Farid Farjad dinleyenler?

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Merhaba arkadaşlar
Mutlaka bir parçasını dinlemişsinizdir Farid Farjad'ın. Kemanı mükemmel kullanan adeta ağlatan bir müzisyen Farid Farjad.
4 Aralık'ta Ankara'da olacak, Eğer yeterli maddi imkanları ve zamanı sağlarsam inşallah orada olacağım.

Scudo

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Bütün albümleri bende mevcut , Teşekkürler bilgi için.Golha adlı parça bir numaradır benim için.

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Ali'cim hayatı yakala ya, altımızda iyi kötü bir bisikletimiz var. Tura çıkıyoruz dersen benim ata atlar geliriz. Acelemiz yok yaza doğru yavaş yavaş inşallah. :)

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
Mükemmel bir tını.
Her dinleyişimde farklı alemlere dalar giderim.
Umarım gidebilme şansınız olmuştur Mustafa Bey.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Boran

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Bunlarda o halde senin için gelsin sevgili Mustafa.

[GVIDEO]http://video.google.com/videoplay?docid=-1784380193767841068&ei=gLoiS66_NqOs2wLs7qTlAg&q=farid+farjad#[/GVIDEO]

[GVIDEO]http://video.google.com/videoplay?docid=-6986652981930146643&ei=3LsiS83WIaeM2ALahf2FBA&q=farid+farjad+gelinci%C4%9Fin+h%C3%BCzn%C3%BC&view=2#[/GVIDEO]

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Çok teşekkürler Mehmet.
Ne yazık ki maddi imkansızlıklardan dolayı konsere gidemedim. Umarım seneye böyle bir üstadı kaçırmam.
Dostlukla...

• Beğen

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Ufak bir bilgi paylaşalım kendisi hakkında madem böyle bir konu açtın.Selamlar.

Farid Farjad (1938- ) İran asıllı keman virtüözü.

• Farid Farjad, 1938 yılında Tahran’da (İran) doğdu. Fars Halk Müziği’nde çok derin bir birikime sahip olan Farjad, keman ile Batı Klasik Müziği üzerinde de çalışmalarda bulundu. Batı Klasik Müziği üzerindeki çalışmaları Fars müziğinin gelişiminde büyük öneme sahiptir.

• Şu anda dünyanın en iyi keman virtüözlerinden biri olan Farjad’ın An Roozha I, An Roozha II, An Roozha III, An Roozha IV ve An Roozha V olmak üzere beş albümlük albüm serisi yayımlandı. Ayrıca sanatçının Golha Orkestrası adlı kolektif bir albüm de eserleri arasında yayımlandı.
  • Parçalarında kendisine piyanoda eşlik eden isim Abdi Yamini'dir. Anroozha serisinin ilk dördünde işittiğimiz piyano ezgileri de Abdi Yamini'ye aittir. Daha sonraları ise kendisine piyanoda eşlik eden bir başka isim de eşi Mitra Tavakkoli Farjad'tır.

• Eserlerinde sadece keman ve piyano Kullanan Farid Farjad . Keman ile piyanonun müthiş harmonisinden oluşturduğu An-Roozha (O Günler) adlı 5 CD'den oluşan seri albümü vardır.

Kaynak:wikipedia
(link)

• Beğen
Tepkiler: 42FY

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Abdi Yamini'yi de yaklaşık 1,5 ay önce kaybettik; Türkiye konserlerini eşi ile yaptı öyle değil mi Mehmet ?

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
@Mustafa ÖZKARA

Evet Mustafa hayatını kaybetti malesef,eşiyle birlikte yaptığını bilmiyorum açıkcası.

Zeki Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
623
@Mehmet Boran

Mehmet eğer mp3 formatındaysa albümler, bana verebilirmisin? bende severim çok. ama tüm eserleri yok bende:(

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Daha önce duymamıştım ama dinleyince bittim bu müzisyene. Konuyu açan Mustafa kardeşime ve zenginleştiren herkese çok teşekkürler.

• Beğen

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Tabiki Zeki , en kısa sürede buluşunca hepsini veririm bir şekilde evet mp3 formatında da saklıyorum.

Buda güzel şehir İzmir'i anlatan bir video Farid Farjad eşliğinde. :)

[GVIDEO]http://video.google.com/videoplay?docid=-6762367221384448196&ei=PNYoS4zsDJvI2gKLi5HOAw&q=+farid+farjad&view=3#[/GVIDEO]

• Beğen
Tepkiler: Zeki Günaydın

ateze

Daimi Üye
Tepki
297
Bir ara forumda tüm albümlerini paylaşmıştım, arasanız bulabilirsiniz belki.
Farid'i sevenlere Behrouz Panahi'yi dinlemelerini de öneririm.