F/P Ürünü Eldiven Tavsiyesi?

hayatgezi

Aktif Üye
Tepki
66
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
bu eldivenlerde jelli olanlar daha iyiymiş sanırım decathlon ya da diğer sitelerden alabileceğim uygun fiyatlı fiyat performans ürünü olan jelli bir eldiven tavsiye edebilirmisiniz?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ucuz jelli almayın o jellerin bi halta yaradığı yok.
bide 15 liraya sedona eldiven almayın sanki ağır bir işte kullanılıyormuşçasına her yanından ipleri sökülüyor.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Konuda mesajım bulunsun. Ben de tavsiyelere açığım, eldiven almam lazım yakın zamanda.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hayatgezi @Serden Us beyler paradan haber verin :) 10₺'de F/P 100₺'de F/P :D ama tecrübe ne diyor derseniz 60₺ ve üstü marka sınırlı bir kaç eldiven olur.
Cube, Vaude, Shimano, Xlc bunlar olabilir.
Verdiğim markalar dışında dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biride boya çıkartmaması, sağlık açısından en önemli kriter bu.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Kaliteli,kesik/uzun parmak kullanan var mı?Ben almayı düşünüyorum.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@BF Okuru Şahsen şu anda 40 TL ve civarındaki modellere bakıyorum ama hoşuma giden tipler hep tanınmamış markalar. Çok kararsızım. 60 TL'lik de düşünebilirim ama dayanma gücüne bağlı. 20-30 TL'liklerden alıp yılda 1 eldiven değişiyorum şu anda. Daha dayanıklı olsun istiyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Barış TURAN
Ben bir çoğunu kullandım, nasıl bir eldiven almak istiyorsunuz. Yardımcı olabilirim.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@BF Okuru Malzemesi ince fakat sağlam,uzun parmak olabilir.Üstü deliklidir herhalde.Google'ladım biraz çok güzel modeller var kısa bilek.Nasıl anlatsam,tuhaf olacak,kiralık katillerin falan kullandıkları. :) Uzun parmak hava alma sıkıntısı varsa kısa da olabilir.Çekincem nemden falan çok etkileniyorlar mı?çok fazla deforme oluyorlar mı?İlla elin şeklini alır ama kesilme yarılma yapar mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Barış TURAN
Yazın kullanılan her ince hafif ve uzun parmak eldiven azda olsa nem yapıyor. Bunun önüne geçebilmek için kısa parmak kullanmak şart gibi birşey :) Yazın uzun parmak kullanan arkadaşlarımda var ama arada onları çıkarıp kısa parmak taktıklarınıda biliyorum. Senin bahsettiğin tarzda eldivenleri bende seviyorum. Meselâ Cube Race Teamline, shimano ECWGLBSKS02MI, Xlc Mercury kodlu modeller. Ben kullandığım eldivenlerde hiç deforme yaşamadım, çok fazla uzun kullanmasamda ne şekil bozukluğu, ne çatlama, gibi problemler olmadı. Ter kısa parmaktada oluyor malesef ama kısa olduğu için avantajlı durumda, çabuk dışarı atıyor teri, rahatsız etmez yani.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Barış TURAN Abi, kısa mesafeler için olabilir ama 1 saat hiç çıkartmadan yazın kullanamazsın. Ne kadar delik olursa olsun, parmaklar ile eldivenin senkronize hareket etmesi lâzım ki parmaklar bunalmasın. Bu eldivenler onu karşılamaz gibi geldi bana.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Ben bunu kullanıyorum, tek seferde aralıksız kullandığım en uzun mesafe 47 kilometre. En ufak bir rahatsızlığım olmadı. Alırken idarelik almıştım bu kadar rahat olacağına ihtimal vermemiştim.

Gidip 60 70 lira bi eldivene vermeye gerek olmadığını tecrübe etmiş oldum. Oldukça esnek, hafif, pedleri iyi iş görüyor.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Kahveci Darbe emici özelliğe köpük avuç içleri yazmışlar. Bu nasıl bir yapı acaba? Şu yüzden soruyorum; benim ellerim biraz anormal terler. Bazı yapılar bana gitmiyor o yüzden.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Serden Us O madde eldivenin içinde, elinize temas etmiyor. Benim ellerim de çok terler ama bir rahatsızlık duymadım şu ana kadar. Ama yazın farklı olur ise bilemem.

Eldivenin üst tarafı oldukça ince, iyi hava alıyor. Gidonla temas eden alt kısım biraz daha farklı kalınca ama yine esnek bir malzeme. Pedler de bu kalın malzeme ile eldivenin içte kalan kumaşı arasına yerleşmiş. Şu ana kadar memnun kaldığım bir ürün, paylaşayım dedim sizinle de.

M boy ve üstü bedenlerde darbe emici özelliği iyi, S bedende pedler küçük kaldığı için yetersiz gelebilir. Ben M beden aldım.

-Ertuğrul

Aktif Üye
Tepki
149
Ben de geçen hafta sonu şu (link) eldivenden aldım yaz dönemi için ideal diyebilirim.Halen indirimde olması lazım kaçırmayın bence

Tepki
769
Bisiklet
Cube
Bende bisiklet eldiveni almak istiyorum. En uygunu uzun parmak mı yarım parmak mı olur o konuda kararsızım, ama kendim sürekli terleyen biri olduğum için ellerim de doğal olarak çok terliyor bu yüzden yarım parmak eldiven almayı düşünüyorum.Yarım parmak eldiven önerilerine açığım bütçem ise gerçekten kullandığıma değecek ise 70-80 lira cıvarı olabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@famousol35 merhabalar,

Tavsiyem Cube, Vaude, Shimano, Xlc sizin için kısa parmak daha kullanıcı olacaktır. Boya çıkartmamasına ve yapısının bozulmaması önemlidir.

Tepki
769
Bisiklet
Cube
Ali bey önerileriniz için teşekkür ederim. En yakın zamanda yapacağım araştırma sonucu bahsettiğiniz markadaki eldivenlerden birini alacağım.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@-Ertuğrul

Hocam merhaba, bu eldiven hakkındaki görüşleriniz nedir?
2 yıllık deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

@Kahveci

Hocam bu ürün hakkındaki görüşleriniz nedir?
Nekadar kullandınız, sağlam ve işe yarar mı?