Farkındalık turuyla ilgili acil yardım

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MakRo
Kaskın altına kefen sokup biz bu yola kefenlerimizle çıktık diye pankart açar slogan atarız. Taksici dolmuşçu vs etkilemenin yolu :ssrtcbya:

Scudo

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
@Serkan Mıstınoğlu

2013 ya da 2014'te İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi önündeki yolu kapatarak yere yatmıştık. Haftasonuydu ve bilen bilir, bahsettiğim yer olabilecek en kalabalık yerdi. Bir tane gurbetçi vatandaşımız ağzından tükürük saçarak "çekilin geçeceğim, ezerim bak Almanya'da yaşıyorum bulamazlar beni" diyerek üzerimize de sürmüştü. O sırada "Trafikte ölmek istemiyoruz" diye bağırıyorduk.

Bu satırları öfke ve üzüntü ile yazıyorum. Dün İzmir'de 17 yaşında bir kardeşimizi daha kaybettik.

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
@Serkan Mıstınoğlu

Yere yatma kısmı için yazmıştım. Yolu kapama fikri verdiniz diye düşünmedim zaten.
Geçtiğimiz yıl da Bostanlı bisiklet yolu düzenlemeleri eyleminde yol kenarında yere yatarak eylem yapılmıştı. Yurt dışında da örnekleri var, ilgi çekici bir görüntü. Denizli eyleminde de yapılabilir.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@DurgunDeniz
İlyas Memiş' in okuduğu fakülte ile iletişime geçildi, tur oradan başlayacak gibi. Sonrasında yayalar kazanın olduğu yere yürüyecek(yakın mesafe zaten) bisikletliler şehrin meydanından geçileceği bir rotayı takip edecek ve kaza yerinde buluşulacak. Medya ile şehir meydanında mı kaza yerinde mi buluşulur emin değiliz. Tur gelecek pazar yapılacak gibi.

Ayrıten bugün arkadaşlarım kazanın yaşandığı yerde kamera kaydı arayıp bulmuşlar. Arkadaşımın aktardığına göre ışık yeşilden kırmızıya dönerken araç geçmek için basmış, İlyas da kırmızı yanıyor diye tam yola çıkmış. Arkadaşım araba o kadar hızlıydı ki kamera zor yakaladı dedi. (120-140) Çarpmanın etkisiyle İlyas kameranın görüş açısının dışına çıkmış, bildiğin uçmuş. Yine arkadaşımın polis tanıdığından öğrendiğine göre dosya kapanmış ve İlyas suçluymuş! Haberlerde görgü tanıklarının arabanın kırmızıda geçtiğini söylemelerine rağmen, kamera kayıtlarına rağmen! Biz bile kamera kayıtlarını bulduysak polis de bulmuştur herhalde...

Durum böyle. Eğer dosya cidden kapandıysa ve İlyas suçlu çıkartıldıysa olayın boyutu bambaşka bir yere gider.

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
@Mustafa Zeybek

Neden hiç şaşırmadım...Aslında elimiz ayağımız tutulması gerekir ama üzülemiyoruz bile.Her gün birbirini bıçaklayan,katleden insanların,tecavüze uğrayan veya kıskanç sevgili-nişanlı-eş manyaklığına kurban giden,korkunç trafik kazaları mağdurlarının haberlerini alıyoruz.Alıştık haliyle.

Bence hayalet bisikletin üstündeki yazıyla birilerine giydirmeyi gündeminize alabilirsiniz ama bisikleti eylemden sonra kayıt falan yokken bırakın,kimin yaptığını fark edemesinler.Şerefsizler :mad:

Çocuğa arabayla çarpan kişi kim?Merak ediyorum çok nufüzlü biri mi ne oldu nasıl örtüldü üstü...

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mustafa Zeybek büyük ihtimal oradaki yaya üst geçidinden dolayı kapatılmış ve suçlu bulunmuş olabilir. Tam Pekdemir'in oradaysa. Zaten artık neye şaşıralım biz şaşırdık. Dayısı, parası olan haklı, orta sınıf veya altı vatandaş, parası dayısı olmayan suçlu sistem böyle çalışır oldu.

Birde tam yapılacak zamanını paylaşırsan Burak Abi forumda banlı olduğu için ona haber vereceğim.

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
(link)

Kim şu ramazan topal bilen var mı?Esnafa falan sorun ne bileyim bir bakın kimmiş neymiş?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@DurgunDeniz
Şimdilik muamma.
@MakRo
Gelecek pazar saat 9 gibi toplanılır diye düşündük. Bu konuda konuyu okuyanlar fikir belirtirse iyi olur. Sana haber veririm. Zaten forumda konu açarım, Denizli grubuna yazarım, facebook etkinliği açarım, üniversitenin tüm topluluklarının WhatsApp gruplarından duyururum. Umuyorum ki Denizli' de bisiklet sürüp, etkinlikten haberi olmayan hemen hemen kimse kalmayacak.

@DurgunDeniz
Adamı buluruz da biz bir şey yapsak hapse tıkılırız, adam can alır hapis yatmaz belki.

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
@Mustafa Zeybek yo yoo öyle bir şeyi kastetmedim asla böyle bir şeyler yapmanız için sizi gazlamak istemem.Benim demek istediğim bulunda öğrenin ne torpili vardı nasıl üstünü örttü vs yoksa tabii toplanıp adamı dövmeyin.En sonunda siz zararlı çıkarsınız asla istemem böyle bir şeyi.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cyclinq
İzin işlerini halledecek abimiz çocuğuyla ilgili bir sağlık sorunu yaşadığı için aksadı. Yapıldığı zaman duymama ihtimaliniz olmayacak merak etmeyin :harika: