EuroVelo Bisiklet Rotaları Ağı Bilgilendirme Toplantısı

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.894
  Beğeniler:
  5.005
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Bisiklet Rotaları Ağı Bilgilendirme Toplantısı
  [​IMG]

  Toplantıda kamu kurum kuruluş müdürleri ve sivil toplum kuruluş yetkileri hazır bulundu.
  Toplantıda açıklama yapan Vali Şahin, EuroVelo rotalarına Muğla'nın da katılmasının önemine değinirken yapılan çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.
  Vali Şahin, "Bu alternatif turizmin önemli çalışmalarından biri. Valilik olarak biz ve sivil toplum kuruluşları bu tür faaliyetleri önemsiyoruz. İlimizde bisiklet rotalarının oluşturulması için muhteşem bir potansiyel var. Hali hazırdaki potansiyelleri harekete geçirmeli ve yeni rotalar tespit etmeliyiz. Turizmin 12 aya yayılması ve kıyılardan iç bölgelere çekilmesi açısından bu çalışmalar çok önemli. Bu doğrultuda yürüyüş yollarını gün yüzüne çıkarmak için çalışıyoruz. Bu yolları hem yabancı hem de yerli vatandaşların kullanması için açıyoruz." Şeklinde konuştu.
  Ülkemizde de yürüyüş yolları ve doğayla ilgili faaliyetlerin giderek arttığını ifade eden Vali Şahin, bu tür rotaların daha çok olması gerektiğini vurguladı. Ülkemizdeki en önemli eksiklerden birinin bisiklet ve yürüyüş yolu rotalarının olmaması olduğunu belirten Vali Şahin, " Avrupa'da yıllar önce bu rotalar belirlenmiş. Bizde fırsatı kaçırmadan var olan potansiyeli, yürüyüş yollarımızı ve bisiklet rotalarımızı gün yüzüne çıkarmamız lazım. Önümüzdeki yıllarda ilimizde bu konuyla ilgili önemli bir ilerleme olacağına inanıyorum. Önemli olan bu faaliyetleri bu güzellikleri ortaya çıkarmak. Turizmde çeşitlendirme amacımız süreyi uzatmak. İç bölgelere yerli ve yabancı turistleri çekmek için bu tür faaliyetleri gün yüzüne çıkartmak önemli. Bu yapılan çalışmaları tanıtmak, turistlere bu tür yerlere sahip olduğumuzu duyurmanın önemi de yadsınamaz." dedi.

  Toplantıda bilgilendirme yapan EuroVelo-Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı Ulusal Koordinatörü Feridun Ekmekçi, EuroVelo Avrupa Bisiklet Rotaları ağı çalışmalarının Avrupa Parlamentosu tarafından sürdürülebilir Turizm ve Ulaştırma çalışmaları kapsamında desteklendiğini ifade etti.

  EuroVelo Avrupa Bisiklet Rotaları ağına ilimizin katılması için Bölgesel ve Ulusal yönetici ve karar vericilerin desteklerinin önemli olduğunu aktaran Ekmekçi, EuroVelo uzun yol bisiklet rotalarının geçtikleri ülkeler ve şehirlerde, sürdürülebilir Alterneatif Turizm olanakları, sosyoekonomik yapıya destek, prestij kazanımı, uluslar arası tanınırlık sağladığını sözlerine ekledi.

  12 Ocak 2013
   

İlginizi Çekebilir

6.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2016-9-26_14-19-40.png
Birkaç yıldır yazdığım mesajlarda 'yokuş özürlü' olmaktan bahsediyordum. Bunu hep yazıyorum da, sakın ola bundan övündüğüm veya buna güvenip rakiplerimi yolda alt etme niyetim olduğu anlaşılmasın...
yjpg-728x728.jpg
Sağlığınızı Koruyun (Guard Your Health) Dergisi aşırı yemek yemenin son yıllarda hızlanması problemini gözler önüne seren bir dizi araştırma yayınladı. Bununla birlikte, eğer kilo vermek...