz bu olmaz diye birşey yok ama
günde 50 km gitmek var günde 100 km gitmek var siz diyorsanızki ben on gün yerine 20 günde giderim o ayrı tabi

traktörle gezmekle taksiyle gezmek farklı şeylerdir aceleniz yoksa hepside gider

• Beğen
Tepkiler: historiyst
Tepki
54
İsim
Çağrı Öztürk
Bisiklet
Bianchi
İki teker bir adam normal şehir bisikletinden daha akıcı gibi bir şeyler söylüyordu videolardan birinde tam hatırlayamadım eğer dişsiz yada az dişli gibi lastikler takılabilirse ve dendiği gibiyse güzel olabilir tabi ben deneyimleyemedim.Sürüş keyfi nasıl bilmiyorum ama hem çok şekilli şüküllü durmuyor mu baksanıza :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
benim acayip hevesim var bu fat bike ye aslında ama koyacak yerim yok malesef
hiç kormadan her yola dal gitsin istediğin yerden atlaya zıplaya geç
akorduda bozulmaz bunun kolay kolay
koyacak yerim olsa en aşağı üç bisikketim olurdu

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Geçen babam iş için kayseri de gittiği bir otelin lobisinde görmüş 2 adet fat bike. Adamlar belçikadan gelmişler otelde kalıyorlarmış, yani neden olmasın ?

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
2 yıldır fatbıke kullanıyorum günlük maksimum 70 km yaptım bence yorucu değildi bagaj konusunda kadrodan kadroya değişiyo benimki için tüfek koyma için askı bile var ya da el yapımı çok güzel bagajlar var görsellerde incelemek lazım

chaos1907

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Cube
Dün Giant iRocker 1 sipariş ettim. Bursa'da yaşıyorum ve Uludağ da kar içinde bisiklet sürmek çok zevkli oluyor. Şu an mevcutta CUBE Reaction Pro karbon bir MTB var. Ancak, atlayıp zıplarken kırmaktan korktuğum için pek hakkını veremiyorum. Kilo da aldım bu aralar (135 kg oldum ) bu yüzden fat bike satın aldım. Umarım seçimim yanlış değildir!?

yalimedya

Üye
Tepki
0
İsim
Ata Gökmen
Bisiklet
Diğer
ben kullanıyorum pedal desteği ile gayet rahat bir sürüs oluyor

maksim

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
maksim ünal
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçtiğimiz ay bir fat deneme imkanım oldu. Görüntüsünü sevdim kaslı duruyor. Ama sürüşünü pek sevdim diyemem. Top gibi zıplıyordu engebede. Lastik basıncı ile de oynadım ama yok olmadı. Sanki gevşek zemin için özel bir bisiklet gibi geldi. Belkide ben yanlış değerlendirdim bilemedim açıkçası.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
514
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimde mossonun bir modelini kullanma şansım oldu ve nerdeyse hiç sevmedim yoldada sürdüm araziye de girdim bildiğiniz traktör çok hantal kaliyor tek mantıklı kullanım alanı arazide örneğin çamurun içınde veya çok kayalık olan yerlerde max 3-4 km yapmak için uygun bence

hasanben

Forum Demirbaşı
Tepki
805
İsim
Hasan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Hergun kullanıyorum aralıksız 13 aydır bagajda var uygun camurlukta tr de tek bir yerde o da ek olarak günde şehir içi 40 km yazları İzmir Çeşme Seferihisar altinkoy gumuldur pamucak urla tarifsiz bir yol tutuş ve hissiyatı var

Emre Tuna Mirliva

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Emre T.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kumda bir bisikletle ancak bu kadar keyif alınabilir. Lastikleri iyice şişirmeniz daha güzel sonuç veriyor. Tuzlu suya da temas ettirmeyin. Bu tarz kumlu kullanımlar dışında maalesef mantıksız.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.