F1 protestosuna bisikletle katılmak hakkında!

F1 e bisikletle protestoya Katılacakmısınız?

• Toplam katılım
    24
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Ben gereksiz olduğunu düşünüyor ve katılmayacağım.. Oyum bu yönde..

Bu anket sadece grupta bulunan insanların fikirlerini tek seferde görebilmek için açılmıştır...

Scudo
Tepki
3
Bende barbaros'a katılıyor ve bu protesto faaliyetini anlamsız buluyorum..
Kabul etmeliyizki Ülkemiz adına oldukça önemli bir faaliyet..
Bize yakışan bu ve buna benzer faaliyetlere köstek olmak değil destek olmaktır..
Bizler ne yapabiliriz..?
Bunu düşünmek lazım..

İzmir'de Universiade etkinliği var..
Onuda mı protesto etmeliyiz..

O organizasyonda ve bu organizasyonda bizim insanımızın emegi yokmu..?
Bunudamı görmemezlikten gelelim..

Sanırım böylesine bir olayı protesto ediyor olmak biraz daha kolayımıza geliyor..
Bu ülkede gerçekten protesto edilmesi gereken 1000'lerce olay vukuu bulurken..(Nerdeydik ve nerdeyiz..)
Hadi bunları protesto edelim..!!!

Gidecek olan arkadaşlarımın sloganlarını merak ediyorum..
* Gidin buradan
* Bir daha sizi görmek istemiyoruz..
* Go Home

Biraz sağduyu..BİRAZ.. :)

kirli_

Üye
Tepki
1
Mesele protesto edilip edilmemesi değil. Bu protesto çağrısına yapılan topyekün saldırı... Burada kimse bu protestoya katılmamanın saçmalığı, anlamsızlığı gibi vurgular yapmadı. Sadece isteyenlerin katılması için bir çağrı yapıldı. Bu ne savunma refleksiymiş bir anda herkes gaza geldi. Ne taş devrine dönmediğimiz kaldı ne bisiklet yapımı için yokedilen doğal kaynaklar. Bir mesle bu kadar "tersinden" ele alınamazdı sanırım. Yani ben "devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü" üzerine söylevler bile beklemeye başladım.
Üniversiad la f1 arasında nasıl bir bağlantı kurabildiğinizi anlamak ise ayrı bir müşkül. Umarım o binlerce olaydan birini bile protesto ederken karşılaşırız. Mesela petrol endüstürisinin çıkarları uğruna insanların katledilmesi, ülkelerin sudan sebeplerle işgal edilmesi gibi. Söylediklerinizden bu konuda foruma yazılanları okumadığınız anlaşılıyor (en azından fikirlerinizi desteklemeyen kısmını). Ben de size biraz "Sol"duyu öneriyorum.
Aslında yeşiller sizlere teşekkür borçlu. Böyle bir hücuma kalkmamış olsaydınız bu konu forumda bu kadar popüler olmayacaktı. Ama hayal kırıklığım ne yazık ki gittikçe artıyor. Bir haftadır dumur üzerine dumur yaşadım. Duyarsız kalmak belki ama bu çağrının böyle bir infiale sebep olacağı kırk düşünsem aklıma gelmezdi.

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
arkadaşların dediği oldukça saçma şeyler keşke daha anlamlı protestolar yapsalar...

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267

Herkese Merhaba Arkadaşlar,
Konu ile ilgili birşey yazmak istemiyordum,ama gerilim gitgide arttığı için en azından kendi fikrimi kısa ve öz yazmak istedim.Bir çoğumuzun iş hayatı korkunç bir koşuşturma içinde geçiyor.Vakit bulduğum zamanlarda kafamı dinlendirmek için bisiklete binmeyi tercih edenlerden biriyim.Belki çoğu arkadaşımın ''ne kadar vurdum duymaz bir adamsın '' diyecekler ama,böyle bir eylem bisiklet yayılsın diye de yapılsa,F1 için de yapılsa kesinlikle katılma yanlısı değilim.Yazının başında da belirttiğim gibi bu tamamen benim şahsi fikrimdir.
Son olarak belirtmek istediğim,yazılan yazıların tamamını okudum,pek öyle linç girişimi algılayamadım.Ama toplum olarak maalesef başkalarının düşüncelerine saygı duyma huyumuz olmadığı için burada da aynı olay tekrarlanıyor.Bence konuyu fazla uzatmayalım,duyuru bir kere yapılmış,herkes kendi fikrine göre hareket etsin.Fakat,yazılan fikirler fazla talep görmediğinden dolayı kimsenin de dumur olmasına gerek yok diye düşünüyorum
Herkese iyi günler

magirus

Üye
Tepki
5
valla arkadaşlar biraz önce F1 antrenman turlarındaydım, bir organizasyon bu kadar mı iyi olur, inanılmaz keyifliydi istanbul b.ş. belediyesine sonsuz saygılar bu arada jandarmaya da saygılar..:)
mümtaz abimize de teşekkür ederim Türkiyenin görüp görebileceği ennnn muhteşem işi çıkardılar, inanın bana şampiyonlar liginden bile daha havalıydı, fotoğraflarını koyacağım merak etmeyin :)

işin gerçeği siz bırakın oraya bisikletle havadan dahi giremezsiniz....:)))))))) boşuna hayal kurmalayım

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abi araçlar inanılmaz güzel ve sesli aletler sultanahmet'teki gösteride hayran kalmıştım ama şehir içinde ses kirliliğinden başka bişi değil...

Altu

Üye
Tepki
11
arkadaşlar mantık süzgecinden geçirmek sizin harcınız değil...mantık standart'ı mısınız siz? mantıklı olup olmadığını tartışıyosunuz ben bunu anlamıyorum..

bana göre mantıklı yerinde çok süper nefis enfes bi düşünce süper bi fikir olabilir bu nihayetinde...

ben bu durumda mantıksız mı ilan ediliyorum??

Altu

Üye
Tepki
11

bişey daha eklemek istiyorum...

bu nasıl bir mantıktır?...universiade olimpiyat(!)ları ile bir motorsporu olan formula 1'i aynı kefeye koymak..

tamam ikisini türkiye'nin sesini duyurmak adına aynı kefefe koyabilirsiniz...
ama böyle bi düşünce 'bu protesto'daki mantığın ucundan bile anlamadığınızı gösterir'..belki de daha yazılarını bile okumadığınızı..

yeşillerin bu protestoyu hazırlamakta hatırladığım 2 düşünceleri vardı
-"Petrol babalarının sömürgesine karşı"
-"astronomik rakamların bu yarışa harcanmasına karşı"
düzenlenen bir etkinlik bu..

yeşiller sizin sandığınız gibi "bokuna muhalefet" bi topluluk değil..

saygılar.

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Ne protestosu ya ...
Çok saçma ...
Bibendum bile avatarda duyamadım aloooooo diyo !....
Ne kompostosu pardon Neyin protestosu yaaa ? .......

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
biraz uzamadı mi? artık bitti yarış, olan oldu..bitsin artık bu gereksiz tartışma ankette sonuçları görüyoruz.. :ci:

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Evet etkinlik bitti geçti tarih oldu. Anketide kapatıyorum.

Geçmiş olsun...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.