Evans Cycles

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@Tuncay Üner

Postanın takipli olması çok önemli 2013'e gelmişiz hala takipsiz postaya başvuruyorlar.
2,3 kuruş kazanıcaklar diye takipsiz yolluyorlar yazık.

Scudo

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Genel olarak bu konuda ki ve farklı konulardaki yorumlara bakıyorum da Royal Mail hep çuvallamış. Ben 3 hafta bekledim ve paramı geri aldım, sonra da TR'den Brooks selyi aldım vakit darlığından. Takip numarası şart. DHL'yi de tebrik etmek gerek.

Hep gocunuyoruz, hep şikayet ediyoruz, burası Türkiye diyip duruyoruz ama doğruya doğru arkadaş. Memleketim, güzel ülkem desende Avrupa ile kıyasta bu ve benzeri konularda hep sınıfta kalıyoruz. Adamlar 1 günde paketi TR'ye sokuyor, PTT atıyor içeri ne zaman aklı eserse o zaman veriyor sahibine. Hatta kaybediyor. Salladığı yok. Yazık...

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@olgun şenel

Evanscycle dan Brooks sele sipariş etmiştim Royal mail ile bekledim gelmedi. Tekrar göndermelerini ve bu sefer takipli olmasına zorladım DHL Express ile salı gönderdiler çarşamba elime geçti adamlar disiplinli çalışıyor. Tebrik etmek gerek.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Özellikle CRC hayretler içerisinde bırakıyor beni. Hem İngilterenin en büyük online bisiklet malzemeleri satıcısı hemde kayıtlı postaya tenezzül etmiyor.

Burada sorumluluk Royal Mailin değil, CRC ve kayıtlı posta kullanmayan yerlerin. Royal Mail'de kimsenin postaları açıp içine bakıp çalacağını zannetmiyorum. Bu olay çok tiraji komik ama elin adamına memleketimin adamından daha çok güveniyorum!

Bizdeki durum herkesin malümu. Posta kayıtsızsa iş şansa kalıyor. Bazı ilçelerin posta merkezleri de çok düzgün çalışıyor haklarını yememek lazım. Mesela ben başakşehirde oturuyorum, yıllardan beri gelmeyen kayıtsız postam hiç olmadı. Ancak Beylikdüzünde otururken çektiğimi bi ben bilirim! Kayıtlı postaları bile defalarca arayarak dağıtıma çıkarttırıyordum.

Bir keresinde ablamın makyaj malzemelerini Upim'deki bayan bir görevlinin odasından almıştık! Ortalığı ayağa kaldırınca nerede olduğu çıktı meydana...

Merlin'in fiyatlarına gelince şöyle bir örnek vereyim. Bugün spd pedal sipariş ettim. Merlinde fiyatı 72 euro. CRC fiyatı 83 euro. 11 Euro buradan kâr ettim. Birde üstüne 14 liraya, İngiltereden Türkiyeye kayıtlı posta avantajım oldu. Hemde neredeyse özel kargo şirketi hızında.

Şimdilik ufak tefek malzemeler sipariş verilebiliyor. Pedal, zincir tarzı. Bisiklet yada grupset, kadro gibi şeyler tnt ile gönderiliyor. Eğer onuda DHL gibi çözersek iyi olur. En azından insanlar neler ile karşılaşacağını bilsinler.

Bilmeyenler için hatırlatayım. DHL ile 75-1500 euro arası siparişlerinizde 65tl ardiye + %20 vergi ödüyorsunuz. Bunun haricinde sizi evraklarla falan boğuşturmuyorlar. kapınıza kadar geliyor gönderiniz. Tabii gönderi kişisel kullanım için olacak. Yani bir üründen 3'den fazla alamazsınız. Forumda CRC'den bisiklet alıp kullanan arkadaşlar mevcut.

• Beğen
Tepkiler: ulaş kaya
Tepki
1
Bisiklet
Colnago
Merhabalar, royal mail ile ürününü alan var mı acaba?

Ben iki paket ürün aldım. Birisi eur karşılığı 77 diğeri 66 eur. 77 eur olanının gümrükte takılma durumu var mıdır acaba?
Kargonun takipsiz olması gerçekten sıkıntılı. Bu süreçte ne zaman içeriye ürünlerin girip girmediği konuda bilgi sahibi olabiliyor muyuz acaba?

Şimdiden teşekkür ederim.

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
@Kerim BEŞER

Kerim Bey ilk siparişinizi ne kadar süre beklediniz?

Bana da dediler tekrar gönderelim ama bileydim DHL ile isterdim ama reddettim, paramı aldım çekildim.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@olgun şenel

14 iş gününden sonra irtibata geçtim ve tekrar yollanmasını istedim. Tekrar takipsiz göndermek istediklerini anladıktan 1 gün sonra adres değişikliği yapmak istedim. cevap olarak ürününüz paketlenmiştir adres değişikliği yapamıyoruz dediler bende ozaman takipli servis olsun dedim, ulaştığı anda adrese gelmeden alırım dedim onlarda DHL ile yollayalım dediler kabul edip etmediğmi sordular bende kabul ettim gönderdikleri günün ertesi günü geldi.

Tepki
1
Bisiklet
Colnago
@Alexandra.Tuniel

Bu başlıktaki herkes DHL ile mi teslim aldı paketini? :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şaşkınlığımı sizinle paylaşmak istiyorum.

3 Temmuz Çarşamba günü saat 19:03'te Evans Cycles web sitesinden dış lastik sipariş ettim.
Teslimat adresim Çanakkale; çarşıda ailemin dükkanı. Haftasonu dükkan kapalıydı.
6 Temmuz Cumartesi lastik, dükkan komşumuza teslim edilmiş. Bu sabah teslim aldım.

Yani 3 günde İngiltere'den Çanakkale'ye teslimat. Çok şaşkınım. Önceki siparişim de 6 günde gelmişti.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
DHL express ile Abd Ohio dan gönderilen Kindle, 42 saat sonra elimde olmuştu. DHL Express iyi çalışıyor :)

Tepki
1
Bisiklet
Colnago
Teslimat size ne aracılığı ile yapıldı acaba? DHL mi Royal Mail mi? Bir de bu seçim alıcıya bırakılmıyor, sanırım default olarak royal mail ile geliyor sanırım, doğru mudur?

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@Alexandra.Tuniel

Paket boyutuna veya tutara bağlı olarak DHL veya Royal mail oluyor mesela katlanamayan lastik alırsanız DHL ile geliyor yada Eğer tutar yüksek ise de yine DHL geliyor. Onun dışındakiler Royak Mail ile geliyor.

Tepki
1
Bisiklet
Colnago
Anlıyorum. Yol ayakkabısı ile pedal+karbon bar vs aldım. Ayrı paketlerde. Büyük ya da ağır olacağını sanmıyorum ancak biri 77 eur'da. Ve kargo takipsiz olduğundan akibetini de bilemiyorum.
Siparişimde Royal mail ifadesi var. Sanırım onunla gelecek. Peki bu hizmet servisi ile ortalama ne kadar sürede elimizde olabilir, bilginiz var mıdır?
Yardımlarınız için teşekkürler.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@Alexandra.Tuniel

Öngörülen maximum süre - Royal Mail ile 10 - 14 iş günü 15. iş günüde ürünleriniz gelmez ise firmaya mail atıp bilgilendirin. Forumda bazı arkadaşlara bir haftada gelmişliği vardır. Yani işimiz biraz şansa kalmış, ama siz 75 Euroyu geçtiğiniz için DHL ile gelseydi takılma oranı fazlaydı, Royal mail ile gönderdikleri için şanslısınız.

• Beğen
Tepkiler: Alexandra Tuniel

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Paket boyutuyla çok alakalı değil sanırım.
Evanscycles'tan 46cm.lik gidon almıştım. Paket gayet kocamandı. Royal Mail ile geldi.
Neye göre belirledikleri konusunda kendi inisiyatiflerini kullanıyorlar sanırım.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@Edip Dinçer

Şu forumda kim Marathon Plus sipariş ettiyse hepsinede DHL ile geldi bende dahil olmak üzere. Kendilerine göre belirledikleri bir boyut var sanırım.

UgurKuzey

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba,
Uzun süredir de kask arıyordum ve merlincycles sitesini takibe almıştım. Giro kasklar stoklara girince hemen sipariş verdim ve ertesi gün ürünün royal mail ile kargolandığı maili gelmişti. Royal mail sitesinde bana verilen takip numarasına baktığım zaman adres olarak Kıbrıs görünüyor. Sipariş bilgilerinde adresi doğru yazdım fakat neden farklı bir yer çıktığını anlamadım. Daha önce merlinden alışveriş yapıp da böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Kıbrıs üzerinden mi geliyor diyeceğim ama daha önce royal mail ile farkılı siparişlerim oldu, böyle bir durum yaşamadım. Bu konuda bilginiz var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merlincycles dan aldığım bir pakedin royal mail takibinde türkiye yerine yunanistan yazıyordu hala elime ulaşmadı. bir ay oldu. şu anda takip düğmesine bastığımda ise "Your item, posted on 26/06/13 with reference RU301842133GB was delivered in CHORLEY PDO on 22/07/13." ibaresi yer alıyor. ne demek istediğini de tam anlamadım sanırım adres yanlışlığından dolayı geri döndü. yarın merlincycles a bir mail atayım ben de. senin işin de benim ki gibi uzun sürebilir yani..

UgurKuzey

Üye
Tepki
0
Royal mail takip sistemindeki hata ile ilgili, merlincycles sitesine mail attım. Şu şekilde geri dönüş yaptılar:

Hi,
Thank you for your e-mail.
This is sometimes an error with Royal Mail tracking we can confirm that your order is being shipped to Turkey.

İnşallah sipariş sorunsuz bir şekilde gelir.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@UgurKuzey

Takip numarasının hatalı olmasının dışında nasıl bir sorun olabilir ki.