Evde bisiklet saklama klavuzu

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
arkadaslar selam..

bundan bir ya da iki sene once evde bisiklet nasil saklanir, nereye asilir, nasil asilir, asilir mi asilmaz mi yesilbisikletin yahoodaki grubunda uzun uzadiya konusulmus, fotograflarla anlatilmisti.. ancak yahoonun bir azizligi eski mesajlari saklamiyor. bilgisayarlarin bir azizligi de sıkcana formatlamak gerekebiliyor.. bu ikisi ust uste binince de benim bu sorunun cevabina ulasmam zorlasiyor.. :)

ama allahtan siz varsiniz :D

simdi diyorum ki hadi bir alistirma yapalim, kim bisikletini (evde minimum yer kaplayacak sekilde) nasil sakliyor, nerede sakliyor, bir paylasalim :)

fotograflarla konuya katkida bulunacaklara simdiden tesekkurler (umarim mesaj alinmistir :D :D)

benim bisikletim hali hazirda koridorda mutlu mesut, gelecekten habersiz duruyor.. ancak gelecek su ki, yerlerde obekler olusturan klasor ve kitap kalabaligimi icine almasi icin bisikletimin simdi enine boyuna yattigi koridora bir dolap geliyor. Tavan yuksekligim bisikletimi asmam icin musait. Ancak asma mekanizmasini tavandan degil, duvardan cikarmam lazim.. dolayisiyla bu topicde ozellikle bisikletlerini duvara diklemesine asan arkadaslarin katkisi cok makbule gececektir :D :D

haydi herkese rastgele ;)

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
benimde işyerimde tepo olarak kullandıgım yeri bisiklet garajı yaptım orda sıcak bir şekilde duruyor bisikletim.

• Beğen
Tepkiler: bikergrrl

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
sagolun da :) benim asil merak ettigim deposu ya da catisi olmayanlar ne yapiyorlar :D ya da onlarin ne yaptigindan yola cikarak ben ne yapacagim????? :D :D

• Beğen
Tepkiler: Lütfü Çolak

emsey229

Daimi Üye
Tepki
70
Bİsiklet mi o benim canıımmmm yatağımın yanından ayırır mıym hiç onu fotograf makinam yarın elime geciyor ceker cekmez yollicam.

• Beğen

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
@semrta

anladim galiba da :D bu aksami nereden bulacagim, sen boyle mi sakliyorsun, nedir ne degildir onu anlamadim :D :D

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
bisikletler çiçeklere benzer.
bulunduğu noktada sorunsuz yaşıyorsa YERİNİ SEVMİŞ demektir.
ellememek lazım.
:D :D :rolleyes:

bence sen yerlerde obekler olusturan klasor ve kitap kalabaligi için duvara bir kitaplık yaptır.
garibimde yerinde mutlu ve huzurlu olsun.

exen

Daimi Üye
Tepki
44
eger tavana diklemesine ascak isen basit bir uygulama ile yapabilirsin nalburlarda var büyük boy kanca diye al (onlar celik dübelli oluyor)onu tavana monte et ve bisikletini tak asagıya dogu asılı kalır montajı güzel yapınca bisiklet düşecek diye korkma celik dübel iyi bir tasıyıcıdır

• Beğen
Tepkiler: t-genc

evrenolb

Aktif Üye
Tepki
71
Yerden kazandırmamakla beraber Bauhaus'tan marketlerde kullanılan duvara monte raf mekanizmalarından aldım (iki ray + iki adet uzun kol ile gidon duvara çarpmasın diye). Kolların üzerine hortumu yararak taktım. Kolları duvardaki iki ray üstüne istediğin yükseklite takabiliyorsun böylece en alçak konumda asması kolay oluyor (normalde öyle duruyor) biraz yükseltip bisiklet bakımını rahat bir şekilde yapabiliyorsun en üste astığında ise altına bir bisiklet daha giriyor istersen iki kol daha alıp az kullandığın bisikleti yukarı asarsın.

Basit ucuz benim problemimi çözdü

Bulent

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
arkadaslar bunlar guzel oneriler de gorsellerle destekleyebilir miyiz? evrenolb beycigim sanirim siz diklemesine degil, govdeden enlemesine asiyorsunuz.. degil mi?

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
@Lütfü Çolak

eheheheheheh zati o kitapligi yaptirinca garibin huzuru kaciyor.. yani evde soyle bir duruma geldim, ya kitaplik, ya bisiklet :rolleyes: :rolleyes: e cevap tabii ki bisiklet olunca yerler obek obek dosya dokuman kitap dolu :p ama semrtanin dedigi gibi bir aksami kotarabilirsem (ki koridorda ancak ana duvara monte edebilecegim kadar yer var... bakalim napicaz :rolleyes: ) o zaman hem bisiklet hem kitaplik oluyor :D :D

bi tasla 2 kus misali :p :D

• Beğen
Tepkiler: Lütfü Çolak

evrenolb

Aktif Üye
Tepki
71
@bikergrrl

Evet (bunun çıkış noktası bisklet bakımını rahat yapmak içindi) siz yukarı asarak altta kitap ve klasörlere yer açabilirsiniz.

Bulent

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
@bikergrrl

@bikergrrl

yok yok sen yakında bisikleti atıp yerine yelken falan da koyarsın.

ama yelkeni nereye koyacam diye düşünmene gerek yok.
üzerine bir kaç perde halkası diker, perde niyetine kullarsın.
kirlendimi yağmurlu havada denize açılırsın...
:eek:

artık bir taşla kaç kuş vurursun bilemem!
:D

• Beğen

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
duvar askisi sunlar var bunu duvara sabitliyosun sonra on tekerleginden dikiyosun bisikleti.. ben birara dusundum bunu ama dikildiginde bile baya yer kapliyo ve bence cirkin duruyor.. yani enazindan benim odamda cirkin durakcakti. simdi odamda camin onunde cama yaslanmis bir sekilde duruyor bisikletim tam karsimda :)

• Beğen

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Merhaba Bikem,
Benim elbise dolabimla tavan arasinda yaklasik 70-80 cmlik aciklik var. Ben uc bisikletimin tekerleklerini cikartip oraya depoladim ancak gunluk kullanislar icin pek uygun degil.
Bunu disinda bir aralar tavana yaptigim iki halkaya asiyordum, soyle kafanin pek carpmayacagi bir yere.
Duvarada iki boru monte edip asabilirsin. Aslinda disarda hazir basit sistemler satiliyor ama sana su anda faydasi olmaz.:) Hani su arabalarin arkasina (ustune degil) bisikletleri nasil asiyorlar ona benzer bir sistem.
Balkona koyma yoksa devamli paslanma sorunlarin cikar:)
Kolay gelsin.
Selamlar

• Beğen

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
söyle bir seyde olabilir siz kafanızda düşündüğünüz yerin resmini çeksenizde burdan arkadaşlar fikir verse daha iyi olur bence

• Beğen