EuroVelo rotaları

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında caner ünsal tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
?

Eurovelo rotalarından herhangi birini kullandınız mı?

 1. bir kaç kez kullandım

  oy sayısı 1
  16,7%
 2. bir kez kullandım

  oy sayısı 0
  0,0%
 3. kullanmadım

  oy sayısı 5
  83,3%
 1. caner ünsal

  caner ünsal Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.154
  Beğeniler:
  502
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  EuroVelo routes — EuroVelo
  13 no lu rotada turlamayı düşünüyorum.
  Eurovello rotalarını kullananlardan genel olarak yol üzeri rotadan çıkmadan su vs temin edebileceğimiz , ya da günü birlik konaklanabiecek yerler var mı? Bu yolların güncel durumu nedir öğrenmek istiyorum.
  Bu bisiklet yolları çok fazla eğim olmayacak şekilde yapılıp trafik açısından da emniyetli olduğundan belki takip etmeyenler içinde verilen cevaplar faydalı olabilir.
   
 2. Okan A

  Okan A Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2014
  Mesajlar:
  169
  Beğeniler:
  292
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  EV4'ten girip EV 12'ten devam ederek Hollanda, Belçika, Almanya turu yaptım. Bu rotalarda EV'yi sıkı sıkıya takip etmedim çünkü bu ülkelerin özelliği gereği her taraf bisiklet yolu olduğundan ana yollardan ayrılarak yolumun üzerindeki küçük kasabaları, görülmesi gereken turistik yerleri dolaştım. 500 km civarı yol yaptım ve Almanya'nın Düsseldorf (30 km civarı) gibi büyük şehirleri haricinde trafiğe hiç girmeden turumu tamamladım.

  Bu yollar, lojistik açıdan bisiklet turizmini her türlü destekleyen sistemlerle donatılıp hayata geçiriliyor. Yani Avrupa birliği üyesi olmayan ülkeler bile bu yolları belirli standarda ulaştırmak için yardım görüyor. Tüm rotalarda kamp, bisiklet dostu konaklama imkanı, lojistik imkanlar açısından gayet uygun şartlarda oluyor.

  Sizin seçtiğiniz 14 numaralı yola ayrıntılarıyla bakınca yolun büyük ölçüde tamamlanmadığını görebiliyoruz, Almanya dahil tüm kuzey kısmı için "soon available" yazıyor. Muhtemelen trafikten bağımsız bisiklet yolu eksiği vardır ama trafikle iç içe bile olsa bu coğrafyada bisiklet sürmenin oldukça güvenli ve keyifli olacağından eminim.
   
  caner ünsal bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_15-35-17.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
upload_2017-2-1_9-14-6.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
bikegel.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...