facebookda Türkler 1.ci sırada

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ilyasss tarafından paylaşıldı.

 1. ilyasss

  ilyasss Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  7 Ekim 2007
  Mesajlar:
  965
  Beğeniler:
  218
  Şehir:
  BURSA
  Seviye:
  Facebook'ta Türk'ler 1. sırada.
  [​IMG]


  İngiliz ‘The Sunday Times’ gazetesi, internet dünyasının en popüler sosyal ağı Facebook’un Türkiye’deki kullanıcı sayısının 1 ay içinde yüzde 466 artığını ve büyüme hızıyla bütün dünya ülkelerini geride bıraktığını yazdı. Amerikan Koleji öğrencileri arasında yapılan araştırmanın sonuçlarını yayınlayan gazete, Facebook’un, ipod’dan sonra ikinci sıradaki popülerliğini koruduğunu yazdı.  Geçen yıl 26 Ekim- 25 Kasım arasında 1 aylık istatistikler dikkate alınarak oluşturulan dünya büyüme grafiğinde, Türkiye’nin yüzde 466 büyüme ile ilk sırada yer aldığı, bunu sırasıyla İsrail (yüzde 171), Fransa (yüzde 109), Çin (yüzde 87), Suudi Arabistan (yüzde 31), Pakistan (yüzde 24) ve İngiltere’nin (yüzde 18) izlediği bildirildi.
  Haberde, dünya üzerinde 62 milyon kişinin Facebook’a ‘kilitlendiği’, 24 milyon kullanıcı ile İngiltere’nin, ABD ve Kanada’dan sonra üçüncü sırada yer aldığı belirtildi.
  Hızla yayılan Facebook ağının etkilerin tahmin edilemez düzeye ulaştığı belirtilen haberde, bazı on-line şirket sahiplerinin bunu endişe uyandırıcı bulduğuna ilişkin görüşleri yayınlandı. Adı açıklanmayan bir on-line pazarlama müdürünün Facebook ile ilgili olarak, “Birinin zararsız olduğunu söyleyerek denemeniz için size esrar vermesi gibi birşey” sözleri yer aldı.
  Haberde ayrıca şirket sahiplerinin son günlerde yaşadığı sıkıntılara da değinildi. Çalışanların iş saatlerini Facebook başında geçirmeye başladıkları ve bunun işçi ve işveren arasında büyüyen sorun olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca Facebook’un gerçek iletişimi öldürdüğü de iddia edildi.
  Türkiye’de 42 milyon kullanıcısı olduğu sanılan Facebook, yeni ve eski arkadaş bulmak için kullanılan sosyal bir ağ. 2006 yılında Harvard Koleji öğrencilerinin aralarında haberleşmek için oluşturdukları bu site daha sonra ABD ve İngiltere’de üniversite öğrencileri arasında da yaygınlaştı. Mezun olduktan sonra da haberleşme ağını devam ettirmek istemeyen öğrencilerin oluşturduğu Facebook 17 ay içinde bütün internet kullanıcılarına açıldı.  kaynak:http://www.veteknoloji.com/turk-ler-1-sirada-16712-.html
   
  d.berkay bunu beğendi.
 2. Emrah TEZER

  Emrah TEZER Üye

  Kayıt:
  5 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  95
  Beğeniler:
  38
  Şehir:
  Bodrum
  Bisiklet:
  Claud Butler
  Seviye:
  çok doğru bir bakış açısı. bende katılıyorum.
  heleki "Çalışanların iş saatlerini Facebook başında geçirmeye başladıkları ve bunun işçi ve işveren arasında büyüyen sorun olduğuna...." yaklaşımını bizim çalışma ortamımızdada oldukça ciddi bir sorun.

  bu global krizde ve işsizlik dünyasında böyle şeylerin yaşanması, yönelimler gayet doğal. işimden dolayı bakıyorum etrafıma ; lafım işi bilgisayar ile olan kişiler haricinde, herkes oturmuş bir bilgisayar başına fal açıyor, facebook, messenger tarzı siteler, jonja bütün gün yemek yemeden, gözünü kırpmadan o ekrana kilitlenmiş. çok kötü çoook... açıkcası bu insanlara kusuruma bakmayın ama zavallı gözü ile bakıyorum ben.
  şu an kaç kişi sosyalleşme çerçevesi içinde bir sinemaya, tiyatroya, aktivitelere katılıyor, temiz havada (onuda bulursa tabi) bisikletinide alıp tur yapıyor. neyse fazla uzatmak istemiyorum. ;)
  sonuçta herşey insanoğlunun iradesinde. nerede o eski yıllar... TV yok, tüm aile bireyleri, komuşalar bir radyo etrafndan toplanmış, hoşça sohpetler, masallar, fıkralar......
  dünyada insanoğlunun gidişhatttı iyi durumda değil diyorum son söz olarak.
   
 3. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.885
  Haberin bu kisminda bir mantik hatasi var yalniz. Ingiltere 24 milyon kullanici ile 3. siradaysa, diger 2 ülkenin 24milyon+1 kullaniciya sahip olmalari gerekir en azindan. Toplamda da ilk üc en azindan 72milyon2 kisi olmasi gerekir, ama 62 milyon toplam Facebook kullanicisi var deniyor. Ben mi bir yeri yanlis anladim acaba?
   
  Ogez ve ZekiAlper bunu beğendi.
 4. Güney Tuncer

  Güney Tuncer Onursal Üye

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.675
  Beğeniler:
  2.817
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  işin birde bu boyutu var :) Bir rakam karmaşası olduğu kesin.
   
  HaliliOzturk bunu beğendi.
 5. Emrah TEZER

  Emrah TEZER Üye

  Kayıt:
  5 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  95
  Beğeniler:
  38
  Şehir:
  Bodrum
  Bisiklet:
  Claud Butler
  Seviye:
  ben normal karşılıyorum bu rakamı :)
  ayni kişi üzerinde 6-7 tane farklı kimlik, resimler ile hesabı olanları biliyorum. denize atılmış olta misali :p

   
 6. Ogez

  Ogez Kıdemli Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  263
  Beğeniler:
  194
  Şehir:
  İstanbul/Kadıköy
  Seviye:
  Ayrıca Bizde 43 milyon kişiydi sanırsam facebook kullanıyorsa.buna ilk 3 ülke eklenirse 43+24+25+26=118 milyon kişi.Ayrıca 30 milyonda diğer ülkeler olsa en az 148 milyon kişi.Neredeyse 3 katına ulaşılır verilen rakamın:)Bence abartmak için atılmış rakamlar onlar.Daha küçük miktarlardır bence:)
   
 7. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.885
  delqn.izkrenov ve ilyasss bunu beğendi.
 8. gurol

  gurol Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.745
  Beğeniler:
  3.125
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Yok, değil elbette. Türkiyede internet kullanımı %35 civarında, üstelik istatistik erişkinleri (16+ yaş) içeriyor. Nufüsün 70 küsür olduğunu ve çocuk oranımızın da yüksek olduğunu düşünürsek 43 milyon olması imkansız.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2015-10-12_16-28-46.png
Bisiklet süren (veya koşan, yüzen, kürek çeken) birisinin performansını belirleyen üç eşik değeri var. Bu eşik değerleri ve ilgili aktivite türleri: - Aerobik kapasite -AK (birkaç dakikadan, 5-6...
glycemicindex.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
bisiklet program.jpg
Merhaba, Uzun süredir spor salonunda disiplinli çalışmama rağmen kilo veremiyordum. Kas kütlemi ciddi oranda artırmama rağmen yağ yakma ile ilgili sıkıntılarım vardı. Bu sıkıntının ana kaynağı...