Evet benim de bisikletim çalındı

uluyol

Üye
Tepki
13
İsim
Ömer
Bisiklet
Claud Butler
Evet arkadaşlar. Öğrenci halimle tek imkanım olarak kredi kartıyla bisiklet almıştım. Ekipmanları tamamladım derken bugün yaklaşık bir kaç saat önce bisikletim çalındı. Hem de dükkanımızın önünden. Ankara Keçiören Atapark civarlarında claud butler Urban 100 modelde ki pek bilinmez zaten gidon vs biraz değişik. Kırmızı gidon bandı var. Giriş seviyesi olduğu için çok kimse parçalayamaz kullanır bisikleti. Bu bisikleti bulabilir miyim bulursam nasıl bulurum lütfen yardımcı olun.

Edit:bulanlar 554 652 5201 nolu telefondan ulaşabilirler.

Scudo

nevzatsercanoktay

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Nevzat Sercan OKTAY
Bisiklet
Carraro
Ya bu haberler çok gelmeye başladı artık çok moralimi bozuyor. Geçmiş olsun hocam.. Kilide verdiğiniz paralara acımayın. hatta mümkünse bisikletleriniz hep birkaç metre ötenizde olsun... İki bisikleti çalınmış biri olarak söylüyorum bunu maalesef...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@uluyol Çok geçmiş olsun, öncelikle buraya da bir fotoğrafını ekleyin bisikletinizin, belki bir duyan gören olur, mümkün olduğu kadar farklı sitelerde, forumlarda, facebook hesabınızda bisikletinizin fotoğrafıyla birlikte çalınma haberi yayın, ikinci el satış sitelerini ve facebook üzerinden ikinci el ürün satışı yapılan hesapları bulun ve takip edin. Dükkanınızın önünde, yakınında, çevrede kamera olan bir yerler mutlaka vardır, belki mobese bile vardır, mümkünse görüntü bulmaya veya ulaşmaya çalışın. Şayet bir zanlı bulabilirseniz en yakın karakolla bu görüntüleri paylaşın. Yaşadığınız semtte yahut çevre semtlerde kurulan ikinci el ürünler satılan pazarlar varsa gidin dolaşın. Etrafta gözünüz olsun, bazen çok saçma sapan yerlerde denk gelebiliyorsunuz. Zor ama umarım bulursunuz, geçmiş olsun tekrar.

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
İstanbul, Ankara, Adana, İzmir ve diğer nufüs yoğunluğu fazla olan yerlerdeki bisiklet sahiplerine sesleniyorum, bisikletinizi 5 dk dahi olsa gözünüzün önünden ayırmayın veya kilitleyin bu sıralar büyük şehirler çok karışık. Bu bisikleti çalan kişilerin ya aileleri yok ya da en az 10 kardeşli ailede büyümüş ilgi görmemiş insan görünümlü yaratıklardır ve bunları sayısı gün geçtikçe artmaktadır sizin yapabileceğiniz tek şey neyiniz olursa olsun çocuğunuzu bile gözünüzün önünden ayırmayın. Geçmiş olsun..

ömerözeren

İki teker
Tepki
195
İsim
Ömer Özeren
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende mevcut piyasadan payımı almamak için sabah tatile gelirken bisikletimi 4. Kattaki evime çıkardım çalınsa Türkiye'de bildiğim 1 tane var hollandaya üretilen modeli giant'ın..

uluyol

Üye
Tepki
13
İsim
Ömer
Bisiklet
Claud Butler
@hayatgezi @yakup3457 @nevzatsercanoktay @BF Okuru

Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Bisiklet kilitliyken gitti bu arada. Şöyle diyeyim dükkanın önünde de illa biri durur yani belli herif bizi kesmiş.

Fotoğrafı bu ama gidon farklı kendiliğinden barendli bir gidon ve kırmızı gidon bandı var. Telefon değiştirdim yakında o yüzden hiç fotoğraf yok son haliyle ilgili. Bu arada gerçekten gözünüzden ayırmayın arkadaşlar. Şimdi ben taksit ödeyeceğim bu adam yiyecek o parayı.

Dosyalar

Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uluyol
Kilitliyken gitti derken?
Kilit sadece tekerleğe takılıydı sanırım.
Kucaklayıp mı götürmüşler???

Çünkü "kadroyu sabit bir yere kilitle tutturduğumuzda kolay kolay kilidi kesemezler.:)

Çok geçmiş olsun ve bu hepimize ders olsun.
Jantlardan kilitlemek de çözüm.çoğu bisikletin jantı "elle " sökülebiliyor.
En garantisi kadrodan uzun bir kilitle sabit bir nesneye ( elektrik direği..tabela direği..otoparkta araba ön lastik yanaşma demiri vs..vs..
Daha az güvenlisi de iki bisikketi kadrolarından birbirine tutturarak kilitlemek.:)

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

uluyol

Üye
Tepki
13
İsim
Ömer
Bisiklet
Claud Butler
@anti panik

Hocam kadrodan kilitliydi kilidi kesmişler.

Hadi parasını geçtim de şu enayi duygusu var ya yüreğime oturdu ya. Bildiğin yerde babamın dükkanının önünden adam çaldı ya. Kapının önünde kimsenin olmadığı yarım saat ya olur ya olmaz.

spawday

Üye
Tepki
12
İsim
Kadir
Bisiklet
Ümit
Geçmiş olsun. Bu yaratıklar alalade dükkan önünde nasıl kilit kesmeye cesaret ediyorlar aklım almıyor.

• Beğen
Tepkiler: uluyol

Nurullaah18

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Nurullah
Bisiklet
Carraro
@uluyol Geçmiş olsun.Yukarı bi iletişim numarası eklemenizi tavsiye ederim eğer gören olursa ulaşıp,haber verilmesi açısından

MelihSah

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun bende ankaradayim görüp duyarsam haber vericem inşallah bulunur cok dikkat etmek lazım

Nurullaah18

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Nurullah
Bisiklet
Carraro
Bende Kurtuluş-Cebeci-Kızılay civarında denk gelirsem haber ederim

Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uluyol

Vayy be.. adamlara bak.
Demekki daha kalın ve sağlam kilit edineceğiz.
Baş parmak kalınlığında olmalı.

Benim kilidi de keser bunlar.
Pahalı ve kaliteli ama ince.

uluyol

Üye
Tepki
13
İsim
Ömer
Bisiklet
Claud Butler
@Major Tom @spawday @Nurullaah18 @anti panik

İyi dileklerin için teşekkürler yarın bu civarda tüm bisikletçileri aramaya çıkacağım. Let go sahibinden gibi yerlerden de arayacağım inşallah bulurum. Zaten bulamazsam bu bisiklet macerası da başladığının ikinci ayında benim için büyük bir maddi kayıpla bitecek. Ve tekrar tekrar buradan söyleyelim kilidiniz iyi olsun arkadaşlar. Son pişmanlık fayda etmiyor ne yazık ki.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Maalesef ahlak olmayan yerde kanun da birsey yapamaz (ki o da yok artik)
Gecmis olsun kardesim.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@uluyol ankara altınparktayım nerede çalındı acaba?

Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
" Hırsıza kilit dayanmaz " diye bir söz vardır.
2006 da aldığım standart şehir bisikletini birçok marketin önüne " kilitlemeden" koydum ve senelerce böyle kullandım.

Bisikletin değeri kabaca 500-1000 TL üzerindeyse kilitlenmeli bence.
Daha pahalı bir bisikletse 2000 ve üstü gibi..gözetim altında olmalı.Kilide güvenilmemeli.:)