Etik olmayan ticaret anlayışı...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Özhan Akgöğ tarafından paylaşıldı.

 1. Özhan Akgöğ

  Özhan Akgöğ Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  22 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  413
  Beğeniler:
  609
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Arkadaşlar isim vermeyeceğim kimseyi rencide etmek istemiyorum. Bir bisikletçi olarak her zaman başka bir bisikletçiye yardım etmeye çalışırım. Hele ki 2. el parça alan kişiler zaten çoğunlukla maddi olarak sıkıntı çekmemek için 2.el parçalara yöneliyor. Bu forumda ve facebook'daki ikinci el sayfalarında yöneticiler de bir kar amacı gütmeden altyapı hazırlayarak bize yardımcı oluyorlar. Yani bir şekilde genelde bisikletçiler birbirlerine yardım ediyorlar. olması gerektiği gibi...

  Olaya gelince, geçenlerde çok ucuza satılan bir kaç parça oldu gerçekten piyasasının altında sattı satan arkadaş ve bu parçaları forumun en aktif üyelerinden birisi aldı. Bugün facebook'da 2.el sayfalara ilan koymuş biraz temizleyip. Satış fiyatı parçaları aldığı fiyatın 2 buçuk katı kadar bir miktar. Tabii ki serbest ticaret isteyen istediği ürünü alır fakat ben bu yapılanı hiç etik bulmadım açıkça. Yani o parçaya senden çok daha fazla ihtiyacı olan birileri olabilir. Hevesle bisiklet toplayan belki yeni birisinin bisikletinin parçaları olacak fakat sen sadece paragözülülüğün yüzünden alıp ticari çıkarların için o parçaları alıp direk satıyorsun. Ben yakıştıramadım açıkça bir bisikletçiye bu hareketi. Bilmiyorum siz ne düşünür veya yorum yaparsınız ama ben bu olaya üzüldüğümü belirtmek istedim. Hepinize iyi forumlar.
   
  gok, ulas, Mahsus Mahal ve 8 kişi daha bunu beğendi.
 2. Oğuzhan k

  Oğuzhan k Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.441
  Beğeniler:
  246
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Etik,ahlak,dürüstlük,adamlık,delikanlılık hani nerde kaldımı analar neler doğurur derdik 1990-2000 bu yıllardan sonra ne oldu bizim ülkeye insanımıza.:(((((((
   
  Özhan Akgöğ bunu beğendi.
 3. ybayrak

  ybayrak Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2012
  Mesajlar:
  118
  Beğeniler:
  47
  Şehir:
  İstanbul-Esenyurt
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Alan kişi yalan konuşup insanları kandırmıyorsa yaptığı iş ticarettir.Sonuçta 2.el bölümünde kimse yardıma muhtaç kişilere değil,potansiyel alıcılara satış gerçekleştiriyor.
   
  Özhan Akgöğ bunu beğendi.
 4. Ferhat Köse

  Ferhat Köse Onursal Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  13 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.463
  Beğeniler:
  9.202
  Şehir:
  Eskişehir'de yaşıyor
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Özhan bey merak etmeyin o arkadaşları biz de takip ediyoruz o parçaların ilanlarını bu forumda açamazlar ve açamayacaklarını da biliyorlar(zamanında denediler olmadığını gördüler) başka platformda açmalarına da bir şey diyemeyiz ama pek çok arkadaş sizin gibi olayın farkında ve o arkadaşlardan ürün almıyorlar.
   
  gok, Osman D., tt2000 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
 5. Semih_ÇELİK

  Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Nisan 2009
  Mesajlar:
  627
  Beğeniler:
  351
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  bende epeydir içimde böyle bi mevzu var yeri gelmişken paylaşayım. forumda adam jant seti satıyor memnuniyet garanti tertemiz diyor. öyle bir jant geldiki nasıl becermişse rulmanlar neredeyse dönmüyor catır cutur dönüyor. disk vida yerini tutan yerini ne oldugu belli olmayan malzeme ile yapıştırmış. elimden geliyorda rulmanlarını değiştirdim tüm onarımını yaptım. bilmeyen biri alıp direk kullansa inanın 10 km gitmeden kitler o rulman hiçmi adalet ticaret anlayışı yok bağzılarında aklım almıyor. neyseki nadir böyleleri. neredeyse tüm ürünleri 2. el tedarik ediyorum %99 u sorunsuz ve beklediğimden güzel sonuclandı Allah iyi ve doğru olanın yanında olur. burda itelediğiniz 3 kuruşluk mal yarın 5 misli çıkar.
   
  Özhan Akgöğ ve Gökhan kocatepe bunu beğendi.
 6. Atakan Demirtürk

  Atakan Demirtürk Yeni Üye

  Kayıt:
  16 Ekim 2012
  Mesajlar:
  19
  Beğeniler:
  10
  Şehir:
  İstanbul/Şişli
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Merhaba Özhan akgök arkadaşımıza Bir miktar katılıyorum.ancak Denildiği gibi Serbest Ticaret Hakkı var.Bunu etik yada ahlaki olarak değerlendirmek yanlış olur.Ayrıca bu Özhan Kardeşimizin ve diğer Forumdaki bu tarz düşünen insanların iyi niyetinden kaynaklıdır.Ama Bu diğerlerinin Yanlış yaptığı anlamına gelmez Herkezin Doğruları ve yanlışları vardır tabiki.
  Sonuçta 2.el alım/Satım piyasasının temelidir bu.Açıkçası bende uygun fiyatlı bulduğum ürünlerden ihtiyacım varsa alıyorum.ama çok uygun fiyata bulduğum ihtiyacım olmayan bir ürünü satıp kar marjı elde etmekte isterim ve yer yer yapmıyor değilim(bisiklet sektöründe değil,daha çok bilişim).Sonuçta gerçekten kimin ihtiyacı olup olmadığını bilmek mümkün değil.Dünyada 7milyar insan var.Bu da bu konu hakkında 7 milyar farklı insan düşüncesine tekabul ediyor.
  Yinede Sizin gibi düşünenler olduğuna sevindim.
  Öte yandan Ağır ithamlar kullanmak istemiyorum ama.Temiz sorunsuz deyip yada sorunlarını belirtmeyip Ürünün hak ettiğinden fazla mevlalarada yada denildiği gibi eksik yanlış içerikle satmak işte o tam olarak İnsan olmakla alakalı.ahlakla alakalı demek istemiyorum.Çünkü gerçekten Önce bunun kendine yapılabileceğini düşünmediğini Sorarım kendime.Ardındanda tek akıllı kendini sandığını ve bunun hesabının sorulup sorulmayacağının umrunda olmadığının gerçekten merak ederim.Hesaptan ve ahlaktan önce Benim için Vicdan gelir Böyle İnsanlar hep olacaktır ama.Dünyada iki şey unutulmaz derler bir iyilikler unutulmazmış birde kötülükler.
  Yaşlandığında İnsanlar nedense pamuklaşıyor birden.Kötü babalar iyi dedelere dönüşüyor.Çocuklardan nefret edenler kendi çocukları olunca Dünyaları değişiyor. Böyle insanlarında Sonradan Töbe edip Helallik isteyip daha önce böyle fesat düşüncelere bürünmeyen insanlarla birlikte yer alması bile beni hep korkutmuştur.
   
  Özhan Akgöğ bunu beğendi.
 7. emre sevindik

  emre sevindik Yeni Üye

  Kayıt:
  29 Mart 2011
  Mesajlar:
  25
  Beğeniler:
  16
  Şehir:
  Eyüp/İSTANBUL
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  gelişmiş ülkelerin insanları iyi, gelişmemiş ülkelerin insanları kurnaz olurmuş lafını doğru çıkarmış olay. hakikaten böyle bir şey yapmak ahlaksızlıktır. yazıklar olsun.
   
  tt2000 bunu beğendi.
 8. #8
  Özhan Akgöğ

  Özhan Akgöğ Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  22 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  413
  Beğeniler:
  609
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Burada kimseyle papaz olmak istemiyorum açıkça zaten bu yüzden kişiyi ifşa etmiyorum. Ama alırsın bir ürünü %20 %30 kar koydun diyelim. %150 biraz abartı bir rakamdır. İnsan o ürünü aldıktan sonra araştırsa ki ben genelde aldığım bi parçanın aldıktan sonra bile nekadara satıldığına bakarım bulabilirsem. benim aldığım kimden almış falan diye bu farkı gördüğünde ne düşünecek acaba? Ben kimse kar etmesin demiyorum ama bunun da bir usulü var sonuçta hepimiz bir şekilde yeri geldiğinde kar etme amacı güdüyoruz fakat bu şekilde olmamalı. 2. el bölümündekilere yardıma muhtaç demiyorum ama zaten maddi olarak o kişi 0 ını alabilecek olsa istisna parçalar yani yurt dışı getirimler vs. hariç neden 2.el parça alsın ki?
   
 9. Oguzhan.Pilgir

  Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mart 2012
  Mesajlar:
  789
  Beğeniler:
  437
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Dostum bir nokta hariç yazınıza katılıyorum, katılmadığım nokta ise serbest ticaret hakkı var demeniz. Hayır burada serbest ticaret hakkı diye bişey yoktur, serbest ticaret hakkı kurumsal, maliyeye kayırlı, vergisini ödeyen şirketlere yada esnafa vardır. Bu tip ticarethaneler malı alır, belli bir karla satar ve kazancının vergisini verir. Burada Özhan Akgök arkadaşımızın anlatmaya çalıştığı %100 doğrudur bence, forumdan mal alıp satmak (kar amacıyla) hiç etik ve doğru bir davranış değildir. Aldığı mal istediği gibi çıkmadıysa yada artık işine yaramayacak ise elbette satabilir, doğru olan şey ben ve birçok ikinci el malzeme satan arkadaşlarımızın da düşündüğü gibi sattığımız malzemelerin uygun fiyatla "gerçekten ihtiyacı olan" bisiklet dostlarımıza ulaşmasıdır.

  Bence bu forum bir yardımlaşma dayanışma forumu olarak kalmalı, bu tip davranışlar yüzünden ticarethaneye dönüşmemeli..
   
  tt2000 ve Özhan Akgöğ bunu beğendi.
 10. Oğuzhan k

  Oğuzhan k Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.441
  Beğeniler:
  246
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  arkadaşım iyi güzelde hayatta doğru tekdir senin doğrun,benim doğrum,onun doğrusu dersek işin içinden çıkamayız.ticaret nedir nasıl yapılır.bence biraz kuran-ı-kerim okusunlarda peygamber efendimizin ahlakını alsınlar nasıl olurmuş ticaret öğrensinler 3tl,lik bir malı 3000 tl satmasınlar bunun adıda ticaret olmasın;gerçi onlarda haklı bu ülkenin denizi'de kerizide bitmez....
   
  Özhan Akgöğ bunu beğendi.
 11. Atakan Demirtürk

  Atakan Demirtürk Yeni Üye

  Kayıt:
  16 Ekim 2012
  Mesajlar:
  19
  Beğeniler:
  10
  Şehir:
  İstanbul/Şişli
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Malesef Herkezin Kendi Doğruları vardır bunu inkar etmek İnsanın Düşünebilme ve yorumlama yeteneği yok demekle aynı geliyor bana.
  Örneklemeleri din üzerine vermeyi pek sevmem.Sonuçta Dünyadaki Müslüman sayısı %21 Bu geri kalanları Unutmak olur.Kaldıki biz açıp bir incile, tevrata, Zebura bakmıyorsak Onlarında açıp Kuran okumasını beklemek Komik olur.Onlarında kendi örnekleri vardır.
  Sigara içen bir babanın Oğluna sigara içme demesi gibi.Hayatta hep bir ters orantı var nedense.
  Tabi ki bende düşüncemi belirttim O sizin hoşgörülülüğünüzden kaynaklıdır.Vergi Konusuna Hiç girmeyelim isterseniz Bizde biliyoruz ki.Çoğu ticaret hane Eğerki kurumsal değilde bireysel bir firma ise.10 üründen 9una fatura kesmiyor.Diğer kısımda biliyorsunuz Bizim ülkemizde Vergi tablolarına göre en çok zarar eden Sektör Kuyumculuk.Nerdeyse Yardım fonu açacaklar :) Ben söylemiyorum vergi tabloları söylüyor.Ama Bu şekilde devam edersek Konu Neredeyse kaçak elektrik kullananların Bir miktar parasının bizden kesilmesine bile ulaşatıracağım fazla uzatmayayım :)
  Konuya Dönmek istersek.Karaköyde Çok eski bir esnaf abimin Ticaretle İlgili Güzel bir sözü vardı.
  "Ticaret Bilenin Bilmeyenden aldığı vergidir."

  Tabiki Ben sizin nereye değinmek istediğinizin farkındayım Konuda sapmalar yapmak istemiyorum.Şuan için bir çözüm arayışı içindeyseniz sanırım ki Bu durumda Yapılacak bir şey yok gibi görünüyor.

  Moderatör arkadaşımızın dediği gibi bu forumdan alıp bu forumda satması olacak şey değil ama bunun dışında kimin gerçekten ihtiyacı olduğunu bilmek zor.aynı şekilde o parçayı uygun gören bir bisiklet tamircisi alıp dükkanın %200fazla bile satabilir.İnternete koyması sadece bunu bariz ortaya koyar.

  (Konuşmamda Sitem etmedim Yanlış anlaşılmasın)
   
 12. muratcolakoglu

  muratcolakoglu Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Haziran 2012
  Mesajlar:
  2.869
  Beğeniler:
  530
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Colnago
  Seviye:
  Satış fiyatı üzerinden ahlak değerlendirmesi yapmak haksızlıktır.

  - Her ürün ancak doğru fiyattan satılır.
  - Ürünün satıldığı fiyat onun gerçek fiyatıdır.
  - Bir malın satış fiyatını alış fiyatı belirlemez talep belirler.

  Bunlar piyasanın kurallarıdır. Eğer bir üründen %20-30 kazanmak istiyorsanız alış fiyatını kabaca 2-2,5 ile çarpmalısınız. Bunda acayip yada ters yada ahlaksız bir durum yoktur. Yoksa zarar edersiniz. Bu yazdıklarımı "hızlı tüketim mallarından " hariç tutuyorum. Onlardaki şartlar farklıdır.

  Bugün satın aldığınız ayakkabıdan pantalona kadar her ürün en az 3 ile çarpılarak etiketlenir.

  Bir satıcının ahlakını sorgulamak için çok daha farklı parametreleri incelemek gerekir.
   
  Atakan Demirtürk bunu beğendi.
 13. Oğuzhan k

  Oğuzhan k Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.441
  Beğeniler:
  246
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  17-20 yaş grubu birisinin beni anlamasını zaten beklemiyorum eğer bir insan bir satıcı heleki karşısındaki bilmiyorsa ona o malı atıyorum 5 tl aldığı bir malı ona satıyor 40 tl ye bumu ahlak bumu insanlık bumu ticaret.niye din üzerinden örnek verdim ben müslümanım ve allahdan korkarım;benim ticaret anlayışım sevgili peygamberimin ahlakı ile doğru orantılıdır.benim bu kronu almadan önce bianchi mtb speed 3000 bisikletim vardı 480 tl dedi 440 tlye aldım 1 sene kullandım ve kız gibi baktım bisikletime çizik yokdu çizik ben herhalde aptalım sahibinden.com sitesine koyupda 400 tl satmayı bilmiyormuydum.ama ben 250 tl ye sattım bisikletimi yaaaaa önce ahlak ,ahlak ve insanda allah korkusu olacak yoksa hepsi tırı vırı istersen ateist ol,ister budist,ister şintoist yada musevi,alevi hiç farketmez önce insan olmadıkdan sonra para nedir kağıt parçası her zaman kazanırsın ama aldığın bir hayır duası işte onu ali ağaoğlu kadar paranda olsa parayla alamazsın...........
   
 14. Atakan Demirtürk

  Atakan Demirtürk Yeni Üye

  Kayıt:
  16 Ekim 2012
  Mesajlar:
  19
  Beğeniler:
  10
  Şehir:
  İstanbul/Şişli
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Yanlış Bir şey konuştuysam özür dilerim ama istersem profilimde yaşımı gizleyebilirdim.Tabiki anlıyorum bazı şeylerin tecrübeyle oturduğu gerçek ama.Her insanın yaşadıkları tecrübe ettikleri ile orantılı olarak bu durumun yaş ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.3tl lik malı 300tl ye satmak örneğinden yola çıkalım isterseniz.
  O zaman Galeri sahiplerinin hepsi ahlaksız mı oluyor.Benim galerim olsun 2.el piyasasını dolaşayım çok uygun bir fiyata araba düşüreyim.10bin liraya alıp 15bin liraya satayım.Yada galeri sahibi değilim bireysel bir alıcıyım dara sıkışan birinden arabasını aldım 5-6bin tl marj ile sattım.O arabayı almayıp ihtiyacı olan biri ucuza alsın diye beklemelimiyim bu beni kötü biri mi yapıyor:) tamam diyeceksiniz ki bu onun mesleği(galerici için)
  O parçaları ucuza alıp Kar marjı koyan arkadaşda her halde gelir elde etmek bir nevi ikinci iş olarak bunu yapıyordur.Sonuçta o rızkı yine ailesi yada gerekli olarak kullanmayacak mı?Bi nevi Meslek değil mi bu.
  aynı borsa Gibi Düşükken hisse alıp pahalıyken satmazmıyız.
  Forumun amacı yardımlaşmak bunu anlıyorum bunda yanlış bir şey yok.buradan kazanç elde edilmesi benim vicdanımada yatmıyor denildiği gibi ihtiyacı olan arkadaşların alması daha yerinde olur.
  Ama bunun Ahlakla yada vicdanla eleştirmek sanırım bize düşmez demek istediğim sadece buydu.
   
  kefallica ve muratcolakoglu bunu beğendi.
 15. #15
  Özhan Akgöğ

  Özhan Akgöğ Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  22 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  413
  Beğeniler:
  609
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Arkadaşlar Ferhat Bey rica etti konuyu uzatmamam için fakat ben yapılana ahlaksızlık demiyorum etik değil diyorum. Arada en başta böyle bir fark var. Kaldı ki ben bisikletforumu ticari bir site olarak görmüyorum. Burada bedava parça verenler bile oluyor. Burası bir forum sah......n.com gibi bir site değil. İnternet üzerinde forumların çoğundaki genel amaç yardımlaşmaktır. Yapılan bisikletçiler için ahlaksızlıktır demek yanlış ben yapılan etik değil diyorum. Yani yapan kişilerin vicdanıyla alakalı bir durum var burda o parçaları 100-200 tl neyse verip biz de alıp 250-300 tl ye satabiliriz neden yapmıyoruz bunu?
   
  Oguzhan.Pilgir ve Ferhat Köse bunu beğendi.
 16. Oğuzhan k

  Oğuzhan k Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.441
  Beğeniler:
  246
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Beyler siz yazdıklarımı ya okumuyor yada anlamadınız ben bisikletciler ahlaksız dedimmi yada 2 el bisiklet parçalarından bahsettimmi.evet kim çok çok ucuza aldığı bir şeyi fahiş fiyata satıyor ise bu bence ahlaksızlıkdır bu benim özbe öz kardeşimde olsa lafımı sözümü esirgemem;galerici diyorsun peki bir araba 5 milyar ise örneğin doğan ve şahin marka bir başka galerici bunu 10 milyara satıyorsa ve her 2 araçda aynı temizlikde ve modelde ise bu nedir ticaretmi bu bir insan anlamaz bilmez kanar ve alır ben buna kızıyorum bir anlık gaflet'inden insanların kimse faydalanmasın yoksa banane 10 tl'lik bir şeye 30 tl vermişin beni bağlamaz.çok örneği var mesela 2.el telefon satan yerler adam yemin billah ediyor yok açılmadı yok tamir görmedi çok temiz şu dur budur eeee halbuki açmış tamir etmiş ama yalan söyleyip bide haksız kazanç peşinde sonrada telefonun vidalarını işte cd kalemi ile rötüşleyip satıyor şerefsiz açılmadı diye ben bu adama para kazandıracağım yok yaaaaa ne örnekler veririm aklınız şaşar ben bu şahsiyetsizlere lafım anlatabildimmi...
   
 17. Ferhat Köse

  Ferhat Köse Onursal Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  13 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.463
  Beğeniler:
  9.202
  Şehir:
  Eskişehir'de yaşıyor
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Arkadaşlar ticaret ve ikinci el satışlarının etiğini tartışmaya açarsak kesinlikle orta nokta bulamayız diye düşünüyorum.Çok çetrefilli bir konu.

  Bir arkadaşımız bir durumdan rahatsız olmuş bunu forumda dile getirmiş.Görevim gereği sizlerden çok fazla ilan ve bu tip satıcı profili ile karşılaşıyorum .Şimdi burada liste yapmaya kalksam kim kimden ne aldı ne durumda kime sattı forumda kimse kimseden ürün alamaz hale gelir :) forumdaki ikinci elin en temiz şekilde yapılabilmesi adına yurt içindeki tüm ikinci el sitelerini takip ediyorum(bisiklet ile ilgili) aşağı yukarı herkes hakkında yorum yazabilecek kadar bilgi sahibiyim .Hatta bazılarının geçmişini de çok iyi biliyorum.Kim hangi firmanın adamı kim kiminle ortak iş yapar iyi kötü anlarım.Bu nedenlerden tek tavsiyem ürün almadan önce güzel bir araştırma yapmaktır sadece alacağınız ürünü googla bile sorsanız çok şey öğreneceğinizden eminim .

  Bu tip kar amaçlı ürü alıp satan arkadaşlar her daim olacak mantıklı oranlarda ve dürüst oldukları sürece hiçbir sakınca yok ama ben biliyorum ki kusurlu ürünleri de kusursuz gösterip satmaya çalışanlar hatta satanlar var.Bir süre sonra ortaya çıkıyor yada alıcı arkadaş acemi olduğundan hiç anlamadan devam edebiliyor.Hiç kimseyi tanımıyorsanız bana özel mesaj ile sorun her konuda destek veririm ( acele etmediğiniz taktirde) Acele etmeyin, bilmeden almayın ya bir bilene sorun yada sıfır alın derim.Her donanım her insandan ikinci el alınmaz.Bazı parçalar çok hassastır fotoğraf ile kusuru arızası kesinlikle belli olmaz hatta kullanımda bile anlamayabilirsiniz ancak bakım için içini açtığınızda görebileceğiniz kusurlar arızalar mevcut.Yakın çevreme her zaman söylerim amortisör,hidrolik fren seti,jant seti gibi hem pahalı hemde hassas ürünlerin ikinci elinde muhakkak iyi araştırın derim.
   
 18. muratcolakoglu

  muratcolakoglu Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Haziran 2012
  Mesajlar:
  2.869
  Beğeniler:
  530
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Colnago
  Seviye:
  Ahlak ve etik aslında aynı anlamdadır. Biri Türkçe diğeri ingilizcesidir. Etik dendiği zaman bir meslekteki ahlak kuralları ifade edilir. Ahlak geniş anlamlı, etik dar anlamlı olmak üzere ahlak ifade eder.
   
  ihtiyar bunu beğendi.
 19. ihtiyar

  ihtiyar Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  1.600
  Beğeniler:
  3.724
  Şehir:
  Federal Almanya
  Adı:
  Bülent B.
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Yine kelimeler üzerine tartisilmaya baslanmis.

  Etik, ahlak olayini inceleyen felsefedir.
   
  muratcolakoglu bunu beğendi.
 20. muratcolakoglu

  muratcolakoglu Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Haziran 2012
  Mesajlar:
  2.869
  Beğeniler:
  530
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Colnago
  Seviye:
  Kelimeler iletişimin temeli. Doğru kelimeleri seçmediğimizde kendimizi doğru anlatamayıp doğru iletişim kuramayız.
   
  ihtiyar bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

cool-down.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
diz-1.jpg
Merhabalar, üç haftadır taze bir bisiklet sürücüsüyüm. Yaşım 37, boyum 180 cm kilom ise 81 kg. Bisiklete binmeye başlamadan önceki iki hafta her gün 4-5 km yürüyüş hafif tempo yürüyüş yaptım....
Adsız.png
Selam,ben Erkin Kalender,Eskişehirde yaşıyorum,10 gün önce 18 yaşımı doldurdum,genç bir kardeşinizim.Farkettiğim üzere son zamanlarda yoğun olarak arkadaş ve sporcu çevrem Herbalife...