Everesting Challenge! Yalova (Kabaklı rampası x62)

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mhmm@ Kayserideki bütün komları topladın bize birşey bırakmadın zaten abi :D

• Hahaha
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Scudo
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OrhanOzkaya
Sıra Abdülhamidhan Caddesine de gelecek korkunun ecele faydası yok uygulama ile rüzgar takibine başlıyorum. Ahüehü ehehe ?

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haaaah İşte orda rüzgar fayda etmiyor be üstad aman dikkat et Tırmanırken Tırların yanından geçme :D

• Hahaha
Tepkiler: Muhammet Ağrı

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abimin yaptığı olay bambaşka cidden tebrik ederim youtubeden sürekli takipteyim zaten. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mhmm@

üstad selamlar, üstteki postlarda nabzının 192 olduğunu yazmışsın (kısa süreliğine de olsa) yaşınız da vasati 40' lı yaşların başıdır diye tahmin ediyorum. bence sağlık her şeyden önce gelir . kalbinizi bu kadar zorlamanın manası yok . kilonuz da boyunuza nazaran fazla. bel çevresindeki yağlanma ciddi kalp krizi riskidir , zone 2 ve zone 3 aralığındaki uzun sürüşler size daha faydalı olacaktır kanısındayım. yine de tercih sizin . sağlıkla pedallayın ,kolay gelsin.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ippon
Yol bisikleti asfaltın üstünde durduğu gibi durmuyor. ?

Son derece doğru tespitler. Ben de farkındayım aslında olayı planlamam lazım.... Tavsiye için teşekkür ederim

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Mhmm@
Duruyor valla öyle bir duruyorki... Yol bilgisayarımda hız'la aynı boyutta nabız verim olur. Antrenman amaçlı sürüşlerde 180'in üstüne çıktığım anda tempoyu düşürüyorum mesela. Nabza, kom'lar ve pr'lardan daha fazla dikkat etmek gerekli bence. Özellikle 30 yaş üstünde, hele @ippon 'un dediği gibi fazla kilo varsa. Önemli olan sağlıkla pedallamak :harika:

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.826
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@Mhmm@ Tespitler tamamen doğru. İstekli olduğunuzun farkındayım; lakin bunu bile yaparken bilinçli yapmakta fayda var. Bisiklet sizi çok mutlu ediyor. Strava verilerine bakmak size motivasyon sağlıyor. 100km 150km zone 1-2 sürüşleri yaparsanız; nabzınız biyolojik yapınıza bağlı olarak düşecektir. Kg gidince de düşecektir. Kalbe daha rahat kan pompalacaktır. Ciğerler rahatlayacaktır. Her şey olumlu yönde etkilenecektir. Uzaklardan dost tavsiyesi kabul ederseniz sevinirim.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletsever arkadaşınızın sağlığını düşündüğünüz için hepinize teşekkür ederim. Sağolun. Bu konuda daha önce de samimi uyarı yapan arkadaşlarımız oldu. stravadan onlara da teşekkür ederim hepinizin söylediklerini ciddiye alıyorum, dikkat eymeye çalışacağım.

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Malesef nabız bendede problem @Mhmm@ abinin yaptığı gibi bende zone 2 antremanları yapıyorum ama bisikletin üstüne bindiğimde nabız direkt 100 üzeri başlıyoruz tabiki ısınmayı z1 yapıyorum ısınmadan sonra z2 genelde bazen ani ataklarda nabız patlıyor. her şey zamanla olucağına inandığım için sadece sabır ediyorum

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.826
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@Mhmm@ ısınmayı z1 de yapmak benim için mümkün değil 60 kadansa çıkınca zaten hangi vites olursa olsun z2 deyim

Bu sporu daha sağlık yapmanız için; kilo vermek oldukça faydalı olacaktır. O zaman nabız değerleriniz kişisel yapınıza göre değişecektir.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Mhmm@
Bu nabız işini acil / öncelikli hedefiniz yapın derim. Yoksa bu tırmanış / kom denemeleri yaptığınız işi spor değil kumara çevirecektir :harika:

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer