EXPO için çevrilen pedallar boşuna mı?

derya.yildirim

Daimi Üye
Tepki
746
Arkadaşlar dün akşam çok kötü bir manzaraya tanık oldum. Normalde de bisikletliler için kabus olan Pasaport - Konak arasındaki bisiklet yolu, EXPO için hazırlanmış ve yol boyunca elektrik direklerini sarmak sureti ile kullanılmaz hale gelmiş bulunmakta.

Yanımda fotoğraf makinam olmadığı için pozlayamadım ama civarda oturan biri bu çirkin davranışı foruma aktarabilirse sevinirim.

Bunu hakediyor muyuz?

Scudo

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
630 kmlik bisiklet yolu projesini kağıt üzerinde bıraktılar hadi onu anladıkta neden elimizdeki bisiklet yollarınıda alıyolar hiç anlamış değilim..Sonrada Gazetelerde ''Vatandaşımızda bisiklet kültürü yok'' diyorlar..Yaptıkları şeyler çok saçma.

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Ülkemizin ayıplarından ve büyük cehalet örneklerinden birini bizlerle paylaştığın için teşekkürler Derya'cım, bu fotoğrafı altında yorumlarla bu yolla doğrudan sorumlu olan şahıslara da yollamalı.

derya.yildirim

Daimi Üye
Tepki
746
Yarın Mustafa Abi EXPO toplantısında dilek getirecekmiş, fotoğrafları ona da gösterdim. Rezillik!

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Eveeett... Bununla beraber örnekler çoğaldı. Sayalım efendim;

Bisiklet yolumuz yoktur,
Varsa da otomobiller park etmiştir,
Otomobil yoksa yayalar vardır, söz söyleyemezsiniz aksi durumda da fırça yersiniz,
Şansınız vardır, ne yaya vardır ne de otomobil... Ama belediye kendi yaptığı bisiklet yoluna, kendi banklarını koyar. Banklarda oturanlar bacaklarını uzatmış, yolunuzu işgal etmiştir. O değilse gece birileri içki içip şişesini orada kırmıştır...
Son örnek (çok sağol Derya) Bunların hiç birisi olmamıştır, belediye sizin yolunuzu reklam uğruna kapatmıştır. Sonra da vatandaşa hizmetten bahseder.

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Fotoları görmeden küçük bişeydir diyodum ama bu ne böyle...Sözde Pasaport - Konak arasında bisiklet yolu var..pehhh!

Gerçektende rezillik..:mad:

• Beğen
Tepkiler: derya.yildirim

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@HaliliOzturk

Ozan'ın fotoğrafı ile ek yapalım;

Bisiklet yolunuza belediye önce direk dikmek ister. Sonra der ki "Direk dikersek görürler ve çarpmazlar" o nedenle de vazgeçiş direğin sadece dip civatalarını betona çakar ve bırakırlar. Amaç; Kesin sonuç!

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
bunlar iyi ya en azından kaldırırlar :D bizim burdaki sahile önce bisiklet yolu yaptılar sonra da üzerlerine bank koydular yolun 3/4 ünü kullanabiliyoruz

• Beğen
Tepkiler: derya.yildirim

tuncdemir

Üye
Tepki
56
@HaliliOzturk

Belki başlıkla uyumlu değil ama Ozan'ın fotografı ile ilgili yorumlara devam etme gereği gördüm; şöyle gerçekleşmiştir bence;

Belediye ''bisiklet yolu yaptık, ama bu yollara araçlar park ediyor, araçların girememesi için bir hinlik yapıp takozlar koyalım'' der, sonra bakar bisiklet yoluna park etmeyenler yetersiz park alanları yüzünden bu sefer yolun en sağ şeridine park etmeye başlar, berbat halleri olan trafik daha da garipleşir... Sonra da sıradaki hinlik gelir; ''Amaaan bu ülkede kaç *çocuk* bisiklete biniyor ki? Koymayalım şu takozları'' der. Ancak *nadir* geçen bisikletlilerde bu durumdan rahatsız olur...

Özensiz, göstermelik yapılan bir iş nedeniyle kaş yapılırken göz çıkarılan; bisiklet yolu görünümlü otoparklar yapılmış olur... Ya da bir benzeri bisiklet yolu görünümlü reklam alanları...

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Bir vurdumduymazlık daha.Hakkaten yani yazık, ayıp.sinto nunda dediği gibi bizim buradaki sahilede yaptılar bisiklet yolu ama üstüne de bankları diktiler.Her gidişimizde mutlaka bir olay bir mevzu oluyor.Sizce kim suçlu? Bisiklet yolunda bisikletlerimiz ile seyir halindeyken aniden banktan fırlayıp çiğnediğimiz insanlar mı ? Yoksa, tek sıra halinde bisiklet yolunu kullanmaya çalışan biz bisiklet sürücülerimi? Yoksa, koskoca sahil dururken bankları karşı tarafa değilde bisiklet yoluna diken belediye mi? Bizler de sizler kadar dertliyiz arkadaşlar.Benim sizler için asıl endişem, reklam tabelalarının üzerindeki 2015 tarihi, o zamana kadar bırakmazlar orda biliyorum ama, yinede endişeliyim.Belediyelerin işine akıl erdirmek zor.Ayağınızdan pedak eksil olmasın...

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
467
Bisiklet
Scott
konya da da durum farklı değil bisiklet yolunda parketmiş araçlara ve bisiklet yolunu koşu yolu olarak kullanan yayalara alıştık artık
izmirli arkadaşlara geçmiş olsun umarım 2015 e kadar orda durmaz o panolar
resimleri belediye başkanına göndermeyi düşünüyormusunuz cevap geleceği de pek belli değil fakat yine de denemeye değer selamlar

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
benzer bir durum edirne'de de var. yarın fotoğrafını ekleyeceğim. çevreyolu diyebileceğimiz otoyolun kenarındaki bisiklet yolunda, elektrik direğini sabitlemek için konulmuş büyük bir demir yapı var(tanımlayamıyorum ne olduğunu:D)

acaba bu tip görüntülerin olmadığı günleri görebilecek miyiz...

derya.yildirim

Daimi Üye
Tepki
746
@emreden

Eline sağlık, çok iyi yapmışsın. Maili bizlerle de paylaşabilir misin?

Bu arada bugün aldığım duyuma göre panoları kaldıracaklarmış. Takipteyiz

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@derya.yildirim

Bu çok iyi bir haber. Anlamıyorum; ama şu millet, insanlar bisiklete binemesin diye elinden geleni ardına koymuyor sanki. Adeta öyle bir bisiklet düşmanlığı var ki, insanları bu sevdadan vazgeçirmek için her türlü yol deneniyor. Gerek psikolojik yolla gerekse sağlanan imkânlar (imkânsızlıklar) la birlikte.

Biz burada motorlu araçlarla kardeş olduk artık. Ama herkes karayolunu mu kullanmak zorunda? Kimse kimseyi böyle bir riske sokma hakkına sahip değil.

Bunu biz yapacağız arkadaşlar; hep beraber değiştirilmesi gereken bir şey varsa en başta bisikletten vazgeçmeyerek biz başlatacağız bunu.

İzmir'e selamlar, en kısa zamanda ben de yollarının tadına bakmak istiyorum, ( hem bisiklet yolunun, hem de karayolunun). ;)

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
@derya.yildirim

yolladığım mail tam olarak şöyle;

kime: expobilgi@izmir.bel.tr
konu: hosgoruyu yayginlastirirken hosgorusuzluk yapmayin lutfen!

mail:

Sosyal, kültürel ve eğitsel yüzüyle insanlığın gelişimine ve hoşgörüyle
bütünleşmesine öncülük eden EXPO, nasıl oluyor da aşağıdaki resimde
görüldüğü üzere eğitimsiz ve başkalarının haklarını kısıtlayan reklam
yollarına başvuruyor??

resimde görüleceği üzere, belediyemizin bisikletçilere ayırdığı ufacık
yolu, nasıl oluyor da reklamlarınızla kirletip biz bisikletçilerin
kullanımına kapıyorsunuz?

yaptığınız çok acemice ve terbiyesizce bir hareket..

kınıyorum, ayıplıyorum, tasvip etmiyorum bu yaptığınızı...

iligli resim için lütfen linke tıklayınız;
(link)