farklı dinden 14 doktor barışa pedal çevirdi...

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
Almanya'da Müslümanlar,Hristiyan ve Yahudiler'den oluşan bir grup doktor,Kudüs'e uzanacak 'Dinlerarası Bisiklet Turu' için Almanya'dan yola çıktı.
14 doktorun 3 yıllık planına göre önümüzdeki 2 haftalık sürede İtalya'ya kadar gidilecek.Gelecek yılda,kalınan yerden Türkiye'ye varılacak.2011'de ise Ankara ve Şam üzerinden Kudüs'e ulaşılacak.Tur boyunca bir kamyon,doktorların eşyalarını taşıyacak.6000kmlik tur,Mescid-i Aksa'da son bulacak...

alıntı:ZAMAN gazetesi

Scudo

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
ne güzel örnek davranış...

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
bisiklet kültürüne sahip bir insanın kabuğuna çekilip bisikleti sadece 'sürmek' için kullanmaması lazım zaten.böle güzel etkinlikler ve fikirler biz pedalşörleri mutlu ediyo...

ADSL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Marin
bisiklet ile geziye tura çıkmaya tamam.
bisikleti kullananlarında doktor olmalarıda süper.
"dinler arası bisiklet turu" denilince bu işin amatör bisiklet gezisinden çok
bir misyonun reklamı olduğunu bu işe bisikleti de bulaştırdıklarına üzüldüm..

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@ADSL

Bence artniyetli düşünmek için çok fazla barışçıl bir Dünya'da yaşıyor olmamız gerekirdi! :( Oysaki kaybetcek hiçbişeyimiz yok "güzel ve barışçıl düşünmek için.. " Gelecek nesiller ve bizim yaşantımız için böyle etkinliklerin arkasında gizli güçler aramak yerine daha pozitif etkilerle daha girişken olup bu sosyal aktivitelerde boy gösterme taraftarıyım:eek: ! Hoşcakalın forum ve çevre dostu insanlar

Çevrilen her pedal yaşama uzanan bir adımdır..

ADSL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Marin
@Zeki.Alper

zeki alper arkadaşım,

gerçekten spor amaçlı, sporcu ruhuyla yazılmış yapılmış olsalardı,
diğer spor kanallarında haberlerinde boy boy izleyebilirdik değilmi?

sizde yazınızda belirtiğiniz gibi gizli güçler aramadan her etkinlikte
girişken olup bulunabilirsiniz.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Spor kanallarında bisiklet haberi??? Bir kaza olmadığı müddetçe görmeniz imkansız... Aynı durum bir çok haber kaynağı için de geçerli. Kimin hakkında ne düşündüğünüz beni ilgilendirmez ama mantıken ben şöyle düşünüyorum. Eğer bir misyonun reklamını yapacaksam, gidip bunu bisiklet sırtında binlerce km pedal çevirerek bir avuç insana duyurma ile uğraşmam :) Daha hit konular bulurum ;)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Türkölmez

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
ben bu olayı bukadar olumsuz görmüyorum.birilerinin birşeyleri yaparken bisikleti aracı olarak kullanması bence kötü birşey değil aksine bisiklet kültürü ve reklamı açısından iyi bile.sonuçta bisiklete her binenin hayatı bisiklet değilki adamların amacı ne ise ne bizene(=

ADSL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Marin
@gecekusu333

yanlış anlaşılma olmuş sanırım.

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
@gecekusu333

'Dinlerarası Bisiklet Turu' ile neyi amaçlıyorlar anlamadım.
"Bütün dinler kardeştir" vurgusu mu yapılmak isteniyor acaba?

• Beğen
Tepkiler: Efrahim ÖZCAN

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@herbil

Forumda dinle ilgili yazmak yasaktır deniyor. Bu konuya çok sabrettim ama bir müdahele olmamış.
Dinler arası diyalog da neymiş. Böyle şeymi olur. Ortak noktaları bulunsa ne olur. Bir dinde bir noktayı kabul etmeyen diğer dinden çıkar, kafir olur, afaroz edilir v.s. v.s.

1) Hz Muhammedi (AS)Peygamberi olarak kabul etmemek islamdan çıkmaktır. Böylece İslamla nasıl ortak nokta bulacaklar.
2) Baba-Oğul-Kutsal ruhu kabul etmeyen, Hristiyan olamaz. Kabul eden müslüman olamaz.
v.s. v.s. binlerce örnek bulunabilir. Bırakın bu safsataları biz bisikletimize binelim.

Farklı dinden 14 doktor bisiklet bindi de, niye dinlerine vurgu yapılıyor. Bizlerde bir çok meslekten insan pedal çeviriyoruz. Müslümanı, Hristiyanı, Yahudisi, Şamanisti, Ateisti, Satanisti, Ateşperesti.

Senin dinin sana, benim dinim bana

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Herhangi bir dine inanmak, diğer dinleri tanımamak anlamı taşımamalıdır. Ne akdar farklı düşüncelere sahip olsa da dinler, buna inananların insan olduğu unutulmayıp, her zaman hoşgörü ve saygı çerçevesinde hayatlarını sürdürebilmelidirler..... Bence turun verdiği mesaj bu veya bunun gibi bişey... Herhangi bir dini yada benzeri felsefeyi yaymayı amaçlayan bir etkinlik olduğunu düşünmüyorum....

• Beğen
Tepkiler: gecekusu333

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
herkes gitti olayın içinden farklı bir yer seçip ona vurgu yaptı.haber dinler arası diye başlıyo diye illa dine vurgu yapmak gerekmiyo ben bu olayda bisikleti ön plana çıkardığım için burda yazıyı paylaştım.adamların dini beni ilgilendirmiyo.ancak birbirine farklı kesimlerden insanların kardeşçe birlikte pedal çevirmesi benim için burada paylaşmaya deyicek güzellikte bir olay..
ayrıca burada dinle ilgili bir başlık değil,bisiklet ile ilgili bir başlık var...bu başlığa yapılıcak bir mudahale,saçmalıktan öteye geçemez..bizim içimizdede farklı dinden olanlar var ve hep birlikte negüzel uyumlu bir şekilde aynı sporu yapıyoruz.nekadar güzel bir durum iken bunu dillendirmek niye sorun oluyo...
bisiklete binen doktorlar olsa sorun yok,dinleri farklı oluncamı konu yasaklanıcak...o zaman burada yayınlanacak her konunun içeriğini araştıralım din varsa yasak,yoksa serbest..
düşünceni tekrar gözden geçirmeni tavsiye ederim syn Süleyman abi..bunu senin sölememen lazım...

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
@Süleyman Uzunköprü

Ortak nokta arıyorlar tespitiniz ve haberin Zaman'da yayınlanıyor olması sizde Fethullah hoca kokusu sezdirmiş anlaşılan.
Ancak bence anlaşılması gereken şey dinin bir ayrılık noktası olmadığı ve 14 insanın -ve farklı dinlerden- binlerce kilometre pedal çevireceği olmalıdır.
Ne güzel değil mi?
-bkz. bakış açısı ;)-

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
aynen böle.din bir ayrılık olsa hiçbirimiz birlikte süremeyiz.uyuşmayız.halbuki burada güzel bir etkinlik var.herkes bu spor uğrunda tek vücut.ne gereği var yok çok sabrettim müdahale olmamış gibi laflara?
amaç din vurgusu olsaydı ozaman falanca dinden filanca kişiler tur yapardı.ancak evet dinler arası diolog vardır ve olmazsa zaten ozaman kimse kimseyi saymaz,tanımaz ve dinler arası çatışma başlar.diğer dinler beni ilgilendirmiyo ancak islam dini zaten kardeşlik ve barış dinidir.kendinden olmayan dinlere uzak duran,diolog kurmayan bir din değildir.