F1’de İngiltere’nin yeri sallantıda

specialagent

Forum Demirbaşı
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
558
Tepki
389
Şehir
İSTANBUL
Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone, gelecek yıl İngiltere’nin Silverstone pistinde yarış yapılmayabileceğini söyledi.
http://www.ntvmsnbc.com/news/167241.jpg
Ecclestone, Daily Express gazetesine verdiği demeçte,”Bize verilen sözler yerine getirilmiyor ve ekonomik konularda anlaşamıyorsak, bunu kabul edip tartışmaları bitirmek zorundayız” dedi. İki tarafın, bu hafta içi yeniden biraraya geleceği ve anlaşma zemini arayacağı belirtiliyor.
Formula 1’in 73 yaşındaki patronu, 2005 yılında İngiltere Grand Prix’sinden vazgeçebileceklerinin sinyalleri vererek, “İngiltere Yarış Sürücüleri Kulübü (BRDC), çok fazla şey istiyor. İş dünyası buna izin vermez. Birçok ülke, yeni pist yapımında kullanılmak üzere milyonlarca dolar yatırmak için kapımı çalıyor ve bunların hepsi BRDC’den daha fazla para veriyor” dedi.
Türkiye’nin ilk defa dahil edildiği 2005 yılı yarış takviminde, İngiltere, Fransa ve San Marino Grand Prix’leri yer almış, ancak teknik konularda tam anlaşma sağlanamadığı için yarışların ne zaman yapılacağı açıklanmamıştı. Formula 1’in 2005 yılı kesinleşmiş yarış takvimi ise, 10 Aralık’ta belli olacak.
 
Scudo
Yukarı Alt