Everesting Challenge! Yalova (Kabaklı rampası x62)

AnılDemir41

MounTain Bike
Tepki
172
İsim
Anıl
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Wp grubunda arkadaş paylaşmıştı soluksuz izledim gerçekten. Biz bisikletçilerin kaderidir dağlara bayırlara direnmek,Tüm bisikletçiler için taktir edilecek bi direnç ve süreklilik örneğiydi hakikaten bravo. O kadar yolu çıkıp indikten sonra konaklama yerindeki dayıya ben profesyonel değilim demek de ayrı bi alçakgönüllülük :). Kendi yaptığı işte ben tamamım diyemeyen insanların sınırları olmaz geliştikçe gelişirler.

Bu arada aklımdayken bi öneride bulunayım. Hayatımda beni en çok zorlayan en çok canımı sıkan tur Yarımca-Kefken turuydu,haddinden fazla bayır aşırı sıcak ve yetersiz gıda ile ilk uzun turum eziyet olmuştu. O güzergahı önermek istedim Kocaeli Gebze taraflarından başlayarak Kandıra kefken üzerinden Ağva ya geçip turu bitirebilirsiniz

Scudo

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.827
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
Bigpatron
Teşekkür ederim dostum. 52/36 11/28 oranlarımız aynı :D Limitlerini sen belirlersin. Lütfen dikkatli ol denerken ve belirli bir tempo üstüne çıkma. Gücünü yayarak kullanırsan çok daha iyi olur. Belirli bir çıkıştan sonra tabii ki vücut yorgunluğu artıyor.

@Mhmm@ Yaşınıza takılmayın bence. Vücut yapınızı, iradenizi bilmiyorum ama; yavaş yavaş limitlerinizi zorlayabilirsiniz. Kg fazlsı varsa ilk önce diyet. Sonra tırmanış antrenmanları. Mental dayanıklılık vb... şeyleri yavaş yavaş kendinizde denemeniz olacaktırdır. Her daim destek olduğun için teşekkür ederim. Bir şeye ihtiyacın olursa her daim yanındayım abicim.

@Bigpatron Benim değerler şöyleydi: '' 1.5km de 144m tırmanış %9 eğim ortalaması. Yüksel tımanış olmayınca ve gelsin x60lar x70 ler :D

Son düzenleme:
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan güler
Geçen hafta biraz zorladım. (link)
Sol ön çaprazdan, yolun durumuna göre bazen kafadan hafif şiddette rüzgar vardı, tabi saatte 30km hızın altına düşmemeyi hedeflediğimden baya yıprattı. 29.6 km/h ortalama ile Çevreyolundan çıktım rüzgarı arkama alıp Allah ne verdiyse abandım 40 km lik rotamı neredeyse hiç yere basmadan 31.2 km/h ortalama ile bitirdim. Bu sürüş 39 yaşındayım şuan, hayatımda bisikletle yaptığım en iyi ortalama idi. Tabi nabız ortalamam 175 oldu. Bunu düşürmek için zone 2 antrenmanlara başladım. Bu arada İştahım çok açıldı, Ramazanda 4 kilo verdim 2 sini geri aldım ? yani irade yemek konusunda pek yok ?

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.827
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@AnılDemir41 Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. Elimden geldiği kadar video çekerek yaşadıklarımı sizlere de hissettirmeye çalıştım. Ben bisiklet sporunu seven ve tur sonunda yaşattığı mutluluk için süren birisiyim. Gözlemleriniz oldukça güzel ve samimi...

(link) şöyle bir rota yapmıştık. Önerdiğin rota üzerine paylaşmak istedim.

1560425140793.png

@Abdülkadir Ergin

@Arkockutay Teşekkür ederim çok sağolun.
Bu rota olmaz. Çünkü iniş var :) Full çıkış olmalı yoksa kabul edilmez :)

@Ahmet TOPAL

@Ahmet TOPAL Teşekkür ederim yaşadıklarımı çok iyi gözlemlemiş ve yazıya dökmüşsünüz. Elimden geldiği kadar direnmeye çalıştım. Desteğiniz için çok sağolun.

@Mhmm@
@Mhmm@ Verileri inceledim. Interval antrenmanları da yapmanız fayda sağlayacaktır. Uzun sürüşlerde nabzını düşürür. Boy ve kg oranınız nedir bilmiyorum; ama bunun dengeli olması da çok mühim. Ne kadar az yağ o kadar çok rahatlık performance ve hızlı kank akışı demek. Kalbiniz de daha çok rahatlayacaktır. İşin içine insan bilimi giriyor. Nabız yüksek ortalama her şey birbiri ile muhteşem uyum içerisinde olmalı. Lütfen sağlıklı olacak şekilde denemeler yapınız.

@Mhmm@
@Mhmm@ şarjım bitmesin diye az açtım ışığımı :)

@cagatay17
@cagatay17 Teşekkür ederim çok sağolun

Son düzenleme:

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Ahmet TOPAL
Bunun için "elma" daha iyi bir yiyecek diye biliyorum.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CmlCLK
Sevgili dostum ben elma yeyince daha çok acıkıyorum?

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet TOPAL arkadaşımızın önerdiği gibi salatalık en iyisi, zira salatalığın %90'ı su içermekte. Sıfır kalori alımı ile açlığınızı birkaç saat bastırmış olursunuz. :)

yusufgs3625

Daimi Üye
Tepki
299
İsim
isa
Bisiklet
KTM
hocam paylaşımlarınızı resimlerle görselleştirebilirsiniz sevinirim. güvenlik nedeniyle iş yerinde video indiremiyoruz.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mhmm@
Helâl, ama dikkat senin nabız tavan yapıyor bu aralar. Gerçi yükseldikten sonra normal değerlere inmesi uzun sürmüyorsa sorun yok demektir. :)

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pazartesi günü düz yolda yükledim biraz rüzgara karşı yine 192 nabız gördüm sonrasında yarım saat öksürükle geçti KOM u da alamadım. ama hiç gerek yokmuş aynı akşam aynı segmenti rüzgar arkamda sürdüm daha düşük nabızla daha kısa sürede bitti KOM u da aldım ?

Tırmanışa gelicek olursak çok yüklenmedim sakin sakin çıktım zaten nabız da 160 seviyelerindeydi çok yükselmedi. ?

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.827
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@Mhmm@ olsun olsun sürmeye devam :D

@Mhmm@
@Mhmm@ KOM işi eğlence. Motive eden bir antrenman süreci olarak görmekte fayda var. Her segmentte kendi Pr değerlerinizle yarışmanız harika olacaktır. Kendinizi geçmek ön önemlisi. Rüzgar kafan eserse güçlenirsin. Arkadan esiyorsa yüksek hız antrenmanı olur. Vücut buna alışmaya başlar. Yaptığımız her şey, bir şekilde antrenman oluyor.

Son düzenleme:
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan güler
Haklısın, boşa gitmez ama pazartesi yaptığım gerçekten gereksizdi ? rüzgar karşında ne zorluyorsun KOM alamıycaksın belli ? yarım saatten fazla öksürdüm. Duşa girdim oturdum yukarıdaki videoyu hazırlıyorum balkonda akşam üstü rüzgar yön değiştirdi Allahım ne büyüksün dedim kuşanıp çıktım 10 dk da KOM u alıp geldim. Videoya devam ???

• Hahaha
Tepkiler: OrhanOzkaya