Evans Cycles

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
Arkadaşlar daha önce bu siteden alış-veriş yapanlara bir kaç soru sormak istiyorum.

VISA kartla doğrudan alış-veriş yapan oldu mu, siteye para aktarımı konusunda sıkıntı yaşandı mı?

Kargolar ortalama kaç günde elinize geçti?

Euro, Türk Lirası'na çevrilirken o günün kuru üzerinden mi çevriliyor, bir farklılık varsa bu fark büyük bir fark mıdır?

150€ altındaki ürünlerde gümrükte problem yaşayan oldu mu? Örneğin benim alış-veriş tutarım 142€ gibi bir şey tutuyor sorun çıkartabilir mi gümrük çalışanları?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Ben 3 veya 4 sefer alışveriş yaptım.Sanal kredi kartı oluşturup öyle alışveriş yapıyorum.İlk siparişimde ürün 2 (İKİ) günde gelmişti.Diğer alışverişlerimde 7 (YEDİ) gün'ü geçen olmadı.Sebepte araya Cumartesi pazar girmesi işyeri adresimi verdiğim için Cumartesi pazar kapalıyız.Gümrükte sorun yaşanmıyor kargo iki şekilde geliyor birincisi UPS servis, ikincisi POSTA UPS servis ile gelirse daha kısa sürüyor.Ürün 150 Pound un altında olsa bile kontrol amaçlı gümrük muayeneye giriyor.Koliyi kontrol amaçlı gümrük tarafından açılmıştır diye bantlıyorlar.142 pount a soeun çıkartmazlar.
Ancak şöyle bir durumda var ne sipariş verdin Ülkeye girmesinde sıkıntı yoksa gümrükte de sorun yaşatmaz.İstersen söyle yap 50 Pount için Evans'a kargo parası almıyor.Ürünü iki sipariş halinde getirt.Tabi tek ürün değilse.Para değeri olarak TL ye çevrilmede POUND u seç kur daha düşük oluyor.Herzaman kur bizim merkez bankası kurundan daha düşük.Adamlar kazık atmıyorlar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Benim de bir kez alışverişim oldu 100 poundluk birkaç parçaydı, kredi kartıyla almıştık. Site oldukça güvenilir ve forum ahalisinin kullandığı bir site. Posta servisi ile gelmesine rağmen 4 iş gününde geldi ama bu her zaman hızlı gelir demek değil, onlar hızlı gönderiyor ama türkiye içinde zamanlar oldukça değişken. UPS daha hızlı olmasına rağmen gümrük sınırı üstü mallarda sıkıntı olabilir deniliyor. 50pound üstünde kargo parası alınmaması güzel, chainreactions taki kargolu fiyatla buradaki kargosuz fiyat hemen hemen aynıya geliyor 50pound üstü ürünlerde.

Bir sonraki alışverişimde kendimden emin olarak kullanacağım bir site, tavsiye ederim. Ürünün kargoda kaybolması durumunda tekrar gönderi yapıldığı hakkında da forumda yazılar okudum, bilginiz olsun.

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar en geç 7 gün içinde gelmesi içimi rahatlattı :)

Mustafa İlişe

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Whistle
yeni başlık açmak istemediğim için burada sormam uygun olacaktır sanırım: arkadaşlar, evans cycles kargo takip numarası veriyor mu?

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
gümrük muafiyeti 75€... kargo hariç bedel bunun altındaysa sorunsuz adresinize kadar gelir.
75-1500 € arasında ab ülkelerinden gelenlerde %18, diğer ülkelerden gelenlerde %20 vergi ödersiniz... ama ürünlerinizi sorunsuz teslim alırsınız.
yılda 5 defa kargo gelebilir.
o yüzden alış veriş yaptığınızda tek seferde göndermelerini ayrıca belirtirseniz yararınıza olur.
örneğin ben 3 ürün aldım geçen ay (başka bi siteydi, o yüzden evans hakkında yorum yapamıyorum), 2 farklı paket olarak, ayrı zamanlarda ulaştı elime. 2 hakkımı kaybetmiş oldum

Rüzgar Yolgezer

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cesur
Gecen hafta yagmur pantolonu almistim, 1 haftada elime ulasti. Tek sorun yanlis beden almisim, geri gondermek yerine burada maliyetine vermek durumundayim. Beden secimine dikkat :D

Mustafa İlişe

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Whistle
@Sahra EVRENSEL

ttnet'te aynı problemi ben de yaşıyorum. vodafone'la herhangi bir problem yaşamadan girebiliyorum.

Cem Özkeser

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Diğer
1.5 yıldır sipariş vermedim. Son zamanlarda sipariş veren var mı? Hangi kargo ile geliyor? Sorun yaşayan var mı?

Tepki
0
Geçen ay 2 ad dış lastik siparişi verdim toplam 41pound tuttu. 10/12/2012 tarihinde kargoya verildi diye mail geldi halâ bana gelmesini bekliyorum.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Hakan ÇELİKBOZAN

PTT ile geliyordur. Yavaş gelir. Bugünlerde gelir.

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muratcolakoglu

Gümrükte takılmıştır diyeceğim ama haberiniz olurdu. Umarım Murat Bey'in dediği gibi olur.

Hakan Bey, süreç hakkında burada bilgilendirmede bulunursanız bizler için faydalı olabilir.

Mustafa İlişe

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Whistle
@Hakan ÇELİKBOZAN
normal şartlarda şimdiye dek gelmesi gerekirdi. fakat yılbaşı dolayısı ile yoğunluk yaşanıyor olabilir. ama yine de avpim'i arayıp sorgulamanızı tavsiye ederim. bir kere kargolarımdan biri gümrüğe takılmıştı, ben arayıp soruncaya kadar habersizdim gümrüğe takıldığından.

Murat.K

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Trek
Amerika'dan USPS priority ile gelmesi gereken bir kargom hala gelmedi. (USPS Express seçmeme ve ödememe rağmen nasıl bir karışıklık olduysa Priority yollamışlar)
18-19 Aralık gibi gönderildi. (gibi diyorum çünkü Amerikaya göre 18 Aralık, bize göre 19 Aralık)
Takipli kargo zaten, ptt'de görünüyor ama hala yurt içi takibine girmedi.
Normal şartlarda 28 Aralık'ta en geç bende olmalıydı (daha önceki siparişlerimdeki ortalama süreye göre)
Christmas-Yılbaşı yoğunluğudur diyip, önümüzdeki Cuma'ya kadar sabredeceğim bakalım.
Gelmezse paypal'den ürünüm gelmedi diye case açağım. Hayır satıcı da daha önce alışveriş yaptığım güvenilir büyük bir satıcı..

Yine bir arkadaşımın Amerika'dan USPS First Class ile yolladıkları (takipsiz ve en ucuz-uzun metod) paket gelmedi..2 ay olacak nerdeyse..Kayıpta aynı zamanda bulamıyoruz..

Tepki
0
Gelicek işallah bekliyoruz bakalım bursa ptt yi aradım bugün takipsiz kargonun hiçbir şekilde nerde olduğunu sorgulayamazsın sistem barkodla çalışıyo dediler. Evanscycles ten alışverişte takip edilebilir kargoyla gönderiyolar mı acaba bi seçenek varmı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Murat.K

Kargo takip numarası muhtemelen C ile başlıyordur. C ile başlayanların ulaşması yaklaşık 1 ayı bulabiliyor.

Murat.K

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Trek
@kkazim

Evet C ile başlıyor.
Ancak daha öncede C ile başlayan çok sayıda kargom var.
En erkeni 11 Kasım'da yolanıp 18 Kasım'da teslim olanı var mesela en son yine USA'den.

Ondan bir önceki USA'den C ile başlayan ise 11 Eylül'de yollanıp 21 Eylülde teslim olmuş..

Örnek daha çok var, şu an ekstrem bir durum yaşıyorum bakalım ne olacak.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şimdiye kadar takip numarası C ile başlayan kargolardan hiçbiri elime 3 haftadan kısa sürede ulaşmadı. Geneli 3-4 hafta civarında geldi bazıları ise 4 haftayı da geçti. Bilemiyorum belki il faktörü vardır, ama benim tecrübelerim bu şekilde.
Ayrıca C ile başlayan kargoların denetimi çok daha sıkı, fiyat sınırı geçiyorsa gümrükte takılmama olasığı neredeyse yok. Diğer kargolarda gözden kaçabiliyor ama C ile başlayanlar gözden kaçmıyor malasef :(