Far tavsiyesi

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
merhabalar. far almak istiyorum ama hangisini almalıyım karar veremedim..
9 ve 15 ytl lik jing-yi ler nasıldır? görüş mesafesi yeterli mi ? diger modellerden de tavsiyelerinizi bekliyorum.

selamlar

Scudo

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
benim bildigim kadari ile en iyi marka niterider.ama cok pahalilar.ben 3 ay once gece yarisi icin niterider dan bi set aldim.aku+gidon ve kask fari beraber $450 a geldi.ama en karanlik dagda bile gunduz gibi yapiyo+halojen ve akusu 2-3 saat suruyo.

• Beğen
Tepkiler: goLdenskuLL

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Selam
Problem bende mi yoksa herkes aynı problemi mi yaşıyor merak ediyorum.
Beyaz ledli fenerler beni kör ediyor, 3 boyutumu kaybediyorum, çukurların derinliğini anlayamıyorum.
Bu anlamda normal renkteki sarı ışığı veren halojen lambalı fenerleri şehir içi kullanımında tercih ediyorum.
Pahalısınımı ucuzunumu almalıyım dersen ?
Ucuzların, ampul kalitesi yada kapasitesi yetersizliğinden daha çok enerji harcıyor. 2000-2300 mamp. lik şarjlı pillerle orta halli fenerlerle yaklaşık 4 saat önünü görebilir olarak aydınlatabilirsin.

Sevgiler
Turhan
(link)

• Beğen
Tepkiler: goLdenskuLL

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Selamlar,
Sadece kafa lambası objelerin uzaklığını tahmin etmede(üç boyutlu görme) yetersiz kalıyor. Gidon lambası ile kombine edilirse çok daha iyi oluyor.

Benim kullandığım lamba, aşağıdaki linkte üstten 4. resimde (kokpit konulu) izlenebilir.
(link)

Bu lambanın çin malı taklitleri piyasada çok daha ucuza satılıyor. Ben taklit al demiyorum ama bütçe meselesi, hiç lambasız gezmektense çin malı alınabilir.

Bu lambanın 20mt. ye odaklama yeteneği de var ve sanırım yağmur da geçirmiyor(su geçirmiyor diyemiyeceğim :D ) ve aydınlatması iyi. Flaşör modunda da çalışıyor.

Arka aydınlatmayıda(kırmızı flaşörü kastediyrum) unutmayın lütfen.

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

insane

Üye
Tepki
5
Ben de ironman.1'in kullandığı türde bir 5 ledli lamba kullanıyorum, 15 YTL'ye Metin Bisikletten aldım. Açıkçası genel güzergahım Ataköy-Yeşilköy-Florya ve çok karanlık yerlerden gitmiyorum ama karanlığa geldiğimde de yeterli derecede aydınlatma sağladığına inanıyorum. Tabii yukarıda bahsi geçen 450$'lık ürün herhalde bunun 10 katı kadar aydınlatma sağlıyordur o ayrı konu :)
Metin bisiklet'te iki model var, biri bence diğerine göre daha iyi merceklere sahip, üzerinde powerbeam yazanlar.

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
geceyi gunduz yapiyo diyebilirim.bi kere boyut problemi yapmiyo(kask ve gidonu beraber kullanirsan)sadece suratte cok fazla ileriyi goremiyosun.2kere kullandim.1.sinde gece 12-1 arasi digeride gece 3-4 tu sanirim.zifiri karanlik bi dagda (gozlem evi var,gozlem evleri genelde isigin minimum oldugu yerlere kurulur daha iyi gozlem icin) ve epey teknik bi parkurda kullnadim.downhill kismi nerdeyse gunduz icin bile cok zor olmasina ragmen bi problem yasamadim.bazi noktalarda 45 km hiza ulastigim oldu ki bayaa korkutucu oluyo(traktor yolu diyebilecegimiz 2li patika,ve bi cok kucuk kaya)cok pahali ama gercekten profesyonel..

obur

Üye
Tepki
1
PHP:
Benim kullandığım lamba, aşağıdaki linkte üstten 4. resimde (kokpit konulu) izlenebilir. 
https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=3542
bnlardan nerede bulabilirim? we nekadar?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
birakin bu farlari ben taa gecen sene yapmistim akulu far ve o gucte bir far hic bir bisikletcide daha gormedim. fiyat 35ytl falan tutmustu tabi tasarimi aldigimida solemezsem ayip olur bu tasarim ustune hayal gucunuzle daha gusel sistemler yapilabilir bence ama ben aku tasimam derseniz ozaman kendi tarzinizda birsey aramalisiniz bence derim :)

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Ben de yesil bisikletten 10ytl'ye aldigim 5li ledli fari kullaniyorum.. 4adet aaa pil ile calisiyor henuz bitmedi pilleri(09.09.06 tarihinden buyana) beni tatmin etti.. flas modu da mevcut..

Genelde sahilde kullandigim icin benim icin gormekten cok gorulmek onemli.. Beni gorup carpmasinlar yeter ben onlara nasilsa carpmam:)

Zira farsiz bisikletler geceleri diger bisikletler icin buyuk tehlike yaratiyorlar..

Sokak aydinlatmasinin yetersiz oldugu yerlerde de isimi goruyor birsuru cukura girmekten kurtardi beni memnunum ben:)

http://img242.imageshack.us/img242/7620/dsc00339ka6.jpg
http://img73.imageshack.us/img73/7864/dsc00340bc6.jpg

goxel

Üye
Tepki
7
valla arkadaşlar benimki ağırlık olarak çok yüklü yaklaşık 3 kilo civarı ama ben 7 amp. lik akü kullanıyorum 1 adet 12v 55 watt sis farı ileri görüş için mükemmel hiç abartmasız rahatlıkla 50 metreyi gösteriyor ama ağılık benim için önemli diyorsanız benim tavsiyem sizin için uygun değil ama unutmayın ki bir akü benim bisikletteki ışık tesisatı çok yüklü olduğu halde 1 hafta rahatlıkla dayanıyor sadece far için daha fazla dayanacağına göre düşünmeni tavsiye ederim birde şarj aleti alırsan ona akünü kendin şarj edersin ekonomi açısındanda düşün parası vermektense biraz ağırlığa razı ol hem aydınlanma konusun da garanti veririm

(link)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
benim lambada tugberk inkine benziyor. ya zaten gece hız yapılması taraftarı degilim şahsen sadece bikaç kez 30 u geçtim ama farım işe yarıyo